Uudised

Lasnamäe COVID-19 haigestumise näitaja on Tallinna madalaim (6)

Toimetas Elis Kusma, 8. oktoober 2021 12:02
Foto: Stanislav Moškov

Kuigi uute COVID-19 positiivsete testide arv püsib jätkuvalt kõrge, siis Lasnamäe linnaosa nakatumiste näitaja 232 positiivset juhtumit 100 000 elaniku kohta oli eelmisel nädalal väikseim Tallinnas, teatab linnaosavalitsus.

„Olukord koroonaviiruse levikuga on jätkuvalt kriitiline ning uute nakatumiste arv Eestis tervikuna kasvab. Siiski peame tõdema, et meie ühised pingutused Lasnamäe olukorra parandamiseks on vilja kandnud. Näiteks eelmisel nädalal haigestus Lasnamäel vähem inimesi kui mujal Tallinnas või Eestis,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Samal teemal

 Eelmisel nädalal osutus positiivseks 270 lasnamäelase koroonatest, mis tähendab, et Tallinna suurimas linnaosas oli 232 juhtumit 100 000 elaniku kohta. Selle näitaja järgi oli Lasnamäe võrreldes teiste Tallinna linnaosadega madalaima nakatumisega piirkond pealinnas. Vastav näitaja oli Tallinnas 315 ja Eesti keskmine 375 juhtumit 100 000 elaniku kohta.

„Lasnamäel on tänaseks ligi kaks kuud tegutsenud vaktsineerimisbuss, kust kaitsesüsti on saanud mitu tuhat inimest. Tänan siinkohal kõiki, kes on ennast vaktsineerinud ning järgivad ohutusabinõusid. Just tänu teile saame viiruse levikut vaos hoida. Samuti tänan ka meie partnereid avalikust ja erasektorist, kes on andnud omapoolse panuse COVID-19 leviku pidurdamisel ja vaktsineerimise kättesaadavuse tõstmisel,“ lisas Svet.

Samal teemal

18.11.2020
Lasnamäel on Tallinna kõrgeim nakatumisnäit: viirus levib kõige paremini seal, kus on palju inimesi tihedalt koos
09.08.2020
PEALINN VIIRUSEGA KIMPUS! Terviseamet: Tallinnas pole veel koroonaprobleemi. Koolid osalt distantsõppele viiv linnapea: olukord on kriitiline!