VaktsineerimistalgudFoto: Robin Roots
Toimetas Keit Paju 6. aprill 2021 20:43
Haigekassa otsustas vaktsineerimistalgute partnereid – Medicumi ja Confidot – lepingu eiramise ning nooremaealiste vaktsineerimise eest mitte karistada.

"Haigekassa suhtles teisipäeval nädalavahetuse suurvaktsineerimise partnerite ehk eratervishoiuasutuste Medicumi ja Confido ning Tallinna linnaga. Üheskoos jõuti seisukohale, et vaatamata lühikesele etteteatamisajale suudeti toimivad vaktsineerimiskeskused üles ehitada ning tagada kvaliteetne tervishoiuteenuse osutamine. Soovitud mahus 65aastaste ja vanemate inimeste vaktsineerimisele saamine on suur väljakutse," tõdeb asutus pressiteates.

"Nii raviasutused ise kui ka meie oleme sellest nädalavahetusest saanud oma õppetunnid. Oleme tervishoiupartneritega ühisel seisukohal, et edaspidi vaktsineeritakse sihtrühmi vastavalt kokkulepetele. Teist doosi vajavad inimesed saavad selle kokkulepitud ajal ning samast kohast,“ selgitab haigekassa juhatuse esimees Rain Laane. 

Nii raviasutused kui haigekassa tõdesid, et ettenähtud sihtrühmast kõrvalekaldumine ei olnud õige lahendus. Haigekassa võttis vastu otsuse, et raviasutusi ei karistata ning edaspidi keskendutakse riskirühma vaktsineerimisele.

Laane lisab, et kuigi eelmisel nädalal saabus riiki varasemast rohkem vaktsiini, ei ole seda endiselt piisavalt, et pakkuda vaktsineerimisvõimalusi kõikidele soovijatele, sest eakamate inimesteni pole vaktsiin kõikjal selle nappuse tõttu jõudnud.

"Mõistame, et osapooltega kokku leppimata ei saa vanusepiiranguid muuta ning anname parima, et reeglid oleks varem kokku lepitud ja ühesugused üle Eesti. Vaktsineerimiskorraldus, sealhulgas sihtrühma teavitamine, vajab selgust nii tervishoiutöötajate kui ka avalikkuse jaoks," sõnab Medicumi juht Tõnis Allik.

Confido Arstikeskuse juht Kadi Lambot tõdeb, et vaatamata nädalavahetusele on eesmärk nii raviasutustel kui haigekassal üks – vaktsineerida suve lõpuks kõik soovijad. "Oleme koostööd jätkamas ning töötame selle nimel, et sõnumid oleks ühiskonnale selged ja ühised."

Nädalavahetusel vaktsineeriti tervishoiuasutustes üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud ja 1961. aastal ning varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Vaktsineerimise eesmärk oli viia vaktsiin võimalikult kiiresti sihtrühma kuuluvate inimesteni, sest just vanemate inimeste haigestumine on senini tõstnud haiglaravi vajavate inimeste hulka.