Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kui kaua võib võtta paratsetamooli-kodeiini tablette?  

Viktor Vassiljev, 26. aprill 2021 06:00
"Kodeiin kuulub opioid-valuvaigistite hulka, päris ränkade kõrvaltoimetega, kasutatakse erakordsete ja tugevate valude puhul lühikest aega, tavaliselt mitte üle kolme päeva," ütleb dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
"Haiglast välja kirjutades määrati paratsetamooli kodeiiniga sisaldavaid tablette kolm korda päevas. Kui pikalt võin neid võtta?"

Sõltub, mis põhjusel haiglast välja kirjutati. Ja mis põhjusel üldse haiglas oldud. Paratsetamool on põletikuvastase ja valuvaigistava toimega, võib tarvitada päris pikalt, kuigi ka sellel on omad kõrvaltoimed, aga kodeiin kuulub opioid-valuvaigistite hulka, päris ränkade kõrvaltoimetega, kasutatakse erakordsete ja tugevate valude puhul lühikest aega, tavaliselt mitte üle kolme päeva, ja kui valud kestavad, siis tuleb arsti poole pöörduda, et leida valuraviks muud võimalused.

Need on üldised soovitused. Raviarstil on õigus konkreetsel patsiendil konkreetsel juhul ka teistmoodi otsustada, kui see on patsiendi huvides vajalik ning kui ravimist loobumine on ravimi võtmisest ohtlikum.

Samal teemal

06.10.2021
KONTROLL HAKKAB JUBA KADUMA? 10 üllatavat asja, millest võid kergesti sõltuvusse jääda
19.04.2021
PEAVALU TAGA VÕIB PEITUDA RASKE HAIGUS. Neuroloog selgitab, millal peaks arstilt abi otsima
11.04.2021
ÄRA RIKU ELUTÄHTSAT ORGANIT! Tee nii ja maks ütleb sulle aitäh!
10.03.2021
PEOGA VALUVAIGISTEID? Arst: tagajärjed on tõsised, kui annustest ja muudest ohutusnõuetest ei peeta kinni!