Foto: Martin Ahven
Toimetas Hindrek Pärg 20. juuli 2021 15:52

Tänasest algab apteekides COVID-19 vastu vaktsineerimine, esimesel nädalal saab kaitsepookida kaheksas apteegis Tallinnas, Tartus, Raplas, Jõhvis ja Narvas.

Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid.

Alates 20.juulist saab vaktsineerida kaheksas apteegis, seejärel lisandub apteeke juurde vastavalt vajadusele, kokku avatakse vaktsineerimise teenuse kuni 45 apteegis üheksas maakonnas.

Sel nädalal saab vaktsineerida Tallinnas Rocca al Mare Keskuse apteegis, Tallinna Linnaapteegis Solarises, Ülemiste Südameapteegis ja Kivila Südameapteegis; Jõhvis Pargi Keskuse Apteegis, Narvas Astri Keskuse apteegis, Rapla apteegis ja Tartu Sõbra Apteegis. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot vaktsineeriapteegis.ee.

Covid-19 vastu vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer).