Meeled

KOOS SUVEGA SAABUB KA DEPRESSIOON? Siin on viis head lahendust, mis aitavad leida elurõõmu! (4)

Katariina Loog, 3. juuni 2021 06:00

Depression suvel

Foto: Ben White/Unsplash

Paljudele inimestele tähendab suve saabumine aega, mil kõik mured ja probleemid jäävad eilsesse ning lõpuks saab puhata ja nautida elurõõme, kuid nii see alati ei ole. Suvi võib mõnele inimesele tuua kaasa hoopis hooajalise depressiooni.

Hooajaline depressioon on kõige levinum talveperioodil, mil pime aeg ning külmad ilmad toovad selle esile. Suvine depressioon avaldub just vastupidiste tegurite mõjul, toob välja Health.com

1. Rutiini muutumine

Depressiooni puhul on väga tähtsaks osaks kindel rutiin. Rutiini muutus ja teadmatus võivad olla mõnele meeletult kurnavad. Pärast iga päev tööl käimist ja täpset rutiini kaob suve saabudes kõik justkui ära. Lapsed jäävad koolist koju, töökaaslased on suvepuhkusel ning nüüd pead kõige sellega arvestama ja enda aega uuesti planeerima hakkama.

Lahendus. Kui rutiini muutus on sulle ebameeldiv, siis mõtle juba ette, et suve saabudes ei oleks halba üllatust. Planeerimine on sinu hea sõber!

2. Ootus, et suvi peab olema suurepärane

Üritused, kontserdid, reisid ja puhkused ning sõpradega koos aja veetmine – kõike seda tahad jõuda suvel kindlasti ära teha. Kuid kui aeg surub peale ning plaanid ei teostu või ei vasta ootustele, võib tekkida tunne, et suvi ei olegi nii suurepärane ning oled midagi valesti teinud.

Lahendus. Kui ootad perfektsust, siis võid olla kindel, et pettud kiirelt. Ära pane suuri ootusi oma tegemistele ning ole valmis ka vihmasteks päevadeks.

Foto: Pixabay

3. Ebakindlus keha pärast

Lahendus. Ära keskendu sellele, kes on sinust parem, vaid hoopis sellele, kuidas sina saaksid olla parim versioon endast. Kanna riideid, mis sind päriselt õnnelikuks teevad, ning ära muretse teiste arvamuse pärast.

Foto: Pixabay

4. Mure suvise romantika pärast

Filmidest ja lauludest on jäänud mulje, et romantikata pole suve. On tunne, et kindlasti peaks olema keegi eriline, kellega suve jagada, sest muidu jääd jälle millestki ilma. Sõpradel on ju kõigil see eriline keegi olemas.

Lahendus. Kui suveromantika ei vaata sinu poole, siis võta aega hoopis enda leidmisele ja täiustamisele.

Foto: Pixabay

5. Sotsiaalmeediakadedus

Parem kodu, koer, lapsed, suhe, puhkus – kõigil on järsku roosilisem ja seiklusterohkem elu kui sinul. Niisugune ühismeediast tulenev kadedus võib suvist depressiooni süvendada.

Lahendus. Kõik, mis sa sotsiaalmeedias näed, ei ole alati nii nagu päriselt. Kui arvad, et teistel on parem elu kui sinul, siis mõtle ümber. Keegi ei postitaks ju pilti tülist kaasaga. Arvatavasti on ka teistel sarnaseid muresid nagu sinul.

Foto: Pixabay

Kui tunned, et suvine depressioon on tõsine probleem, mis segab igapäevaselt, siis räägi sellest kindlasti lähedastele ning võta ühendust spetsialistiga.

Samal teemal

09.06.2021
VÄSIMUS EI LÄHE ÜLE? 10 võimalikku põhjust, miks tasub juba muret tunda
27.05.2021
HIINA MEDITSIINI SPETSIALIST SOOVITAB: need on kolm kõige olulisemat taime, mida tasub talveks koguda
23.05.2021
ÄRA TOIDA VÄHIRAKKE MAGUSAGA! Siin on toidud, mis toetavad keha enda tervendamisvõimet!
16.05.2021
SALALIK BORRELIOOS: puugihaigus võttis naiselt elujõu ja rikkus närvid