Uudised

Koolidirektor: „Haridusminister võiks rohkem tähelepanu suunata noorte vaktsineerimisele!“ (9)

Katariina Loog, 21. juuli 2021 15:09

KOMMUNIKATSIOON: 21. Kooli direktori sõnul tuleb koolidel noori vaktsineerima kutsuda!

Vaktsineerimine käib suure hooga ja nüüd saab vaktsineerima minna juba ilma eelneva registreerimiseta. Kuidas saada noored vaktsineerima ja kas koolid jäävad uue viiruslaine ajal avatuks?

Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooninõunik Liisa Tagel ütleb, et enne kolmanda laine saabumist on kõige tähtsam ennast esimesel võimalusel vaktsineerida. Eriti soovitab ministeerium vaktsineerida õpilastel.

Samal teemal

„Soovitame õpilastel vaktsineerida võimalikult kiiresti – kes praegu vaktsineerimiskuuri alustab, saab kooliaasta alguses juba teise doosi kätte,“ sõnab Tagel ja lisab, et üheks ühiseks eesmärgiks on vältida olukorda, kus koolid peavad taas sulguma ja õpilased distantsilt õppima.

„Kahtlemata on just koolid kohad, mis peaksid olema võimalikult kaua ja suurel määral avatud. Mida suurem on vaktsineeritud õpilaste ja koolitöötajate osakaal, seda lihtsam on ka koole avatuna hoida,” lausub Tagel.

Suureks abiks koroona vastases võitluses on Tageli sõnul see, kui koolid aitavad levitada sõnumit, et noored vaktsineeriksid. 21. Kool kutsus eelmisel nädalal õpilastele saadetud kirjas üles kaitsepookima.

21. Kooli direktor Meelis Kond ütleb, et praegune üleskutse pole esimene. Kui 18aastastele sai kaitsesüstimine võimalikuks, teavitas kool gümnasiste vaktsineerimise vajalikkusest. „Minu teada käisid meil väga paljud õpilased vaktsineerimas,“ sõnab Kond, et üleskutse töötas.

Enamgi veel loodab direktor aga massikommunikatsiooni vahendites vaktsineerimisüleskutsete jagamisele. „Meil on üleskutse küll kodulehel ja E-koolis üleval, kuid puhkuse ajal vaevalt seda väga palju jälgitakse,“ räägib Kond.

Tema sõnul peaks noortele sõnumi edastama suurem autoriteet kui kool. „Peaminister või haridusminister võiks samuti rohkem suunata tähelepanu just noorte vaktsineerimisele,“ leiab Kond.  

Kui Tallinna koolidest on 21. kool õpilasi edukalt kaitsepookima kutsunud, siis Tagel toob hea eeskujuna välja ka Tartu erinevad koolid.

Ministeerium tuletab meelde, et parim lahendus Eesti elu võimalikult avatuna hoida on ennast vaktsineerides, et oleks võimalik käia koolis, trennis, huviringis ja kohtuda sõpradega. Vaktsineeritud inimene ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, mis on eriti hea mõeldes just koolidele. 

„Vaktsineerimine annab nakatunute hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel olulisemalt suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi. Vaktsineeritud saavad ka lihtsamalt reisida ning külastada üritusi testimata,“ lisab Tagel.