Uudised

Voodihaigeks jäänud mees võitleb paranemise nimel! Sõber: „Ragnar on ikka ise hakkama saanud, kuid eelmisel aastal ta tervis halvenes järsult.“ (15)

Kadri Kuulpak, 31. august 2021 11:52

ABIPALVE: Ragnar Lust ei taha leppida voodihaigeks jäämisega, vaid loodab rehabilitatsiooni ja taastusravi abil paraneda.

Foto: Erakogu

Terve elu ratastooli kasutanud Ragnar Lusti (47) tervis halvenes ootamatult aasta tagasi ja temast sai voodihaige. „Ragnar on terve elu olnud suur võitleja, lisaks haigusele on ta võidelnud selle nimel, et saaks olla iseseisev ning teha tööd ning teenida töötasu,“ iseloomustab tema klassiõde Kristi.

Avaldame Ragnariga koos õppinud Kristi Hundi sotsiaalmeediapostituse täies mahus:

Samal teemal

„Täna ei taha ma rääkida Eesti riigi sotsiaalsüsteemi võimest (või võimetusest) vaid sellest, kuidas me kõik saame praegu anda oma panuse ühe tubli mehe elu paranemisse. Ragnar Lust on meie klassivend Puurmani mõisakoolist, kuid ta pole meiega käinud kunagi koos koolis selle sõna otseses mõttes, sest Ragnar on ratastoolis ning ta oli koduõppel aga sellest hoolimata on ta meie klassivend ning me hoolime temast väga.

Ragnar on terve elu olnud suur võitleja, lisaks haigusele on Ragnar võidelnud selle nimel, et saaks olla iseseisev ning teha tööd ning teenida töötasu. Kõiki, kes on Puurmanis Pedja jõe peal paadiga sõita tahtnud, aitas, kuni eelmise aastani, särasilmne kapten Ragnar. Ragnar on ikka ise hakkama saanud, kuid eelmise aasta suvest halvenes Ragnari tervis järsult ning tublist ratastoolis mehest sai voodihaige, kes on nüüd olnud erinevates haiglates nii Tartus, Jõgeval kui ka Haapsalus.

Ragnar on tasapisi paranenud, tänu Haapsalu rehabilitatsioonikeskusele, kuid paranemiseks vajab ta palju rohkem taastusravi Haapsalus. Kahjuks on abi kallis ning Ragnari enda ning pensionärist ema sissetulekust ei piisa, et seda ravi endale lubada saaks.

Kolm korda aastas 10 päeva rehabilitatsiooni maksab kinni tervisekassa, kuid ise tuleb maksta 175 eurot + transport Haapsallu 250 eurot ehk omakulu on 425 eurot.

Mis veel, Ragnar vajab tervise taastumiseks rohkem kui 10 päeva kuus taastusravi. 10 päeva taastusravi Haapsalus maksab 1370 eurot + transport Haapsallu 250 eurot ehk omakulu tuleb 1620 eurot.

Lisaks on Ragnaril voodi ning ratastooli rendikulud, ravimite kulud jms, mis tuleb maksta enda taskust – hinnanguliselt 50 eurot kuus.

Abi on ka väikesest toetusest, sest mitu väikest toetust teevad kokku suure. Seetõttu teen üleskutse, et kõik, kes vähegi saavad, palun aidake Ragnaril taas ratastooli tõusta ning saada tagasi elujõud ning elurõõm!“