Uudised

PEENIS ON OHUS! Teadlane hoiatab, et need on muutumas väiksemaks ja viletsamaks (6)

Ohtuleht.ee, 28. märts 2021 20:05
Keskkonnareostus ohustab ka inimese paljunemissüstemei. Foto: Vida Press
Peenised muutuvad väiksemaks ja suguelundid võivad väärareneda, hoiatab keskkonnateadlane oma uues raamatus, kus ta kirjeldab suuri väljakutseid, millega peab rinda pistma inimeste viljakus. Kurja juur on keskkonnareostus.

USA keskkonnateadlane  Shanna Swan kirjutab, et inimkond seisab silmitsi eksistentsiaalse kriisiga, mille põhjuseks on ftalaadid – need on  kemikaalid, mida kasutatakse plastide tootmisel, vahendab sky.com. Kuid ftalaadid võivad mõjutada oluliselt meie viljakust, kuna need mõjutavad meie hormoonüsteemi.

Sellise reostuse tagajärjel sünnib üha rohkem väikeste peenistega lapsi, kirjutab dr Swan.

Ta kirjeldab oma raamatus, kuidas meie kaasaegne maailm ähvardab spermatosoidide arvu, meeste ja naiste viljakust ning rikub inimkonna tuleviku.

Dr Swani vaatles lähemalt ftalaadisündroomi, mida täheldati rottidel. See tähendab, et kui looted puutusid kokku selle kemikaaliga, sündisid nad tõenäoliselt väiksemate suguelunditega.

Kemikaali kasutatakse tööstuslikult, et muuta plastid paindlikumaks, kuid dr Swani sõnul kandub kemikaali ka mänguasjadesse ja toitudesse ning see kahjustab inimese arengut.

Ftalaadid jäljendavad hormooni östrogeen ja häirivad hormoonide loomulikku tootmist inimkehas. Teadlased on seostanud seda imikute seksuaalse arengu häirumisega, samuti täiskasvanute käitumisega.

Suur osa meestest võib olla 2045. aastaks viljatud, hoiatab dr Swan. Võimalik, et enamik mehi ei suuda siis enam toota elujõulist spermat.

Dr Swan toetus mitmele varasemale uuringule. Näiteks leiti ühes 2017. aastal avaldatud uuringus, et lääneriikide meeste seemnerakkude tase on viimase nelja aastakümne jooksul langenud üle 50% .

Samal teemal

08.10.2021
KAS SELLINE PEENIS ON NORMAALNE? Viis väga levinud väärarusaama meheks saamisest
14.08.2021
KUULUS PSÜHHOTERAPEUT SELGITAB: selline on peenisetarkus, mida tasub kuulata!
29.07.2021
NAISTEARST HOIATAB: kuri viirus võib põhjustada vähki nii naistel kui meestel
14.04.2021
NAINE, JÄLGI OMA TERVIST! Neid 8 märki ei tohi kindasti ignoreerida!