Uudised

Vaktsineerimise eapiir võib kaduda 17. maist (14)

Toimetas Annika Erg, 3. mai 2021 19:32
Arkadi PopovFoto: Stanislav Moshkov
17. mail plaanitakse üle Eesti avada neli suurt vaktsineerimiskeskust. Samast päevast peaks kaduma ka eapiir vaktsineerimisaja broneerimisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmisel nädalal süstiti Eestis üle 50 000 vaktsiinidoosi. See on küll rekord, kuid üle poole neist olid teised doosid. Vaktsineerimise juht Marek Seer ütles, et need vaktsiinid, mis on praegu külmkappides ootel või jäetakse sinna ootele sel nädalal, on kõik kaetud teise doosi manustamise vajadusega.

Esmaspäeva hommikul, pärast mõningasi tõrkeid, avanes 50+ vanuses inimestel võimalus end üleriigilises digiregistratuuris vaktsineerimisele kirja panna. Tööpäeva lõpuks oli seda võimalust kasutanud üle 5900 inimese. 

Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov ütles, et huvi on tõesti olnud suur.

"Alguses me ei planeerinud osaleda sellel nädalal, sest meil on väga palju kohustusi seoses vaktsineerimisega. Aga ikkagi tegime täiendavad ajad lahti ja need täitusid silmapilkselt läbi üleriigilise digiregistratuuri. Nii et huvi on väga suur," sõnas Popov.

Popov ütles, et praegu veel jõutakse pidevalt ressurssi suurendades olemasolevad vaktsiinid ära süstida.

17. maist aga peaksid tööle hakkama suurvaktsineerimise keskused üle Eesti.

"Plaan on olemas, et vähemalt neljas regioonis sellised keskused alustavad tööd. Tartus juba töötab. Tegelikul me räägime ka Põhja-Eesti regioonist, siin Tallinnas vähemalt üks selline keskus tekib, ning räägime ka Ida-Virust ja Pärnust," kinnitas Popov.