Uudised

Terviseameti prognoos: haiglavõimekuse kriitiline piir jõuab kätte juba järgmisel nädalal

Elis Kusma, 27. oktoober 2021 12:02

84 KOMMENTAARI

m
Miks lähevad Eesti arstid..../ 29. oktoober 2021 02:11
Muide, see info oli POSTIMEHES, nii et sazte ise ka lugeda.
m
Miks lähevad Eesti arstid Aafrikasse, kui neid on siin praegu vaja???. / 29. oktoober 2021 01:32
Eestis pidavat olema suur arstide, õdede ja hooldajate puudus, aga miks siis SAADETAKSE OSA ARSTE HOOPIS AAFRIKASSE KEE NIASSE APPI????... KUS siin TÕDE ON???? MILLEKS saadetakse EESTI ARSTE kaugele maa le appi, kui oma riigiski pidavat suur puudus neist olema????.. Kelle "LOOMING" see on et MEIL ON HAIGLATES ARSTE PUUDU???.. KES SEDA ÜTLES? LAS NEED ARSTID lähevad siis sinna haiglasse appi, kus kõige rohkem abi on vaja!!! OMA EESTI RIIGIS, mitte kuskil välismaal!!! Eriti praeguses kriisiolukorras!!
p
Pange piirang lõbustusasutustele!!!! / 27. oktoober 2021 19:12
Miks ri taheta IKKA VEEKL ARU SAADA, et :kui Ei PIIRATA meelelahutusasutuste lahtiolekut, siis ei olegi lõppu neil positiivsetel nakatumistel!!!!!!! Viimane aeg oleks PRAEGU kõik kinod, teatrid ja kontserdid ning muud kohad sulgeda!!!!!! Loodan, et keegi ei tahaks ise või kellegi teise pärast nakkust saada!!!! See on ju kõigi huvides!!!! Iial ei või teada, millal võib tema kord olla nakatuda!!!!!
j
Jorh/ 28. oktoober 2021 22:03
Vaktsineeri ennast, muidu istud nagu ro.tt urus!
p
Parem on kodus olla!!!! / 29. oktoober 2021 01:59
Jorhile!!! Ole täitsa ra hu, mina olen hea meelega kodus!!!! Ei mina kipu kuhugi, kust võib mõne vaktsitu käest nakkust saada!!! Mul küllalt nähtud neid kinosid, teatre id ja kontserte!!!! Mul elu piisavalt armas, et mitte end torkida lasta!!!! Pole siuurt vajadust kuskil h a iglas positiivsena vaevelda! Seda enam, et enam pole v a j a tööl k a kä i a!!!! Hea mõnus kodus olla!!!
o
Olge ettevaatlikud!!!!!!!! / 27. oktoober 2021 17:54
Nüüd on asi juba äris hulluks läinud!!!!! Tullakse koduukse taha, et vaktsi teha!!! Ime, et varsti voodisse ei taha tulla!!!!! No siis on teada, et see tegelane jääb ukse taha!!!!!!!
s
sulle/ 28. oktoober 2021 21:58
vast tuldi ullurohtu süstima? Oleks ukse avand, oleks parem hakand!!!!!
v
Vbl teie ehk tahate? Loovutan teile!!! / 29. oktoober 2021 02:06
Ei tulnud kedagi!!!! Määrige pähe oma hullurohi!!!!! Või jooge sisse!!!! Mul niigi hea olla, koroona algusest saati!!! Ei mina mingit hullu rohtu taha!!!!! Annetan t e ile oma portsud!!!!
a
Ammu aeg!!!! / 27. oktoober 2021 17:47
No siis ehk laseb Tannu ka varvast!!!!! Ükskord ometi!!
m
Mammu/ 27. oktoober 2021 17:01
Blaa-blaa-blaa, muud ei kuule! Miks terviseamet ja Kiik mitte midagi kahe aasta jooksul teinud pole? Valitsuste reformide tulemusel on kaotatud kõik väiksemad haiglad ja suurtes viidud voodikohtade arv tasemele, kus on arvestatud pidevaks täituvuseks 70%. Samuti arvestati, et parema raviga viibib haige haiglas vähem aega. Loogiline, et praegused covidhaiged selle vaba 30% sisse ära ei mahu. Mitte keegi polnud aga haiglate reformide sisse arvestanud pandeemiat ja seepärast pole praeguseni lahendusi, kuidas toime tulla. Isegi kahe aasta jooksul pole suudetud seda välja mõelda.
a
Ainus abi/ 27. oktoober 2021 15:38
On teha uuesti suur miiting ja kutsuda mägi laulma rahvale, värske õhk ja peedivesi, see on õige mehe abi.

v
võsavana/ 27. oktoober 2021 15:35
päev jääb kukesammu võrra lühemaks,ennustan et kevadeks on järel vaid öö .
p
pastor/ 27. oktoober 2021 15:18
Tuleb anda võimalus haigel kes on sunnitud olema juhitaval hingamisel lahkuda taevastele väljadele, milleks piinad.
j
Jüri/ 27. oktoober 2021 14:58
Niipalju kui mina olen peavoolust lugenud olen, siis eelmine aasta oli meil Eestis ~1000 haiglavoodikohta koroonahaigetele. Kas nüüd on neid vähendatud? Ja makstakse haiglatele nii hästi koroonahaigete eest, et neil pole mingit vajadust teisi ravida?
m
Mitt/ 27. oktoober 2021 13:41
Aitàh kriminaaliks ja ajupeetusega sôimamast-eks teie kônepruuk teeb teile au. Meie pere on vàga làhedalt kokku puutunud koroonahaigetega ega ole haigestunud.Seda nii esimese,teise kui kolmanda laine ajal.Pole ka massilist haigestumist teenindajate leeris,kes igapàevaselt puutuvad inimestega kokku . Kui inimene on koroonapositiivne,siis ei tàhenda veel,et ta on haige. Nina-neel on vàluskeskkonnaga ûhenduses,sealt vôib leida ka strepto-stafûlokokke,mida me parasjagu tahame diagnoosida.Kûll on aga suur vahe,kui inimene hakkab arvama,et tal on surmav viirus.
m
mjah/ 27. oktoober 2021 13:40
Mida see siis kaasa toob? Kas hakatakse piirama ka erakorralist abi? Eelmine aasta märtsis keerati praktiliselt kõik lukku ja jäi arusaamatuks, kuidas probleem puudutas ambulatoorseid vastuvõtte, et ka need pidi ära jätma? Kõik arstid haiglas ei saa koonduda ühte kohta või on ka probleem haigekassa vähesel rahal, sest aasta hakkab varsti lõppema?
g
gripihooaeg on varsti täies ilus käes, nagu vanasti/ 27. oktoober 2021 13:24
eelmistel jõuludel jaurati seda kohekohe läheb lõhki juttu - kui mujalt pakuti abi, siis öeldi, et einoh ega kohe nüüd ka lähe, küll saame veel ise hakkama ;) päris läbinähtav surumine ja hirmutamine vaktsile, mis ei kaitse nakatumise, nakatamise, haigestumise ega ka surma eest. covidit põeb enamus kergelt või mõõdukalt ning terved ja noored (alla70a) ei pea haigestumisel kartma, sest nende tervenemine toimub 99, protsendilise kindlusega.
a
Aga kui noor/ 27. oktoober 2021 16:18
kuulub selle 1% hulka, kas siis ka ei pea kartma? Koroonavaktsiini tõttu võib ka surra 1 inimene sajatuhande kohta eks siis veel haruldasem surm, aga nõutakse vaktsiinide keelustamist?
l
Lamemaalane/ 27. oktoober 2021 13:21
tuleb välja, et paljudel vaktsineeritutel on tekkinud vaktsiini "tüsistus", neil on avatud maaimavaade kadunud ja mõistus vähenenud :D
l
Lame.maalastel/ 28. oktoober 2021 22:08
on lihtne, neil pole mõistust ja "maaimavaadet" olnudki, pole midagi kaduda!

n
numbrid/ 27. oktoober 2021 13:16
Karm olukord, aga kuidas saavad abi vanurid, kes elavad kaugetes metsakülades, kus ühistransport liigub harva, et arsti juurde saada, paljudel elavad lähikondlased teises Eesti otsas ja lähemal asuvad sugulased peavad samuti hoidma distantsi? Kes kutsuvad üksikutele vanuritele kiirabi? Paljud ei taha haiglasse minemisest midagi kuulda. Kas teises Eesti otsas elavad sugulased juhatavad abi kõrvalisse kohta?
a
Anu/ 27. oktoober 2021 13:22
Kas saadakse kord aru, et abi vajavad ka muud haigused, infarktid, insuldid, luumurrud, mis iganes hädad, mis on ka olemas peale koroona. Praegu on kogu aur ainult koroona haigetel, kes paljus oma hädas ise süüdi. See on ebaõiglane kõigi teiste suhtes.
a
Anule/ 27. oktoober 2021 19:18
Kas Anu arvates on need vaktsitud positiivsed ka ise süüdi, et haigestusid siiski????? Hoolimata vaktsimisest???
r
Ruts/ 27. oktoober 2021 13:14
no aga visake haiglast välja need 30% vaktsineeritutest ja saate oma kriitilise piiri alla!!! Või tahate väita, et Jollerid, Popovid, Lutsarid, Fischerid ja Meritsad on meile kogu aeg valetanud, et vaktsiin aitab?
k
kurvad lood/ 27. oktoober 2021 13:46
seal vaktsineeritute seas on näiteks siirdatud organiga haiged, verevähiga haiged, vähihaiged, kelle ravi on katkestatud koroonasse haigestumise tõttu, väga vanad inimesed, kelle immuunvastus on nõrk ja kes said vaktsiini esimeste hulgas jne. Mõnel 2x vaktsineeritul on null antikeha ja teda kaitseks ainult see, kui teised tema ümber on terved.
k
Kurb/ 27. oktoober 2021 14:00
to "kurvad lood" Kas tahad öelda, et mittevaksitute hulgas on kõik täiesti terved noored inimesed?
v
Valter/ 27. oktoober 2021 13:10
Järgmisel nädalal ummistavad miitingulised haiglad,sealhulgas ka Tallinnasse tulnud 30 bussitäit vaktsineerimata inimest maakondadest,kes bussides maski ei kandnud.
j
Järgmistel nädalatel/ 27. oktoober 2021 14:54
ummistuvad haiglad koolivaheaja lõbureisidelt tulijate tõttu
n
Niikaua vaktsitakse, kuni kõik on positiivsetena haiglas!!!!! / 27. oktoober 2021 19:23
Ja samuti need, kes on kä inud kontserdil, kinos, resos, kohvikus, pubis jne!!!!!! Ega enne see suurtele asjapulkadele kohale ei jõua!!!!!!! Niikaua surutakse seda vaktsimist peale, kui kõik on positiivsetena h a iglas!!!!!!!
g
gogel/ 27. oktoober 2021 12:59
Kas me oleme hoopis vaxiini suhtes immuunsed kus on see 95% tõhusus
m
Mis seal imestada?/ 27. oktoober 2021 12:58
Ennustasin juba suve lõpul, et hiljemalt Mardipäevaks on kõva kriis käes ja haiglates vähemalt pooled vahhineeritud. Aga korralikult on vesi ahjus alles Jõuludeks. Siis alles hakatakse, väga vastumeelselt ja häbelikult muidugi, tunnistama, et vahhiinide kasu oli väga väike. Ja see on nii kogu maailmas. Siis otsitakse meeleheitlikult juba ravimeid. Siis ei loe ka ravimitele ette nähtud mingid katsetuste tähtajad enam, nagu ei lugenud ka vahhiinidele.
s
Sa VAHHIIIN/ 28. oktoober 2021 22:12
s
setu/ 27. oktoober 2021 12:54
Kallid antivakseritest kaasmaalased. Eile jäid silma kommentaarid, kus raviraha lubati erasektorisse suunata. See tähendab ju rahakese minekut enda taskust teistele ja see ei ole mitte hea. Parem jäta raha endale ja ravi sellega ennast ise. Valutab pea, kleebi kupüürid otsaette, murrad luu, seo rahapakid lahaseks ümber liigese. Tervis korras ja raha alles. Edu.
m
Maali/ 27. oktoober 2021 12:52
kui plaaniline ravi on peatatud ja koroonaosakonda ka ei minda, kas siis arstid ja õed käivad haiglas niisama istumas või on hoopis kodus? kas nad saavad palka ka selle aja eest kui tööd ei tee? tundub, et personalipuuduse jutt on välja mõeldud hirmutamiseks, et inimesed läheksid oma sutsakat õlga saama...
s
segadus/ 27. oktoober 2021 13:25
Eelmise aasta kevadel oli ka paljudes kohtades ambulatoorne töö vähemalt 1,5 kuud peatatud ja isegi tavalisi vastuvõtte ei toimunud. Ilmselt kõiki arste ei saa suunata kriisi epitsentrisse tööle. Tekib ka küsimus, et miks haiglad üldse nö lukku keerati. Põhiprobleem on, et tuleb personali ja ruume teha teiste haiglaravi vajavate patsientide arvelt, aga milleks oli vajalik peatada ka ambulatoorne töö?
k
küsimus/ 27. oktoober 2021 12:51
Kas valitsus ei osanud ette näha ei tunnetanud ega lasknud spetsialistel teha tuleviku prognoose selle osas, et vaktsineerimine vähes sellega kui tõsteti testimise hulka igal pool, igal ajal? Oleks pidanud selle vahekorra tõsidust märkama. Nüüd lõpetati testimise võimalus ja suurendati vaktsineerimisele suunamist , mis aga tekitas mugavates elanikonna kihtides vastumeelsust vaktsineerimise osas.
k
kui juba tsirkust/ 27. oktoober 2021 15:37
siis täie rahaeest,(et oleks veenev)

k
Kuhu on kadunud Karmen Joller?/ 27. oktoober 2021 12:50
Ta peaks vastama vaksineeritutele, et miks nad haigestuvad raskelt koroonasse ja surevad. Ta lubas, et seda ei juhtu, kui vaksineerida. Tänana statistika: Suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest kaks olid vaktsineerimata ja neli vaktsineeritud.
Surnuajavaht Tsepeliine/ 27. oktoober 2021 13:05
J.oller on ilus ja tark naisterahvas. Tema on väga suur provessor. Tema tiab kõike! Aga need kes täna maha s.u.rid olid niikunii kõik need vassistid kes laubäeval Võidu väljakul revormierakonta sabuteerisid.
e
Et/ 27. oktoober 2021 12:49
Maa on ümar kes mäletab seda multikat kus poiss hakkas kogu aeg otse minema ja jõudis vanana samasse kohta tagasi kust alustas nii et aitab sellest lamemaa jutust maa on ümar
l
Lame.maalased/ 28. oktoober 2021 22:17
m
Maali/ 27. oktoober 2021 12:49
kui plaaniline ravi on peatatud ja koroonaosakonda ka ei minda, kas siis arstid ja õed käivad haiglas niisama istumas või saadetakse koju? kas nad selle aja eest palka ka saavad?
h
27. oktoober 2021 12:49
https://eestinen.fi/2021/10/soomes-avastati-koeral-erakordne-parasiit-mis-voib-kanduda-ka-inimesele/
v
Vaktsineeritud haige/ 27. oktoober 2021 12:47
Tahaks lõpuks küsida, millal küll koolid, kaubakeskused, lõbustusasutused ning piirid ometi suletakse?
n
no/ 27. oktoober 2021 13:02
Ära käi siis lõbustusasutustes
i
istu kodus!/ 27. oktoober 2021 15:40
mida hingeldus, ise l o l l ja teised süüdi.
h
Hoia oma "tarkused" endale!!!!! / 27. oktoober 2021 19:30
No ja "istu kodus"!!!! Kas siis ka nii mõtled, kui ise pos itiivne nakataja oled ja haiglas otsapidi!!!!!!??? Või intensiivis???? Teie ü lbus ja nahaalsus maksab teile ükskord kätte!!!!
m
mar/ 27. oktoober 2021 12:47
Täna juba vaktsineeritud surnuid kaks korda rohkem kui vaktsineerimata surnuid!!!
t
To mar/ 27. oktoober 2021 17:15
Kusjuures huvitav fakt selle juures on, et alles eile perh-i üks arst ütles, et neil on intensiivis ainult üks vaktsineeritu olnud. Tänaseks on vaktsineerituid surnud mingi 15 ja kas keegi tõsiselt tahab uskuda, et need inimesed ei viibinud enne surma intensiivravil? Miks peab kogu aeg valetama ja varjama? Usaldust niisugune käitumine küll ei tekita ja ma olen juba isegi jõudnud punkti, kus ma ei usu enam peaaegu mitte kedagi, kes meedias koroona teemal sõna võtab.
l
Lii/ 27. oktoober 2021 12:44
Tõesti, ülikarmiks lasti taas olukord, kui ööga 4 inimest surnud!
m
Mott/ 27. oktoober 2021 12:44
Oleks tark see vastandumine àra lôpetada.Oleme selle supi sees kôik-nii vaktsineeritud kui vaktsineermata inimesed. Fakt on see ,et koroonaviirus ei ole sugugi nii nakkav ja surmatôbi. Viirustest hoidumine on imelihtne,seepàrast ongi ûhed inimesed kogu aeg terved ja teised mitte. Hirmus raha on pandud vaktsiinide alla,mitte sentigi tôelisele ennetustööle.
m
Mott levitab teadlikult valeinfot, sellised on kriminaalid, kes tuleb kohtu alla anda!/ 27. oktoober 2021 13:02
Lugege nüüd ise, sellise ajupeetusega inimese arvamust , paremini öeldes eriliselt labast ja läbipaistvat libavalet selle kohta, et koroonaviirus ei olevat sugugi nakkav ega ka mitte surmav...
ä
ära agiteeri./ 27. oktoober 2021 15:42
tösiusklikud koroonahüsteerikud võivad veel südari saada.

k
Kiiresti tuli/ 27. oktoober 2021 12:42
Viimase ööpäevaga suri 4 süstitut ja 2 süstimata inimest, seega suri süstituid 2 korda rohkem kui süstimata inimesi. Delfi andmetel ütles Kaja Riigikogus poliitilist avaldust tehes 15.09 Vaktsineerimise kohta levib palju müüte. Tõsi on, et vaktsiin ei tee kedagi surematuks - mida rohkem on meil vaktsineeritud inimesi, seda rohkem on ka vaktsineeritud surijaid. Juba ongi see aeg kätte jõudnud.
m
Mõistmatu/ 27. oktoober 2021 12:42
Mis sellest haiglakohtade puudusest rahvale kirjutada, vast küsiks asjaosalistelt, mida oodati ja lasti TAAS, KORDUVALT JUBA ÜLE 2000 koroona positiivse ööga, kui oleks ammu ranged piirangud pidanud kehtestama ja riigi lukku panema. Aga IKKA VEEL oodatakse ja lastakse paljudel süütutel inimestel surra. Katastroof!
m
27. oktoober 2021 12:50
Mis siin mõista on? Rangemad piirangud tähendavad väiksemat majandusaktiivsust ehk riigile laekuks vähem makse.
s
27. oktoober 2021 12:38
Seda juttu olen ma juba kaks korda eelnevalt kuulnud-näinud. Midagi uut paluks!
k
Kus/ 27. oktoober 2021 12:37
on heremi naatu sõjaväesarstid? Või on ta nad ka ära hävitanud?
27. oktoober 2021 12:36
⚠ Johnson & Johnson (Janssen) müüs teadlikult kümneid aastaid imikupuudrit, mis sisaldas asbesti ja tekitas vähki: https://www.reuters.com/investigates/special-report/johnsonandjohnson-cancer/
t
to 12:40/ 27. oktoober 2021 12:44
Sa mine vaktsineeri end kõvemini! Õlg alla ja suu kinni!
v
Vähem kui 1% nakatunutest sureb Eestis:/ 27. oktoober 2021 12:36
https://ourworldindata.org/covid-deaths
⚠ Vaktsiinitootjad kardavad vastutust! ⚠/ 27. oktoober 2021 12:34
“This is a unique situation where we as a company simply cannot take the risk if in four years the vaccine is showing side effects,” Ruud Dobber, a member of Astra’s senior executive team, told Reuters. ...EU officials told Reuters this week product liability was among contentious points in European efforts to secure supply deals for potential COVID-19 vaccines from Pfizer, Sanofi and Johnson & Johnson. https://www.reuters.com/article/us-astrazeneca-results-vaccine-liability-idUSKCN24V2EN
l
lamemaalasele/ 27. oktoober 2021 12:40
ära levita oma telegrammi ja vahitorni rumalusi siin.
t
to 12:40/ 27. oktoober 2021 12:43
Sa ei tee Reutersil ja telegramil vahet? Täitsa segi vaktsineerinud end. Äkki vaata, kas tõhustusdoos aitab?

n
nii/ 27. oktoober 2021 12:33
selle katastroofi eest tänage lamemaalasi ja ekret. Lamemaalasi tuleb rohkem diskrimineerida ja lasta ravikulud ise kinni maksta.
t
27. oktoober 2021 12:37
Tänada tuleb neid, kes ei luba ivermektiini kasutada.
k
Katalüsaator/ 27. oktoober 2021 12:39
Kus see katastroof on? Saada pilte ka!
j
Jälle see komentaar üleval/ 27. oktoober 2021 12:39
Olgu, kõik alkohooolikud, suitsetajad, uimasti või muud tarbijad, väheaktiivsed inimesed jne.. maksavad siis ka oma ravikulusid ise, nõus?
1
12.37 le/ 27. oktoober 2021 13:23
Aga mine ja osta - vet apteegis täitsa saadaval
v
Väga/ 27. oktoober 2021 12:32
paljud ootavad sputnikku. Ka mina.
u
ufo/ 27. oktoober 2021 14:44
k
Kas/ 27. oktoober 2021 12:30
haiglavõimekuse tõstmine käib valitsusel üle mõistuse?
k
27. oktoober 2021 12:23
Kavatsen vaktsineerida täpselt 21.-l novembril kell 15.00. Üldse ei huvita, kas Kallase valitsus on sel hetkel pukis või prügimäel.
v
Vaktsineerija/ 27. oktoober 2021 12:41
Vaktsineerin ka ennast, aineks soolalahus manustatud suukaudselt. Alusan täna ja teine kuur 6 nädala pärast.
n
27. oktoober 2021 12:55
No vat siis. Üks kunagine õpetaja on ka suur puhastusaine fänn. Issanda loomaaed on ikka imeline.
n
New/ 27. oktoober 2021 12:22
Reservväelased appi Eestis . Mida tegema? Mõnel mitukümmend aastat möödas. Väikesed lapsed endal kodus ja raha perele sisse vaja tuua. Ma saaks aru kui sõtta vaja minna. Aga haiglasse siibreid vahetama või lihttöid tegema. Mõeldamatu. See et oled saanud väljaõppe, mis on tegelikult kesine, see ei anna midagi tõhusat seal koroonaosakonnas. Palun, pange kõik riigitöötajad sinna tööle. Kiik ja Kallas eesotsas. Lutsar võiks ka appi minna. Mis koinimine see tavainimeste kallal koguaeg käib.
r
27. oktoober 2021 12:47
Reservväelased on lihtsalt mugav tasuta tööjõud.
e
27. oktoober 2021 12:21
Enne ei vaktsineeri, kui ei saa lugeda vaktsiiniostulepinguid.
k
kas arvad,/ 27. oktoober 2021 12:36
et lepingus ei lubata sind vaktsineerida?
o
Ok/ 27. oktoober 2021 12:17
Ei usalda seda valitsust ega vaktsiini ja ei vaktsineeri.
e
EKRE/ 27. oktoober 2021 12:38
Valitsuse ajal vb vaktsineeritakse hanerasvaga.
o
ops/ 27. oktoober 2021 12:15
Koroonavaktsiinide tootjad on lubanud kui üks mees, et nende vaktsiinid kaitsevad ka koroonaviiruse uusima versiooni ehk deltatüve vastu lausa kuni 95-protsendise tõhususega. Eestis on need lubadused aga põrmuks pudenenud,
h
27. oktoober 2021 12:26
https://www.youtube.com/watch?v=TSZMtSPX3iE

s
Smv/ 27. oktoober 2021 12:10
15a on rehvid riiki hävitanud ja nüüd on tulemus käes