Uudised

Koroonaviiruse kogus reovees on taas kasvanud (22)

Toimetas Hindrek Pärg, 1. aprill 2021 17:36
Koroonaosakond. Foto: Tiina Kõrtsini
Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu tulemused näitavad sel nädalal taas koroonaviiruse leviku kasvu. Kõige enam on viirusekogused suurenenud Lõuna- ja Lääne-Eestist kogutud proovides.

Kui eelmisel nädalal andsid analüüsitulemused lootust, et viirusekogused hakkavad kahanema, siis sel nädalal on suure koroonaviirusesisaldusega proove isegi rohkem kui kahe nädala eest.

Viimase reoveeuuringu tulemused Foto: Tartu ülikool

Samal teemal

Uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete professor Tanel Tenson tõdes, et eelmisel nädalal tekkinud lootus olukorra paranemisele oli ennatlik. „Viirusekogused on kasvanud kogu Eestis, mistõttu on kindlasti mõistlik praegu kehtivate piirangutega jätkata,“ ütles Tenson.

Tulemuste kaardil nüüd ka väiksemad asulad

Sellest nädalast on reoveeuuringu tulemusi kajastaval kaardil suuremate linnade kõrval näha ka väiksematest asulatest võetud proovide tulemused. Kui suuremate linnade analüüsid peegeldavad ööpäeva jooksul puhastisse jõudnud vees leiduva viirusekoguse keskmist tulemust, siis väiksematest asulatest on võetud punktproovid, mis kajastavad viirusekogust reovees proovivõtu hetkel.

„Punktproovid on kergesti mõjutatavad sellest, kas nakatunud inimesed on proovivõtu paiku kasutanud tualetti. Seega on oluline vaadata väiksemate asulate tulemusi mitme nädala võrdluses, et hinnata, kas nakatunuid võib juurde tulla või on puhang vaibumas,“ selgitas Tenson. „Punktproovides võib tõenäoliselt usaldada viiruse olemasolu kinnitavat tulemust. Samas ei pruugi viiruse puudumist näitav ühekordne proov alati tähendada, et asulas nakatunuid ei ole."

Samal teemal

02.04.2021
Koroonaviirus muutis taas meistriliiga mänguplaani
02.04.2021
Ööpäeva jooksul suri 15 koroonaviirusega nakatunut, haiglaravi vajab 681 inimest
01.04.2021
PLAANID PEA PEALE: üle 2% reisieelse koroonatesti tegijatest saab positiivse tulemuse
01.04.2021
Valitsus pikendab piiranguid kuni 25. aprillini