Marek Seer.Foto: Eero Vabamägi/Ekspress Meedia
Toimetas Triinu Laan 19. aprill 2021 07:06
Esmaspäevast asub sotsiaalministeeriumi juures Covid-19 vaktsineerimise korraldamise töörühma juhina tööle praegune Lõuna meditsiinistaabi juht Marek Seer. Tema juhitava töörühma ülesandeks saab laiema elanikkonna kaitsesüstimise korraldamine maikuu ja suve jooksul.

„Marek Seeri ülesandeks saab kevade lõpus ja suvekuudel laiema elanikkonna kaitsesüstimise korraldamine koostöös tervishoiuasutuste, kohalike omavalitsuste ja riigiasutustega. Suurenevate vaktsiinikoguste saabumisel on oluline, et suudaksime operatiivselt avada üle Eesti vaktsineerimiskeskusi, sihtrühmadeni vajalikku infot viia ning vaktsiine vastavalt hõlmatuse näitajatele ja nõudlusele piirkondade vahel suunata,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. 

„Aprillikuu lõpuni keskendume eeskätt vanemaealiste vaktsineerimisele, et kaitsta Covid19 haigusest enim ohustatud inimesi. Mai- ja juunikuu eesmärk on pakkuda vähemalt ühe doosiga vaktsineerimise võimalust kõigile täisealistele, kes seda soovivad. Suvekuudel on peamine fookus juba teise doosiga vaktsineerimistel.“

„Eestis on vähemalt ühe doosiga praeguseks vaktsineeritud juba ligi 290 000 inimest. Oleme seniste piiratud vaktsiinikoguste tingimustes kaitsnud vaktsineerimisega suurema osa tervishoiu- ja hooldekandeasutuste töötajatest ja hooldekodude elanikest ning vanemaealistest, kel on väga suur risk haigestuda raskelt ja vajada haiglaravi,“ ütles Marek Seer. 

„Eestisse laekuvad vaktsiinikogused võimaldavad juba loetud nädalate pärast avada vaktsineerimise võimaluse järk-järgult kõigile soovijatele. Praegu käivad ettevalmistused selleks, et väga paljude inimeste vaktsineerimine tervishoiuasutustes üle Eesti kulgeks võimalikult sujuvalt.“ 

Covid-19 vaktsineerimise korralduse töörühma ülesandeks saab Covid-19 vaktsineerimise plaani operatiivne elluviimine ja elanikkonna vaktsineerimise korraldamine 2021. aasta sügiseks. Lisaks moodustatakse sotsiaalministeeriumi juurde vaktsineerimise strateegia töörühm, mille ülesandeks jäävad ettevalmistused 2021. aasta sügiseks ja 2022. aastaks ning vaktsineerimise pikaajalise strateegia väljatöötamine.

Marek Seer on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja omab terviseteaduste magistrikraadi. Aastail 2005–2008 töötas Marek Seer Tervishoiuametis erakorralise meditsiini osakonna juhatajana ning oli aastatel 2008-2018 Valga haigla juht. 2018. aasta 1. oktoobrist kuni 31. märtsini 2021 töötas Marek Seer Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liikme ja haldusjuhina, 27. märtsist 2020 kuni 1. oktoober 2020 oli ta Kliinikumi juhatuse esimehe kohusetäitjaks.

Koroonaviiruse kriisi ajal on Marek Seer juhtinud koos professor Joel Starkopfiga Lõuna meditsiinistaapi.

Covid-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib Covid-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada Covid-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.