Foto: Martin Ahven
Toimetas Keit Paju 19. oktoober 2021 20:11

Riigikogu liikme, endise tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski (SDE) sõnul ei aita valitsuse kehtestatud uued piirangud ennetada haiglate ülekoormust. Tema hinnangul peaks valitsus olema ühiskonna suhtes aus ja avaldama ka järgmised sammud, mida riik võib astuda olukorra halvenedes.

Ossinovski ütles „Aktuaalsele kaamerale“, et meetmetega jäädi hiljaks, kuna valitsusparteid ei tahtnud enne valimisi piiranguid kehtestada. Uued piirangud on poliitiku sõnul asjakohased, kuid kahjuks jäädi nendega hiiljaks.

„Kahetsusväärsel kombel juhtus see seetõttu, et valitsus ei julgenud päriselt juhtida koroonakriisi kohalike valimiste eel kartuses kaotada hääli ja see on juba maksund meile väga palju haiglavõrgu koormuses,“ nentis ta.

„On kindlasti hea meel, et mitmed ettepanekud, mis ka mina tegin, mis puudutavad vaktsineerijate, perearstide, kohalike omavalitsuste toetamist, leidsid lõpuks valitsuse heakskiidu. Uskuda, et see nüüd kuidagi hoiaks ära nakatumiste edasise kasvu – ma kahjuks ei saa väga optimistlik selles osas olla,“ lisas ta.

Ossinovski sõnul võib valitsuse otsus vaktsineerijaid toetada omada pikemas plaanis mõju ka vanemaealiste vaktsineerimise kasvule, kuid kiiret mõju sel pole ning haiglate ülekoormus on juba käeulatuses. „Plaanilist ravi piiratakse juba ulatuslikult ja järgmise paari nädala jooksul kui praegune dünaamika jätkub, siis me siiski räägime juba sellest, et seda praktiliselt ei tehta,“ ütles Ossinovski.

Ossinovski hinnangul peaks valitsus ka teada andma, mis on järgmised sammud, kui olukord kiiresti ei parane „Ma arvan, et ühiskond väärib seda, et valitsus selgelt ja ettenähtavalt seletaks ära, millised on need järgmised sammud, mida tuleb astuda juhul, kui kiirabiautod jälle haiglate ees järjekorras seisavad. Et ei juhtuks jälle nii, et ühel neljapäeva öösel me kõik saame teada, kuidas pool elu kinni keeratakse. Loodetavasti seda õnnestub vältida, aga ma arvan, et oleks aus ühiskonnas need asjad ennetavalt läbi rääkida.“