Umbes pooltel  koroona läbipõdenutel võivad tervisemured kesta veel nädalaid või kuid. Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 19. september 2021 19:58
Paljud koroona läbipõdenud kurdavad, et tervis ei ole enam see mis enne. Kuigi keha on saanud viirusest võitu, on organism nõrk ja taastub aeglaselt. Pärast haiguse põdemist tuleb kanda tervise eest eriliselt hoolt, soovitab  SYNLABi laboriarst Jüri Laasik.

Praeguste uuringute põhjal võivad kuni pooltel haigust põdenutel jääda pikemaajalised, nädalaid või isegi kuid kestvad tervisemured. Sagedasemad neist on peavalu, kognitiivsed ehk tunnetuslikud probleemid, väsimus ja koormustaluvuse langus. Mõnel jääb püsima köha ja valu rindkeres. Järelnähtude tõsidus sõltub eelkõige haiguse läbipõdemise raskusest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Pange Google'isse LONG COVID 10. oktoober 2021 16:08
Sellest räägitakse ikka väga vähe. Arutlused on ka selle ümber, kui palju, mis eas surrakse, seda nagu mõned ei teagi, mis jälje võib selle haiguse põdemine jätta. Tuttav krapsakas naine, pensionieelik, elus pole õieti arstiabi vajanud, pärast põdemist kevadel pole senini taastunud. Lisandunud on südame ja vererõhu probleemid, käib kardioloogide vahet. Nüüd saab juba pikemat maad kõndida. Ei olnud haiglas, põdes kodus.

SISUTURUNDUS