Keha

Kas tänavu on oodata agressiivsemat gripi levikut?

VIIRUSED TÕSTAVAD JÕULISELT PEAD: „Lapse klassist istuvad pooled kodus! Köhin nagu hobune!“ (2)

Sirje Maasikamäe, 26. september 2021 17:00
Foto: Pexels

„Koos aktiivse kooliskäimisega jõudsid meie perre ka kõhuviirus ja nohu-kurguvalu,“ kurdab kolme lapse ema Kairi. „Minu lapse klassist istuvad praegu pooled kodus,“ räägib Merle, kelle teismelist tütart kimbutas nädal aega mingi viirus. „Minu laps köhis kaks nädalat koledasti,“ kirjeldab lasteaiaealise poisi ema Siret. On see koroona? Või hoopis midagi muud?

 

Nohu, kurguvalu, piinav köha – sügis on äsja alanud, aga juba piiravad haigused nii lapsi kui täiskasvanuid. „Minu lapse klassist istuvad praegu pooled kodus,“ räägib Merle, kelle teismelisel tütrel oli nädal aega väga tugev nohu, millele hiljem lisandus köha.  „Pole kuulda, et kellelgi on midagi rasket – kellel on nohu, kellel köha, aga viirusnähtudega ei tohi ju kooli minna.“ Ega ema ei tea tegelikult väga täpselt, mis teistel viga on, aga koroonast pole teada antud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.08.2021
VATITIKK NINNA VÕI SÜLG TOPSI? Koduste koroona kiirtestide usaldusväärsus sõltub paljuski nendest asjaoludest
26.08.2021
ODAV JA TÕHUS KAITSE: pese käsi nii, et hoida eemal viirused, bakterid ja kõhu-ussid!
25.08.2021
ÄREVUS, PEAVALUD JA KAALUTÕUS? Need 11 märki näitavad, et pandeemia on pannud põntsu sinu vaimsele ja kehalisele tervisele
23.08.2021
COVID-TÕENDI KONTROLL JÄTAB KÜLMAKS? Passi võidakse küsida kas igal sammul või üldse mitte, sisse pääseb isegi lennupiletiga!