Uudised

Lutsar: praegu on noorte inimeste koroonapuhang (37)

Toimetas Keit Paju, 4. august 2021 22:50

Irja Lutsar

Foto: Tiina Kõrtsini

Inimeste ohutunne on suvega langenud ning praegu on koroonaviiruse puhang noorte seas, rääkis teadusnõukoja juht Irja Lutsar „Ringvaates“.

Teadusnõukoda pole praegu soovitanud uusi koroonapiiranguid kehtestada, kuna need sõltuvad suuresti sellest, kes enim viirusega nakatuvad. „Kui nakatuvad noored inimesed, siis on teine olukord. Kui nakatuvad meil hooldekodudes ja eakad inimesed, siis on meil hoopis teine olukord,“ nentis ta.

Lutsari sõnul on praegu puhang just noorte inimeste seas. Lutsar rõhutas, et koroonaviirus on pidude ja seltskondade haigus ning piirangutevaba suvi aitas viiruse levikule kaasa. „See niisugune vabanemine, mis sel suvel tekkis, kindlasti mängib ka väga olulist rolli ja võib-olla ohutunne on inimestel ära kadunud,“ ütles Lutsar lisades, et Euroopa puhang on Hispaania pidudelt alguse saanud.

Lutsar soovitas taaskord inimestel vaktsineerima minna, kuna vaktsiin hoiab ära raske haiguse. Seda tõendab ka see, et haiglas on vaid üksikud inimesed, kes on vaktsineeritud, peamiselt on seal siiski vaktsineerimata inimesed. Lutsar meenutas, et algusest peale on olnud selge, et vaktsiinid 100 protsendiliselt haiguse vastu siiski kaitset ei oma.