Uudised

31 AASTAT TÖÖD ÕENA: „Iga tagasilöök või patsiendi lahkumine on emotsionaalne väljakutse. Kõigile see töö ei sobigi.“ 

Sirje Maasikamäe, 6. juuni 2021 10:00

Angelika Lall, üks tänavustest aasta õdedest, on töötanud õena 31 aastat. „Õel peab olema piisavalt empaatiat, südametarkust ja kannatlikku meelt, et seda ametit pidada. Ainult nii on patsiendid hoitud ja ravitud ning ka ise saab rahuliku südamega magada,“ ütleb Lall, kes juhib Tartu Ülikooli statsionaarse õendusabi osakonda.

„Töö osakonnas on personalile vaimselt raske,“ tõdeb Lall. „Siia saabuvad krooniliste või elulõpu haigustega patsiendid ja osutame ka hospiitsravi teenust.“ Patsientide ja nende lähedaste ootused on kõrged – haigus tuleb ootamatult ja paiskab senise elukorralduse segi. Pole ime, et osakonna juhi tööpäevad venivad vahel päris pikaks. „Haruldus pole ka kümnetunnine tööpäev, sest tunnen vastutuse koormat ja püüan hoida teenuse osutamisel silma peal.“ Juhina tunneb ta vastutust nii patsientide kui töötajate heaolu ja tervise eest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.05.2021
AASTA ÕDE MARJE REBANE: „Mõtlen väga sageli oma patsientidele – kuidas neil läheb, kuidas tervis on, mis neist on saanud."
13.05.2021
Naine, kes hooldab kõige raskemaid koroonahaigeid: „Surmaga ei ole võimalik kunagi lõpuni harjuda, kuid sellega saab toime tulla ja leppida.“