Uudised

„TÄNA SÜST, HOMME HAIGUS“?! Kui paljudel Eesti surmadel on olemas seos koroonavaktsiiniga? (36)

Marvel Riik, 26. august 2021 16:58

ÜKSIKJUHUD EI ÜTLE MIDAGI! Vaktsiinide uute võimalike reaktsioonide seost saab ravimiameti ohutusjärelevalvebüroo juhataja Maia Uusküla hinnata vaid suurte andmemahtude analüüsiga ja teades haiguse/terviserikke esinemissagedust üldpopulatsioonis.

Foto: Stanislav Moškov

„Selliseid teatisi, kus arvatavad vaktsineerimisjärgsed reaktsioonid on põhjustanud surma, on meile saadetud 19 korral,“ selgitas ravimiameti ohutusjärelevalvebüroo juhataja Maia Uusküla. Ent ajaline seos koroonavaktsiini saamisega ei tähenda veel, et kaitsesüst oligi surmapõhjus. „Enamuse puhul selgub hilisemal analüüsil, kui oleme saanud täiendavaid andmeid, et seos vaktsiiniga puudub,“ kinnitas Uusküla.

Praegu on ravimiameti hinnangul võimalik rääkida kolmest juhust, kus surmajuhtumeid on võimalik seostada või ole võimalik selle seost välistada koroonavaktsiiniga. Esimene puudutab märtsis palju kajastust saanud Tallinna 31aastast päästjat, kes 10 päeva pärast vaktsineerimist AstraZenecaga vajas haiglaravi. Põhjuseks trombotsütopeenia ja ajuarterite tromboos. Viiendal haiglapäeval mees suri. Ravimiamet hindab seost vaktsiiniga võimalikuks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.08.2021
TEADLANE SELGITAB: missugune on maski tervist kahjustav mõju, eriti kui kanda seda pikka aega?
26.08.2021
Terviseamet: Eestis on surnud üks vaktsineeritud patsient, kelle surma põhjus on koroonaviirus
26.08.2021
VIDEO | Tanel Kiik: oleme valmis tõhustusdoosidega vaktsineerimist alustama selle aasta lõpust