Uudised

Teadusnõukoja soovitused uuteks piiranguteks: ka vaktsineeritud lähikontaktsed peavad jääma isolatsiooni, meelelahutusvaldkond tuleks panna osati pausile

Keit Paju, 2. november 2021 15:06

318 KOMMENTAARI

h
4. november 2021 13:20
https://www.youtube.com/watch?v=CAKCw7uaH9I
m
Miks ei tehta? / 4. november 2021 02:51
Miks ei panda riiki lukku, et ei saaks keegi väljast seda haigust sisse tuua ega ei saaks ka omad välja reisida. Paistab, et Ref ei taha seda teda, sest detsembri koolivaheaeg on tulemas ja rikkurid tahavad reisida soojale maale puhkama kogu perega. Tuleks joonduda Läti järele. Nad kaotasid oma piirangutega selle esikohta meile. Samuti tuleks keelata kõik üritused, aeg on näidanud, et haigestuvad kõik nii vaktsineeritud kui ka mitte vaktsineeritud. Viirus paraku ei küsi vaktsineerimise passi.
k
Kuulake ja lugege.. / 4. november 2021 02:34
Ometi üks inimene, kes räägib mõistlikku juttu. Kuid kahju, et meie valitsuse tegelased teda ei kuula ja arvavad, et nemad on kõige targemad. Eriti tark on meie haridusminister, kes arvab, et Tallinnas tegutses linnapea liiga agaralt ja tahab, et osades koolides jätkuks kontaktõpe. Et lapsed saaksid nakkust kodudes edasi levitada nii saaksime säilitada nakatumise esikohta maailmas, kuigi see pole selline näitaja, mille üle uhkust tunda.
l
Liis/ 3. november 2021 21:00
Miks eristatakse huviharidust üldharidusest? Palun jätke võimalus osaleda lastel stressivabalt vähemalt ühes vaimset tervist toetavas tegevuses, et neil säiliks motivatsioon ka kooliasju teha!!
j
Jajah/ 3. november 2021 19:48
No Püha Jumal, tule eestlastele appi! Ikka veel tehakse seda mõtetut tsirkust, mida möödunud aastalgi! Kuidas küll eestlased aru ei saa, et nüüd küll aitab sellest lollitamisest. Arvasin, et ülikoolis õppinud inimesed on elu lõpuni targad, aga elu näitab nüüd hoopis vastupidist, lähevad järjest lollimaks iga päevaga. Ka lihtinimene saab aru, et need piirangud, meetmed ja kaitsepookimine ei aita viirusest lahti saada. Hakake juba elama!
p
Piia Otti/ 3. november 2021 19:25
Palun-palun lubage lapsed teatrisse! Olen klassiõpetaja ja alustasin 2019 sügisel uue esimese klassiga. Nüüd oleme jõudnud koos kolmandasse klassi... Kahjuks olen oma õpilastega saanud teatris käia täpselt üks kord - esimeses klassis jõuluetendusel. Olen ise teatrihuviline, kuulun EDTSi ja juhendan koolis näiteringe. Oma klassiga ning ka teiste teatrihuviliste õpilastega oleme ikka vähemalt kaks korda aastas teatris käinud. Nüüd on lootust saada detsembris Noorsootestrisse paari klassitäie õpilastega. Palun jätke meile see võimalus! Täidame kõiki tingimusi.
j
jes,/ 3. november 2021 13:29
1
1953 / 3. november 2021 12:37
Poleks paha mõne mõni stalinismiaegne politruk sinna teadusnõukokku värvata, need olid ka kõiketeadjad.

j
Jr/ 3. november 2021 12:20
Olgem ausad. Vaktsiinidest pole midagi tolku, pigem on suur tõenäosus, et vaktsiin soodustab nakatumist ja süvendab haiguse kulgu. Vaktsiinipassid tuleks tühistada, vaktsiinid illegaalseks teha, avaldada müügilepingud, vanematele inimestele, vaktsineeritutele, ning nõrga immuunsüsteemiga inimestele tuleks osalised piirangud kehtestada, normaalse tervisega ja vaktsineerimata inimestele tuleks kõik piirangud tühistada, vabandada vaktsineerimata inimeste tagakiusamise eest ning kõik vaktsiini propageerijad poliitikud, arstid, meedia tuleks inimvastaste kuritegude eest kohtusse viia.
l
3. november 2021 16:27
Lygesin Uued Uudised Martin Helme: Kaja Kallas on tüürinud Eesti katastroofi äärele. Peab mainima, et Martin Helme on sellise katastroofi olukorra selgelt kokku võtnud. Täpselt nii see ka on. Päris jube on kuulata sundijate suust a la "ah et teil on trombioht, no siis tulebki vaktsineerida!" Et oleks tüsistused veelgi kindlamad? Parem kui sellised sundojad oleks vait, jääks parem mulje neist.
k
Kaua juba mõeldud/ 3. november 2021 08:34
kuidas toimida.Miks ei õpita Hiinslt,viiruse lahtilaskjalt,täielik karantiin 2 nädalat haigestunute perele.Selle tohutu rahvaarvuga inimmassi takkavus ju minimaalne.Mis meil toimus,vaktsineerimise promomisel unustati nõuanded edasiseks käitumiseks,1/3 nakatub kergelt,kuid kannab viirust teistele.Käis täielik trall üritustel ilma maskita,õigemini täielik läbutrall.Kui tahtsid kaugelt maanurgast näha ,kuidas mu isamaal läheb sai veel nädal tagasi vaadata kanal 2 uudiste lõpuminutitel näha ,kuidas me vaktsipassidega pidu paneme.Kas nüüd veel see maskikohustus aitab kui laiutame maailma ees?
j
Juku/ 3. november 2021 08:10
Valetamise kronoloogia... 1. Vaktsineeritud ei nakatu. 2. Vaktsineeritud nakatuvad aga ei haigestu. 3. Vaktsineeritud haigestuvad aga kergelt. 4. Vaktsineeritud haigestuvad raskelt aga intensiivi ei satu . 5. Vaktsineeritud küll satuvad intensiivi aga ei sure . 6. Vaktsineeritud küll surevad aga kerget surma. 7. Vaktsineeritud surevad küll piinarikkalt aga puhta südamega. 8. Vaktsineeritud lähevad edasi paradiisi aga teised koolevad niisama tühja!
j
Jr/ 3. november 2021 12:23
f
fremurare/ 3. november 2021 12:34
Aga enne vabastame teid maisest varandusest.
s
3. november 2021 14:47
Su kommentaari salvestan omale. Lisaksin veel juurde, et mis sest et teil on tervisega trombioht, aga just sellepärast peategi vaktsineerima, et trombioht ära kaoks!
t
8. november 2021 13:07
Tegelikult, kuuest punktist piisaks ja see iseloomustab väga hästi ka kogu seda vaktsineerimiskampaaniat. Põhimõtteliselt vastab iga järgnev punkt ühele kalendrikuule ehk sisuliselt võiks numbrid asendada ka kuudega - jaanuar, veebruar, märts jne .
e
Elagu korruptsioonivalitsus!/ 3. november 2021 08:03
Diktatuuri ja korruptsioonikoalitsioon on täielikult kaoses, juba teist korda vähem kui aasta jooksul viidi Eesti nakatumistega maailma tippu! Hurraaa.....
k
3. november 2021 13:34
kaks ei jää ka kolmandata!
v
v/ 3. november 2021 07:53
Kõigepealt peaks valitsus tagasi astuma ja siis rangemad piirangud panema mida Kaja mitte vaktsineerituile ei taha panna.Ogaraks läinud vist koroona läbi põdemisega või vaktsiinisüstiga.Kõigile mõjub see süst erimoodi.
k
Kodanik/ 3. november 2021 07:53
Jääb arusaamatuks valitsuse tegevus. Tahetakse viiruse levikut peatada, aga nende teod näitavad vastupidist. Riik tuleks sellisel juhul lukku panna, ja kehtestada ühesed ranged piirangud, mitte, et ühed võivad, teised ei. Aeg on ju tõestanud, et nakkust levitavad samamoodi ka vaksineeritud, seega, valitsus, kas ei taha, või ei oska asja kontrollida. Kõigil on siseruumides maskikandmis kohustus, aga millegipärast riigikogus see ei toimi,tähendab, et käib lihtsalt suur lollitamine, ei muud. Oleks see viirus tõesti nii nakkav, kui nad üritavad seda näidata, siis oleks ka riigikogu distants tööl,
p
pilt meedias / 3. november 2021 14:54
Meedia pilt - haiglas kärutab üleni kilesse, mütsi, maski ja visiiri mässitud medõde/hooldaja haiget. Sealsamas mööduvad 2 arsti, vaid mask ees. Omapärane viirus, mis nakatab vaid medõdesid/hooldajaid, kuid arste ei nakata.
o
Ohjeldage/ 3. november 2021 07:39
Neid reisiselle mida vaja viirust siia tassida
m
Merle/ 3. november 2021 07:37
Pigem võiks kuuks ajaks teha sama ranged piirangud kui lätis, niimoodi jupitades ja iga nädal piiranguid muutes maadleme jälle kevadeni selle olukorraga.
m
Mann/ 3. november 2021 08:05
Sel ühe-või mitmekuulisel rangel piirangul pole mõtet kui piiridel puudub igasugune viirusekontroll. Üks asi on oma rahvas, kes reisib, teiseks üle maailma siia saabuvad õppurid, töötajad. Tullakse Indiast, Nepaalist, Hiinast, kust iganes. Tänaval kõnnivad meil lausa n-eeg-ri perekonnad. Mida on nad tulnud siia tegema? Vist mitte kõik õppima ja tööle.
k
Kane/ 3. november 2021 15:38
Milleks?viirus ei kao kuhugi,las rahvad põeb läbi,enamus jubaongi,kahjuks vaksituid see enamei aita nõrgad,aga pm on mõttetu mitte ohtliku haiguse (vähestele on,enamustele mitte)pärast piirata,kahjustada,hävitada ja hüsteeritseda.Endiselt pole ühtegi soovitust kuidas tervist tugevdada hoida sealtpoolt tulnud,ainult käskimine ja hirmutamine ja võimust hulluks läinud poliitikute möllamine inimeste elude ja majandusliku heaolu arvelt. Endiselt pole panustatud meditsiini,haiglatesse ega pwrsonali,vallandatakse ainult.Edu kilplased,edu.

t
teadusnõukoda/ 3. november 2021 07:36
teeb oma reegleid ja KaKa ja Kiik oma reeglid.Üks räägib üht ja teine teist.Võiks vähemalt omavahel kokku leppida.Positiivsed vaktsineeritud oleks ammu pidanud isalatsiooni jääma, mitte oma passiga levitama.
i
Inimene, va "looduse kuningas",/ 3. november 2021 07:24
võitleb viiruste vastu. Aga ei tea, et puhub vastu tuult! Viirused on olnud Maal selle elukõlblikuks muutumise ajast kogu aeg olemas. Aga, et inimene oma immuunsuse tugevdamise eest võitleks, kus sa sellega! Ega inimene ju ise süüdi ei ole! Kõik muu on süüdi! Nii mugandubki inimene oma leiutistega järjes vaesema, nõrgema immuunsuse poole. Loodus ei hävi kunagi, hävib vaid parasiitne liik!
l
3. november 2021 14:59
Laske oma polikliiniku laboris teha tasulised analüüsid tähtsamate vitamiinide kohta C , D, B12 kohta, lisaks raud, magneesium, tsink. See ei lähe palju maksma ja saate juba järgmine-ülejärgmine päev teada tulemused. Kui mingit vitamiini on normaalsest vähem, saate juurde võtta. Perearstid ei tee nende kohta vereanalüüse, kuid teil omal saab olema mingi üldpilt.
x
X/ 3. november 2021 15:42
Bravo! Hetkel on juhmistunud mass kõik vähegi loogilist ja kriitilist mõtlemist vajava unustanud,sealhulgas lihtsad elu tõed.Arvatakse ,et võidavad viiruseid,ise pole katku veel näinudki,kui juba selle viirusega hüsteerias (samalaadne igaaastane gripp,sars jne unustatud),siis lootust pole inimkonna jaoks,juhmimat aega ja juhmimat massi pole näinud.
k
Kas või nui neljaks. / 3. november 2021 07:09
See covidi pada on ikka palju suurem kui iga lihtinimene aru suudab saada, on kaks peaideoloogi Kallas ja Pentus, kumb kummale "nõu annab" ei tea aga nende esinemise kehakeel näitab nii mõndagi.
j
juudas/ 3. november 2021 06:55
Tuleb kõik kogu riik sulgeda, kõik kodu luku taha kuuks kaheks ,ei söö ei kaka ei hinga ja ongi koroona läbi koos inimesega
n
Nii ja naa. / 3. november 2021 06:50
Kellel otsene kokkupuude covidiga puudub on muidugi enesealalhoidlik aga sellepärast ei saa veel sildistada lamemaalaseks, see vasakliberaalide pilvedes ujuv poliitika on ikkagi rohkem seda jama kokku keetnud, kas pole päid või ei lase nende ideoloogia mõistupäraselt toimetada, haigus ja tagajärjed on muidugi rängad selles keegi ei kahtlegi aga see kummaline viiruse piiramine on toimetanud vastupidiselt just levikut suurendades, nii et valelikud ja läbimõtlematud suunised on küll levikut juurde lisanud, valitsuse enesekiitus ei päde ikka enam küll.
j
JoppenPuhh/ 3. november 2021 06:20
Arstide seas lõke lõõmab aga meie juhm valitsus räägib vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige, vaktsineerige. PRAEGU TULEB RIIK LUKKU PANNA VÄHEMALT KAHEKS NÄDALAKS.

k
KajaKallase laev on juba ammu põhja vajumas/ 3. november 2021 05:45
a see loobib ikka valimatult asju üle parda Selle asemel et ise üleparda hüppata ja laev, loe(riik) päästa😶
m
Milli/ 3. november 2021 04:06
Tegin ka selle süsti ära.olen elus ja terve,aga teise ja ülejäänud süstid võivad soovijad endale saada.ei tea miks aga kahetsen, et selle 1 sutsaka lasin teha.
m
MAAKAS/ 3. november 2021 03:25
TERVE RIIK TULEB LUKKU PANNA, SENIKS KUNI HAIGLATES OLUKORD LEEVENEB. KAUA TE ÄNDATE, ARSTID EI JAKSA ENAM
l
Linnavurle/ 3. november 2021 11:30
arstid sõitsid Keeniasse (aafrikas)et päästa 6 miljonit rahvast,selle asemel,et aidata oma 1miljonit...nii lihtne see ongi. Tuleb rahulikult see gripilaadne ilmutis rahulikult läbi põdeda,ise sain hakkama,paastusin nädala ja terve,isegi antikehad olemas ja mingit kahtlast vaksiini ei soovi.Peame vastu!
k
Kuna kqllqs ameti ma ha paneb?/ 3. november 2021 03:02
Kallas ei piira midagi. Ahjaa, piirab ainult inimesi süsti nimel. Kallas ainult mõtleb ja arutab, arutab ja mõtleb...
n
New/ 3. november 2021 02:15
Issand jumal . Vanad inimesed surevad , seda ka kaasuvate haiguste tõttu. Mõni noorem eksib ka sinna ära. 90% surmadest pole mitte koroona vaid kaasuvad haigused ja immuunpuudulikkus. Aga maailm on tädi Maali ja onu Vello pärast kinni.
s
3. november 2021 02:26
Sa vist tahtsid öelda, et maailm on KK ja TK pärast kinni, LK ka sinna hulka. Kõik puha K tähega...
a
Arvamusliider/ 3. november 2021 02:11
m
mis toimub!!!!/ 3. november 2021 01:26
päevagi ei lähe mööda ilma et möni tippsportlane sydamega haiglasse ei kuku .Alles oli 2 jalgpallurit nyyd jäähoki mängija. Kas noortel on nyyd seoses vaksineerimisega sport vastu näidustatud. Jube
m
Monarhist/ 3. november 2021 00:48
Välk ja pauk, mida delfis välja pandi: Anneli Ott väidab, et Kaja Kallas valetab: tõstatasin abipaketi teema korduvalt . Valitsus sama,. otsused kooskõlastatud, kuid tulemus.....?!?!?!?!
i
3. november 2021 01:07
Iisraeli uuring näitas, et vaktsineeritud haigestuvad 27 korda suurema tõenäosusega koroonasse kui need, kes on vaktsineerimata ja haiguse läbi põdenud. 2020. aasta kevadel hoiti Rootsis koolid ja lasteaiad lahti kõigile 1,8 miljonile lapsele vanuses 1-15, nad ei kandnud maske, neid ei testitud ja nad ei hoidnud vahet. Tulemused? Null koroonasurma laste hulgas ja COVID-i oht õpetajatele väiksem kui teistel elualadel. 2020. aasta sügisel järgisid teised Euroopa riigid Rootsi eeskuju ja tulemused olid samad.

m
Monarhist/ 3. november 2021 00:42
Mina pole vaktsineeritud, ja kaa ei kavatse, ma pole teinud kunagi kaa gripi vastu vaktsiini teinud , sest ma arvan/usun, et kõige parem kaitse on inimese enda immuunsus. Teha seda vaktsiini on juba tõestatud, et enda organismi immuunsus kaitse väheneb kordades(37x nõrgem kaitse, Iisrali teadlased). Siit järeldub mis.....?
e
3. november 2021 01:50
EPL: "Haridusministeerium ostis osaühingult Selfdiagnostics kaks miljonit kiirtesti ja kogu hange läks maksma 5 132 000 eurot. Haridusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik ütles, et hinna sees on ka logistika- ja muud seotud kulud." Kuid Delfis oli uudis, et "Ministeerium soetas kolm miljonit kiirtesti 7,5 miljoni euroga." Kui palju siis tegelikult kulutati?
s
Sul kooliharidust vajaka/ 3. november 2021 06:16
Sa õpi kirjutama kaaaaaaaa...Aga arusaamist ei anna ilmselt õppida
n
Nõutu/ 3. november 2021 00:09
Kuidas on võimalik, et igasugu kutseharidus,- keskeri- ja ülikoole ei kontrolli ega testi keegi. Sessioonõpetel varahommikust hilisõhtuteni suured õpilaste massid õlg õla kõrval kaelakuti koos, ilma ühegi piiranguta. Nüüd jah alles sellest nädalast tuli esimene nõue - maskikohustus. Distantsihoidmisest ei tundu nooret nagu midagi teadvat, kõikjal lärmatakse ja lagistatakse näost näkku...
m
Monarhist/ 3. november 2021 00:33
Kõik testid läksid kesk- ja põhikoolide peale, mujale lihtsalt ei jõutud või-ja ei saa
k
Kooslus/ 3. november 2021 08:05
Siin see tõde tulebki, et valitsuse metoodika on täiega vale. Ühed võivad, teised ei. Oleks see nn viirus tõesti nii kohutav nagu valitsus üritab seda tõestada, siis oleks riik ammu lukus olnud, isegi riigikogu oleks istunud kodus, arvutite taga, aga nad isegi ei kanna riigikogus maske, juba see on tõestus, et kõik on suur pettus ja hirmu poliitika.
t
Topeltpauk/ 2. november 2021 23:49
Haiglad on ummistunud vaktsineeritud rasketest koroonahaigetest, paljud neist on surnud, haiglad ei pea koormusele vastu enam, riik maksnud juba miljoneid vaktsiinide eest ja nüüd tuleb maksta samade inimeste ravi voodikohta eest.
m
Mina näen haiglas töötades hoopis muud/ 3. november 2021 06:19
Kust küll sinu andmed,et haiglaid ummistavad ja seal surevad koroonaviiruse tõttu vaktsineeritud inimesed,ära levita siin oma väljamõeldusi
e
Eksole/ 3. november 2021 06:52
Vaktsineerituid ei ole haiglas eksole??? Ja nemad ei ole intensiivis eksole?? Tõmba oma pea meediamullist välja eksole!
m
Mina usun tippjuhte/ 8. november 2021 13:13
Aga ühe suurhaigla tippjuht ju ise ütles, et nende haiglas on ainult üks vaktsineeritud inimene olnud intensiivravis..
e
ettevaatlik/ 2. november 2021 23:11
kindlasti tuleks ära jätta Mardilaat sel nädalavahetusel, sinna tuleb rahvast üle Eesti ja ka Soomest, Lätist jne. üritus kestab 3 päeva ja eelmised aastad on näidanud,et trügimist ja tihedat kontakti on palju, pärast on hilja kurvastadad
i
imestaja/ 2. november 2021 22:28
Kuidas on see võimalik, et Tartus sissekirjutust omavale inimesele tuleb mobiilile haigekassa sõnum, et saab vaktsineerida ennast Lindakivi Kultuurikeskuses? Natuke kaugevõitu nagu.
t
2. november 2021 23:50
Tänapäeval ei pane medsüsteemis enam mitte miski imestama. Kui varasemalt uuris arst enne patsiendi visiiti Digiloost ka ta andmeid, siis nüüd enam mitte ja visiidil küsitakse umbropsu küsimusi a la "kas perearst tegi vereproovi, mida ma talle sisemises süsteemis soovitasin". Kust peab patsient teadma, mida arstid oma sisemises süsteemis üksteisele soovitavad või räägivad. Digilooga vist arstid enam ei tutvugi, kõik on siis oma "sisemises süsteemis" ja patsientidel pole aimugi, mis seal tegelikult kirjas.
t
T v/ 3. november 2021 07:32
Ka minule tuli Mine ikka Tallinnasse hiiumaalt Ei vaktsiinidele
t
t/ 2. november 2021 22:14
Miks see teadusnõukogu on läbikukkunud? Miks on Kajakese ja tema reformibande läbi kukkunud? kas nende vastu vaktsiini pole?
K
... / 2. november 2021 22:48
Kui Kaja vastu vaktsiin oleks, siis ületaks vaktsineerimine küll 80% piiri.
r
Ryuojgg/ 3. november 2021 08:10
Teadusnõukogu eesotsas on Irjake, kel vanust rohkem kui mikrouunil, ja selline juhib teadusnõukogu ma ei imesta, et asi on hapu, kui vanadusest ogarad on juhi rollis.
t
terviseamet/ 2. november 2021 21:46
Ööpäeva jooksul avati haiglates 75 uut haigusjuhtu. Suri 10 koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest neli olid vaktsineerimata, kahe vaktsineerimise staatus on täpsustamisel: 72-aastane mees, 73-aastane naine, 80-aastased mees ja naine, 83-aastane mees, 84-aastane naine, 85-aastane naine, 86-aastane naine, 88-aastane naine ja 97-aastane naine.
m
Maali/ 2. november 2021 22:32
vaksineeritute osa surnutest on vaid Terviseameti lehel. Postimees, Delfi ja Õhtuleht ei avaldanud, et 10 surnu hulgas oli vähemalt 10 vaksitud inimest. kopeeriti Terviseameti tekst ja siis lõigati lause keskelt ebasobiv osa välja. ja kõik kolm väljaannet "kogemata" täpselt ühtemoodi.
m
Maali/ 2. november 2021 22:36
parandus: 10 surnu hulgas oli vähemalt 4 vaksitud inimest.
S
... / 2. november 2021 22:55
See vaktsineerimise staatuse täpsustamine on mingi jube keeruline toiming, kuna 11:30 paiku olid need kaks kirjas vaktsineerituna, aga peale 12 käks asi täpsustamisele ja seda senini täpsustatakse.
k
Kristiina / 3. november 2021 00:56
80+ eas on suremus kõrgem aga 2x vähem kui ilma.

s
Scotland: 88% of Covid deaths and 66% of new Covid cases are fully vaccinated/ 2. november 2021 21:43
ü
üks hullem mengele kui teine, iga teise kivi alt krooksumas/ 2. november 2021 21:42
mingi mati heidmets, pole aimugi kes see selline on, delfis seletab, et vaja nende elu nii kibedaks teha, et enam ei suuda hingata, küll siis ise nõela otsa jooksevad - kiitvad ja lõpmatud ovatsioonid..
w
wtf?/ 2. november 2021 21:44
ja lisab, et need vaktsimata tüübid on kurjus ise
s
see heidmets moskvas õppinud/ 2. november 2021 22:16
1989. aastal kaitses ta Moskvas NSV Liidu Teaduste Akadeemia Psühholoogia Instituudis psühholoogiakandidaadi kraadi väitekirjaga "Социально психологические факторы формирования пространственной структуры жилой среды".[3]
e
Ei murra meid lollus kui ise ei lase/ 2. november 2021 21:29
Tehke mis tahate.Olen terve ja süsti ja testi ja maskivaba ja jään selleks kogu perega.
e
Ei tea sina,mis sinuga juhtuda võib/ 3. november 2021 06:22
Ära sius räuska,kui haiglaravi vajad ja sa lihtsalt sinna kohtade puudusel ei saa
v
Vaktsineeritul pole vaja haigevoodit kinni hoida, nad ei haigestu raskelt/ 2. november 2021 21:25
Vaktsineeritud haiged ummistavad haiglaid, iga kolmas hinge vaakuja on vaktsineeritud, 200 voodikohta on vaktsineeritute all kinni, kes ei tohiks üldse haigestuda nii raskelt,et haiglasse satuvad....siis karjutakse, et kõik teised süüdi, kaasa arvatud vaktsineerimata vastsündinud imikud.
k
2. november 2021 21:37
Kui viirus murrab vaktsiini kaitsest läb, siis mis hea pärast peaks vcajtsineerima? Iirimaa linnas saavutati 99,7% vaktsineeritus, kuid nüüd on sellest linnast saanud kõige kõrgema COVID-19 näitajaga linn Iirimaal. Kui koolis õpilased ise ennast testivad, siis kes ütleb, et nad seda ka korralikult teevad? Torkab korraks pulga ninna ja kõik. Juba kevadel oli teada, et sügisel tuleb ka kolmas laine, kuid kõik otsused olid a la vaatame-ootame-mida-teised-teevad.
r
Rudi/ 2. november 2021 22:31
21.37-le.... Linna nimi Iirimaal millest sa räägid, on Waterford.
k
kary mullis/ 2. november 2021 22:39
pulk ninna, ehk siis pcr test on testi leiutaja jutu järgi nakkuvate haiguste tuvastamiseks ebasobilik
a
Aga kui lõpetaks/ 2. november 2021 21:24
selle hüsteeria/piirangud ja võtaks asja rahulikult. Kes on haige, see jääb koju ja ravib ennast kuni terveks saab ja kes nakatub, see jälle ravib ennast kodus ja haigena ei liigu ringi. Muuseas terviseameti andmetel oli gripi tõttu haiglaravil 2016/2017 1459 inimest, 2017/2018 1946 inimest, 2018/2019 1662 inimest ja covid-19 2020.a. 934 inimest.Igasuguseid aegu on olnud....
k
Kui piirid on lahti/ 2. november 2021 21:07
ja piiril ei toimu isegi mingit kontrolli, palju viirust sisse tuuakse, siis milleks pigistada inimesi igapäevatoimingute juures veelgi rohkem? Kus on see kasu piirangute tugevdamisest siseriigis, kui piirid on lahti? Näiteks, trepikojanaaber tuleb soojamaa-reisilt ja nakatab pool trepikoda koroonasse? Massüritusi pole ära jäetud, eriti"looduskaitse all" on spordiüritused, kus nakatatakse nii palju, et seda ei pole võimalik pärast kokku lugeda. Kuidas saab viirust siis pidurdada? Kolmanda nn tõhusus.d.o.o.s.i pealesundimisega neile, kes isegi on juba vaksineeritud?
L
../ 2. november 2021 21:12
Lätlastel riik kinni, kõik kosserdavad nüüd siin poodides ja keskustes
s
2. november 2021 21:39
Spordivõistlustel terve mass publikut. Ima publikuta aga nad ei oska võistelda.
r
R/ 3. november 2021 07:06
Mõtle ka natuke, mida sa kirjutad. Lihtsa matemaatilise tõenäosuse järgi koroonasse haigestumise risk on sinul suurem Eestis, kui naabrimutil, kes käib soojamaareisil ;)
m
Mrs.X/ 3. november 2021 17:51
Koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud inimesed ei vaja kolmandaid süste ehk niinimetatud tõhustusdoose, kuna antikehade taset organismis ei ole mõtet hoida kogu aeg kõrgel ning vaktsineeritute kehas on juba olemas mälurakud, mis taaskäivitavad vajadusel taas ise antikehade toomise, leiavad USA ja Euroopa ravimiametiga seotud teadlased.DUS24.09.2021, 10:57 Teadlased ei soovita kolmandat vaktsiinidoosi: sellel pole mõtet ja see on risk tervisele (571)
m
munk (μοναχός)/ 2. november 2021 20:59
Üle-eelmisel korral oli Jüril kord majas võrreldes praegusega. Katk on vahepeal kõvasti kangemaks läinud.
K
... / 2. november 2021 22:23
Katku Kaja murrab maha terve rahva, keda ei võta suvest siiani covid passiga sissetoodud koroona, selle viib ta hauda oma vallandamis otsustega, piirangutega stressi sattunud (eriti noored) inimesed lahkuvad elust jäädavalt. Aga toolikülge klammerdunud hullund valitseja ei hooli rahva kannatustest vähimatki, peamine et saab peaministrit mängida.
t
Taani pidi eeskujulik vaxitud riik olema/ 2. november 2021 20:54
Nakatumised kasvavad üle kogu Taani, aga kõige enam pealinna Kopenhaageni piirkonnas. Kõrge nakatumiste arvu tõttu võeti uuesti kasutusele koroona kiirtestid. Esimesed kiirtestimise kohad avati laupäeval. Taani terviseminister Magnus Heunicke ütles, et testimas peavad käima nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed. Enamus ehk 55 protsenti uutest nakatumistest on olnud täielikult vaktsineeritud inimestel.
n
2. november 2021 21:41
Nagu Iirimaa ühes linnas, kus vaktsineeritus oli 99,7 %, aga nüüd on seal kõik nakatunud. Seega need vaktsiinid just tõmbavad seda haigust ligi.
m
?/ 2. november 2021 21:47
miks peaks üldse keegi end testima, kui sa tunned end okeilt? tean veidraid panikööre, kes käivad end regulaarselt testimas. mis selliste roosades peakestes küll toimub, ei taha teadagi.

a
Anna/ 2. november 2021 20:53
Psühholoogid peaks valitsust ründama. Kõrgesti austet valitsusest ei peaks tulema sellist psühhoterrorlikke otsuseid. Sõnum peab olema selge ja üheselt mõistetav.
k
kats/ 2. november 2021 20:35
arvestades, et peaaegu igas koolis ja lasteaias on mõned lapsed positiivsed, tähendaks selline otsus automaatselt seda, et kõik koolid ja lasteaiad lähevad kinni, sest vaktsineeritud õpetajad ei tohi sel juhul enam tööd teha. vaadake siis ise kuidas oma lapsed koolitatud ja kasvatatud saate. suht sama seis ka haiglatega, sest ka suurem osa arste peaks siis üleöö koju jääma, kuna puutuvad postiivsete patsientiderga pidevalt kokku.
n
2. november 2021 21:44
Nägid ju ise meedias haigla pilti, kus üleni skafandris, maski ja visiiriga õde või hooldaja tõukab haigekäru, kuid sealsamas on arstid ainult maskiga.
A
... / 2. november 2021 22:33
Arstidele polnud mail-i saadetud või 5G levi puudulik, et on filmivõtted ja peavad kostüümid selga ajama, massidesse hirmu külvamiseks. Andestage see prohmakas ja mõelge kostüümid ise neile selga.
j
JA ja./ 2. november 2021 20:28
Juba ammu oleks pidanud piirangud peal olema ,reisid ära jättma ,aga kus sa sellega meie riik on uhke las nakatuvad ise ees otsas.
a
Annetagem punasele ristile./ 2. november 2021 20:25
https://static.mvlehti.net/uploads/2021/11/Punainen-Risti-rahaa.mp4
x
xmx/ 2. november 2021 20:18
Oot-Oot järgmine nõukoja liige????Kus on Irja--kas said vastused otsa,või jäi coroonasse?
o
Oled veel/ 2. november 2021 21:21
vähe Irja Lutsarit näha ja kuulata saanud?? Ta ka inimene, ei jaksa pidevalt pildis olla.
m
Mõistus/ 2. november 2021 20:10
..on selle tädi maha jätnud. Ega "heade mõtete" linnast saabki tulla nii jabur jutt. Tädi midagi ei tooda vaid elab maksumaksja armust. Siis võibki modelleerida ja igasugu jama ajada.
v
2. november 2021 20:10
Valitsuse vaktsineerimise propaganda ja selle teadmatusnõukoja käitumine tekitab sellise mõtte, et kui keegi on püksi s i tt u nu d, siis selle asemel, et püksid ära vahetada ja ennast ära pesta, hakatakse haisu peletamiseks endale igasuguseid erinevaid lõhnu peale laskma (üks soovitab hugo bossi, teine calvin klaini jne), aga kahe tunni pärast on lõhn läinud ja tuleb uuesti end lõhnastatud, kuid si tt on endiselt püksis ja haiseb.
k
Kuradima/ 2. november 2021 20:57
hästi öeldud. 10 points
1
100 protsenti nõus/ 2. november 2021 21:33
j
Just/ 2. november 2021 22:10
Teadusämbrikojas levib kaka hais
g
G/ 2. november 2021 20:04
Äkki leiaks lihtsama lahendi? Kui palju maksab hinge meelitamine? Seda oleme sajandeid läbi elanud, kas nüüd kukkus inglike oma torkide ora ja elliksiiriga app.https://www.youtube.com/watch?v=2UarsXgN0hMi

p
palja peega/ 2. november 2021 20:04
k
2. november 2021 20:01
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
see aasta jäävad jõulud ära/ 2. november 2021 20:05
lapsed tuleks üldse ära keelata
n
nii testitakse lapsi soomes/ 2. november 2021 19:51
https://twitter.com/i/status/1431979852190687234
p
Pole valikuid enam!!!!! / 2. november 2021 19:48
Eha muidu sellest hullumajast lahti ei saa, kui tulebki neid nõudeid kehtestada!!!!!!!!!! Paljugi, mis kellegile ei meeldi!!!!!
s
sa oled / 2. november 2021 20:19
ikka l.o.l.l..Mitte millestki pole aru saanud.
S
.../ 2. november 2021 19:43
Suur osa inimesi on aru saanud, et neid on petetud ja nüüd on piinlik tunnistada, et nii kergeusklikud olid...ja nüüd püütakse õigustada igati vaktsiine.Aga need ju ei toimi muudmoodi kui ainult sinu enda immuunsüsteemi hävitavalt.
t
Torusiil/ 2. november 2021 19:53
Vaktsiine ei ole vaja õigustada, vaktsiinid on ennast tõestanud. Õigustust otsivad vaktsineerimata inimesed, et miks nad ei ole vaktsineerinud. Kui elu isu on otsas siis jumala eest ära vaktsineeri.

k
koos lastega/ 2. november 2021 19:26
jõulud tuleks ära keelata
t
tÕSI/ 2. november 2021 19:34
Jõulud=saatanlik püha, (kõik maised pühad ON saatanlikud!)
m
Miks?/ 2. november 2021 21:31
Jõulusid saab ju kodus pereringis pidada, pole vaja mingeid suuri üritusi.
k
2. november 2021 19:18
Kahjuks viitab kõik sellele, mida peavoolumeedia vaigistatud meditsiini tippeksperdid hoiatasid COVID-i vaktsiinikava käivitamise eest – inimesed surevad, kuna mRNA süstimine levib rekordarvudeni. Erinevalt peavoolumeediast esitame meie küsimusi ja nõuame vastuseid.
M
???/ 2. november 2021 19:39
Mis keeles sinusugusele peab vastama? Sa ei saa ju loetust aru, rääkimata öeldust. Üha parem indikaator on kahjuks Põlvamaa, kus enamik ekre usku. Ja nagu näha, siis usk siin ei aita...
v
Võimeline ISE otsustama!!!!! / 2. november 2021 19:54
???--- le!!! Kõik inimesed, kes ei vaktsineeri, EI OLE EKREKAD, millal se teile kohale jõuab???? ... Ei ole vaja mingit mõjutamist kellegi poolt, et jõuda ise otsusele, kas vaktsida või mitte!!!!!!!! Inimestel on OMAL KA PEA OTSAS!!! !!!!!
I
./ 2. november 2021 23:34
Inimesed surevad ,kuna ei vaktsineeri õigeaegselt.
m
Maali/ 2. november 2021 19:15
lugesin praegu Terviseameti lehel Pfizeri vaksi infolehte. seal on mustvalgel kirjas: "Comirnaty’t ei soovitata kasutada lastel vanuses alla 16 aasta" ravimiamet.ee/sites/default/files/comirnaty_infoleht_est.pdf kas meie valitsuses ja teadusämbrikogus on suuremad spetsid kui vaksi tootja ise?
m
Maali/ 2. november 2021 19:30
Delfist kaob see komm minutiga - keegi on väga ärritunud!
r
R.I.P. Kõigile kes seal töötavad. Loodan et võtate iga õhtu magamajäämiseks rahusteid. / 2. november 2021 21:18
To maali: Ei imesta. Delfi on puhas AIDS.
s
Samas / 2. november 2021 21:36
Said kõik lugeda meediast, kuidas Pfizer teatas avalikult nädal tagasi, et nüüd on nende vaktsiin kõlblik süstimisek ka alates viieaastastele! Ravimiäri pidutseb, kasum kasvab tormiliselt.
"
3. november 2021 00:07
"Ravimiäri pidutseb, kasum kasvab tormiliselt." Eks neil tuleb kord pill pika ilu peale. Kriis näitas väga selgelt, et medistiinisüsteem on korrumpeerunud, seda tuleks muuta ja ehitada uutele alustele. Kriis tekib alati siis, kui on tehtud valed valikud, valed otsused ja ollakse endas ülikindel, et niiviisi saab ka edaspidi jätkata. Ei saa, varem või hiljem kukub selline püramiid kokku, sest selle tsükkel saab läbi. Iga asi kord lõpeb ja igavesti kesta ei saa.
k
2. november 2021 19:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
P
...../ 2. november 2021 19:25
Paluks viidet, niisama lahmida kuulujuttude tasemel pole mõtet.
h
https://www.youtube.com/c/KerriganSkelly/videos/ 2. november 2021 19:36
https://www.youtube.com/c/christsforgiveness/videos
h
2. november 2021 20:17
https://mvlehti.net/2021/11/01/suomen-kuolintapausten-maarassa-huomattavaa-kasvua-britanniassa-lasten-kuolemia-62-enemman-koronarokotusten-alettua/
1
19.25 - kaua võib sinusugustele äratuskella lasta?/ 2. november 2021 21:56
otsi ise ka midagi asjalikku, ära neela ahnelt vaid jollerdajate kullaterakesi
2
20:17/ 3. november 2021 00:15
Ja mõni arst ütleb, et vaktsineerige, sest kui tahate ilma vaktsineerimiseta saavutada vaktsineerimise taset, siis peate D vitamiini hunnikute viisi omale sisse sööma, (seega peab siis patsient oma D vitamiini korras ja optimaalse näitaja lausa üle normi ajama või?) Sellise jutu peale tõuseb lausa vererõhk...
h
hipp/ 2. november 2021 19:08
ainuke kellel on veel reaalsuse taju, lihtsalt lastakse asi nii käest ära ja ikka veel heietavad, meil tuleb selle jamaa veel 1,5 aastat elada, see ilmselt ei ole viimane laine

a
aga/ 2. november 2021 19:07
mis nüüd,kas vaktsineerimispass ei muudagi surematuks ja kuulikindlaks
k
Ka Moon/ 2. november 2021 19:06
Tegelikult on kõik need asjad (piirangud) kapitaalselt hiljaks jäänud. Seega on äärmiselt kahtlane, et nende rakendamine praegu enam midagi muudaks. Inimestel pole ju selliseid elamisi kus pereliikmed saaksid täiesti isoleeruda teineteisest. Testimine koolides on naljanumber (sest osad keelduvad ja on koolis edasi, teised ei suuda neid teste korralikult teha ja need ei näita midagi + see, et puuduvad sobilikud tingimused) ja jõngermanni tassivad mõnusalt viirust laiali. Meelelahutuses/massiüritustel ei suuda keegi tagada/kontrollida kes keda mudib või lakub. Seega jääb üle kõik sulgeda.
t
Tühi lora./ 2. november 2021 19:06
Mõttetu jutt. Kõike seda on juba tehtud ja mis on tulemus. Nii juhtub kui eluvõõrad ja ettevõtlusest kauged inimesed panna otsuseid tegema.
V
... / 2. november 2021 19:18
Vastupidi ettevõtlikud ülepeakaela ettevõtluses seesolevad vaktsiiniturustajad on lastud otsustama. Meie Pfizeri nägu on Lutsar.
w
WHO: Covid ei ole tavalisest gripist ohtlikum/ 2. november 2021 19:03
Paljud võivad teada saada, et jah, praegu on koronaarpandeemia ja surmajuhtumite kasvu põhjuseks on tõenäoliselt see viirus. See on aga propagandistlik järeldus ega vasta teadaolevale tegelikkusele. Isegi Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tunnistas hiljuti, et koroonaviirus pole ohtlikum kui traditsiooniline hooajaline gripp.Global Research teatas asjast 25. oktoobril 2021, märkides, et WHO teatas asjast ilmselt kogemata, mis juhtus 5. oktoobril ja seda toetas juhtiv WHO ekspert dr Michael Ryan. Praktikas ignoreeris peavoolumeedia märkimisväärset statistilist ilmutust......
"
3. november 2021 00:19
"Isegi Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tunnistas hiljuti, et koroonaviirus pole ohtlikum kui traditsiooniline hooajaline gripp." Ja mis hea pärast peaks ma seda koroonavaktsiini tegema, kui mul on ammu gripivaktsiin tehtud ja pole aastaid isegi nohus ega köhas olnud.
h
hihi/ 2. november 2021 19:01
Tuleb teha kohustuslikuks 1+0 veel parem igasugu ühisöömised ja joomised keelata
j
Jüri/ 2. november 2021 18:49
Kas meil on hullem kui Indias? Kas keegi teab?
o
on/ 2. november 2021 19:24
kirjas ju, et €esti maailmas esikohal, järelikult india jääb kaugele, meil ta nakkust ei saa
2
2+2/ 2. november 2021 18:40
Krista Fischer! loe supereduka 2+2 seaduse teskti mis aitas Eesti terve aasta ilma vaximata olla maailma edukamaid riike koroonaga. Seal on selgelt kirjas, et see sedaus ei kehti pereliikmete kohta, seega löpetage see koos elavate lähikondlaste jutt ära - need on PERE LIIKMED, viirus pereliikmeid ei nakata.
T
...../ 2. november 2021 18:35
Täitsa hulluks läinud. See +65, kes kohusetundest ja soovist veel olla aktiivne, tegi hirmuvärinal kaks süsti, ei saaks siis nüüd jälle midagi teha, kuhugi minna, kui kolmas sust ka tehtud saab ja kevadel teeme neljanda ja järgmisel sügisel viienda jne. Kui ikka lisasutse ei tee, siis neist esimestest kasu ei ole. Tulge mõsitusele, mida süstida siis kogu aeg. Lihtsalt terve olemine keelatud, sport keelatud, enda keha ja vaimu eest hoolitsemine keelatud. Kõik, mis aitaks meil endil terve olla ja immuunsust tugevdada on KEELATUD.
k
3. november 2021 00:22
Kusjuures mulle ütles eriarst, et 1 süst tuleb kindlasti teha. Miks peaks seda 1 süsti tegema, kui ma selle 1 süstiga lähen niivõi teisiti mittevaktsineeritute kirja?

f
2. november 2021 18:33
Fischer on hakanud hakanud epidemioloogiks! Samm edasi! Statistika osas võttis ta füüsik Mario Kadastiku tulemused, sedapuhku kõlab asi paremini.
m
mitte osati / 2. november 2021 18:31
vaid täiesti .niikauaks ,kuni asi rahuneb .
k
2. november 2021 18:30
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Meeleavaldus/ 2. november 2021 20:04
toimus vabas õhus ja heas õhkkonnas, kus viirused ei levi. Ning vigadeparandus...mitte vaktsiinivastaste vaid vaktsineerimisvabaduse pooldajate meeleavaldus.
õ
Õudukas/ 3. november 2021 03:18
Midagi tarka ka räägid või pl ädised niisama? Jama on see, et sa ei saa ikka aru ek re üritusest ja piirdud ainult pealkirjade lugemisega ning teiste omasuguste mölaga.
v
Vacxz/ 2. november 2021 18:26
Eesti Terviseamet=Eesti Terroriamet koos Tanel Kiigega ja Irja Lutsariga!! Millal need inimesed juba vastutusele vöetakse???
e
ei mingeid jõule enam/ 2. november 2021 18:22
k
Kallase/ 2. november 2021 18:21
valitsus tahab 100% riigi elanikest viiruse ja süstidega hävitada.
s
sipsik/ 2. november 2021 18:19

k
kaja/ 2. november 2021 18:19
l
lust.ida sõbrad/ 2. november 2021 18:35
kõik ke.rigu põr.gu Gruntsi ei kee.la jõulusid ära....
k
kajakas/ 2. november 2021 18:19
jõulud tuleks ära tühistada
m
maakas/ 2. november 2021 18:18
t
Teadusnõukoja soovitused/ 2. november 2021 18:16
ei ühti kallase teaduse ja käskudega.kallas võttis maha eneseisolatsioonis olemise ja kiir testi vajalikuse,ainuke temaarust tervet inimest määrab on see koroonapass.
s
Sa 18.16/ 2. november 2021 18:30
Issand mine kooli tagasi ja õpi kirjutama! Kiirtest- kirjutatakse kokku! Vajalikkuse- kirjutatakse kahe k-ga!
v
vaxikud ja vaximata levitavad võrdselt, seega see pass ei tõesta midagi/ 2. november 2021 18:33
forte.delfi.ee/artikkel/95008939/aasta-valdanud-uuring-vaktsineerimata-inimesed-ei-saa-end-vaktsineeritute-seas-turvaliselt-tunda Briti teadusväljaandes The Lancet Infectious Diseases avaldatud artiklis kinnitatakse fakti, et vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimesed levitavad võrdselt. ise lisaks, et levitavad vaid haiged, palavikus ja nohus inimesed, sümptomiteta inimesed on terved ja ei levita nad midagi.
h
Helge Tulevik / 2. november 2021 18:55
Issand mine kooli... sulle: Ebanormaalne on see, et sind häirivad tähevead rohkem, kui valitsuse ja teadusnõukogu mõttevead.
m
mall/ 2. november 2021 18:16
Ma ei tea, kas siis üldse ongi elamisel mõtet. Lapsed ilma haridusta, kuhugi minna ei tohi. Ega see keelamine ju midagi ära ei kaota.
s
seda nad saavutavad - / 2. november 2021 18:37
enesetapud ja -katsed on mitmekordistunud
k
Küsimus/ 2. november 2021 18:15
Kas viirus hüppab inimeselt inimesele või ta on ikkagi õhu leviv. Ehk siis ruumis, kus on viibinud nakatunud, on järgmistel viibijatel võimalus nakatuda? Kas koolide on korralik õhuvahetus, mis tagab, et õhk liigub kiiresti minema ja uus tuleb peale? Õhupuhastuse lambid on olemas. Kas neid kasutatakse.
R
... / 2. november 2021 19:10
Rahvas oleks juba väljasurnud, kui see viirus õhku püsima jääks, kõigis kaubanduskeskuses käib iga päev mitmeidkümneid haigestunuid ja viirustkandvaid nakatunuid. See on lihtsalt õhupuhasti müüjate spin.
s
Soovitus/ 2. november 2021 18:14
Lasta raadiost ja TV tõnismäge nagu Breznevi matuste ajal Tsaikovskit! Pidulik ja meeleolu tõstev.
h
Heil/ 2. november 2021 18:07
vaktsi eliit ei saagi lubatud vabadusi
M
€liit/ 2. november 2021 18:13
Mind ei sega keegi vaba olla!
S
👅👅👅👁️👁️👁️👁️👁️/ 2. november 2021 18:17
Super!!!!! Oi, seda kirumist nüüd vaktsitute poolt!!! Hakkab tulema tuld j a tõrva, nii et kutsu või päästjad välja!!!!!!!! Ehk oleks võimalik vakts itud ka kuhugi üksikule saarele saata, et nad enam mittevaktsitud TERVEID EI OHUSTAKS????!! !! NII nagu nemad mittevaktsitute kohta on arvanud ja soovitanud!!!

h
Helge Tulevik / 2. november 2021 18:06
Vaktsineeritud lähikontaktsed peavad jääma isolatsiooni, kuna vaktsineerimine ei hoia mitte mingilgi moel ära nakatumist ega nakatamist, arvata on et varsti kukub kokku ka kõige viimane argument vaktsineerimiseks, et vaktsineeritud satuvad vähem haiglasse. Kuna osalist vaktsineeritust välja ei tooda, ning need märgitakse vaktsineerimatuteks, võib olla nii, et raudne enamus haigestunutest on siiski haiglates vaktsineeritud. Kehas mädanev solk ja abordi jäänused teevad pikapeake oma töö, ning lõpuks tabab haiglaid täielik krahh.
t
to: Helge Tulevik/ 2. november 2021 23:48
Teie jutt on täielik möga. Vaktsineeritud haigestuvad KORDADES vähem ja põevad haigust oluliselt kergemalt. Mittevaktsineeritud lämbuvad haiglas.
k
Kes andis / 2. november 2021 18:03
loa vaktsineeritutele oma passi lehvitada ning ühes sellega nakkust edukalt levitada? Nüüd tunnistagu keegi oma viga ja palugu kergemat karistust, selle asemel, et süüdistada neid, kes süsti pole teha lasknud.
t
Tuuletrip/ 2. november 2021 17:54
Maskid on kurjast kui inimene käib ühe maskiga igal pool kogub sinna sisse igasugu säästa ja siis topib taskusse võtab ühel pool teiselpool seda välja mõelge. Teaduslik uuring on olemas ja see on tunnistanud selle maskijandi kahjulikuks ükski teadlane millegipärast ei tee seda selgeks praegu kuna valitsus käseb neid rääkima mida vaja
e
Ei / 2. november 2021 18:01
ole hullu, minul mask, see sinine , juba üle aasta käigus olnud. Veidike määrdunud on aga ei näe põhjust uut veel osta )
m
2. november 2021 18:02
Miks sa ei vaheta maske? See peaks 2020.a. algusest selge olema kui kaua üht maski korraga kanda on ohutu!
m
mina taliselt/ 2. november 2021 18:06
kannan maski kuskil 7 - 8 kuud siis panen järgmise kuna juba vastikult haiseb , aga kõik hoiavad siis eemale
u
uku/ 2. november 2021 18:16
Pole maski sisse si++uda.
s
sama mask/ 2. november 2021 18:41
vahel pe.sen ja tr.iigin...aga ei nu.uma maskigaskeemitajaid.
z
Z i/ 2. november 2021 19:30
ttagi siia kirjutada ei tohi, kes ei süsti , sel blokk peal
e
Ella/ 2. november 2021 17:52
Seda on viimane aeg teha! Paar nädalat peaks saama igaüks koduse meelelahutusega hakkama ja minimaalsete kontaktidega piirduma.
j
JoppenPuhh/ 2. november 2021 17:47
Hea, et kolmas doos käiku lasti, vaxitud on juba närviliseks muutunud ja kui uut doosi peale ei saa siis on asi halb.
:
+/ 2. november 2021 18:00
E
... / 2. november 2021 18:27
Esimene, teine või kolmas doos, kõik vaid närvirahustus doosid, nakatamist ega nakatamist nad ära ei hoia. Põletatakse vaid suure leegiga riigi raha.
m
@JoppenPuhh/ 2. november 2021 23:21
e
2. november 2021 17:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Mihui/ 2. november 2021 17:49
Kuule targutaja ei ole KaKa fänn aga paku välja midagi tarka nagu nõuka ajal ainult mõistame hukka.
1
17:44 mine närviarstile/ 2. november 2021 18:09
Kirjutad esimest korda? Sinu lõputud mölakommentaarid on juba aastaid siin kommentaariumit reostamas
o
Olgino robot vaheta teksti!/ 2. november 2021 18:17
kas teil eesti keele oskajaid pole enam tööl, et veidi teksti muuta, naeruväärseks muutub su esimene kord.
o
oleks vaid sellest kasu, oht on, et jään ainukeseks targaks/ 2. november 2021 17:41
Kas minul on selle vastu midagi kui saab olukorda parandada minu riigis!
a
Alkohooliku ja prükkari elu pole kerge / 2. november 2021 17:41
Peast lihtsad on need kes terved olla ei oska.

m
Mall/ 2. november 2021 17:40
Meie enesepiiramine ja -piitsutamine on siin mõttetu seni kuni ei suvatseta piiridel riikitulijaid kontrollida viiruse suhtes. On seda nii raske taibata??? Tulevad ka uued ja hullemad tüved. Kelle korraldusel lõpetati koroonakontroll sadamas, lennujaamas? Maismaapiir on niikuinii kõigile kontrollimatult lahti.
v
Venelased on viimasel ajal hakanud siia tulema turismitama, muidugi nn koroonapassiga./ 2. november 2021 18:24
j
jkj/ 2. november 2021 17:40
Te olete kõik hullud siin, kes piiranguid aina juurde nõuavad. Tuleb hoida ja vaktsineerida riskirühmi, teistel on vaja haigusega kokku puutuda, et immuunsust kasvatada, nii vaktsineeritutel, kui vaktsineerimata inimestel.
c
castro trudeaule meeldib ka hiina/ 2. november 2021 17:48
jah, need on need hiina-austraalia igatsejad
o
ohjah/ 2. november 2021 17:59
Avatuks peaksid jääma toidupoed, apteegid ja ambulatoorne ravi, hambaravi. Ei poolda olukorda, mis oli eelmise aasta kevadel, kus isegi arstide vastuvõtte ei toimunud ja inimeste ravi jäeti pooleli. Samuti on äärmiselt tobe, kui ühiskonna sulgemisest teatatakse mõni päev varem ja inimesed ei saa planeerida arstivisiite jms.
1
17:59/ 3. november 2021 00:31
Arstiabi andmine ongi juba vähenenud. Täna käisin ja nägin et ega rahvast seal enam ei olegi. Õe toas jututas temaga mitu õde, arsti juures läks vaid 10 minutit ja kuigi digiloos on arsti poolt kirja pandud, et peab aastas käima vähemalt 2 x kontrollis, siis medõde ütles, et kontrolis tuleb käia iga 8-9 kuu tagant (see teeb siis 1 x aastas). Nii et saa siis aru, kumb on targem, kas arst või medõde.
s
Santcho Panza/ 2. november 2021 17:40
Suur võitlus tuuleveskitega. Võitlejad võtavad end tõsiselt nagu Don Quijoted. Teadmatus... Aga keda see vaene alam peab usaldama või uskuma?
u
uku/ 2. november 2021 18:19
Võid ju aknast alla hüpata. Tulemus oleks kindel. Või mida sa tahad?
n
2. november 2021 17:38
Nii, küsimus läks läbi, kuid kui sinna sohu sõitmise kommentaar ei läinud. Miks?
u
Ufo Naut/ 2. november 2021 17:37
Hilja peremees, hilja...kus te nn. tarkade klubi varem olite??? Kajakavalitsuse saamatu tegevus on umbes selline, et kõigepealt ehitame maja, öösel ja päeval kulutades ressursse lugematult, siis aga põletame oma tölplusest maja maha ja ütleme ups ja kui maja juba varemetes siis hakkame jälle vahendeid ja ressursse valimata ehitama tehes jälle samu vigu, sealjuures ennast pidevalt kiites ja kahtlejaid laites. Oli ju teada, et vaktsiin ei takista haiguse levikut, kui teadusnõukoda ja Kajakavalitsus seda salgasid siis tõmmake uttu, proovige kätt seakarjas. Te ei või enam kriisi ega riiki juhtida.
t
tölplased on juba ammu mõisaseakarjas/ 2. november 2021 18:13
tölplased on juba ammu mõisaseakarjas
e
2. november 2021 17:36
Ei tea, miks kommentaarid jälle läbi ei lähe?
e
ei lähe sest/ 2. november 2021 18:08
a h n e d ja r i k k k a d kardavad tõde
e
Ennem oli vikatimees/ 2. november 2021 17:33
Kes ära kutsus, nüüd saab juba õelda vikatinaine, kes on selle kohustuse üle võtnud, arvake kes.
P
... / 2. november 2021 18:40

a
Anna/ 2. november 2021 17:31
See valitsus ei ole kordagi arvestanud teadusnõukoja arvamustega. Suuresti tänu sellele on ka segaduse külvamine valitsuse poolt. Kaka peab end jumalaks ja sealt ka segased otsused.
h
häh/ 2. november 2021 17:42
nn teadusnõukoja arvamused pandeemia algusest - mask ei kaitse viiruse eest, lastele viirus ei kujuta ohtu, kolmandaks süstiks puudub igasugune teaduslik põhjendus jne jutt neil nagu tuul puhub. tegu on gripiga, lõpetage hüsteeria ja inimeste vaimne ning füüsiline sandistamine!
l
lamekas/ 2. november 2021 18:15
aga meie kakad (ka a-bud) on meie jumalad maakera on lapik-lame...vot!
j
Jube/ 3. november 2021 03:24
S i i m on Kaja teadusnõukogu.
k
Kõige õnnelikum Eesti vabariigis. / 2. november 2021 17:24
Igal pool kus Kaja Kallas esineb, esimesed sõnad "ma olen nii õnnelik et sain järjekordse käki keerata" aga rahvas vaadaku ise kuidas hakkama saab"lihtsalt ei huvita"
t
tuleb minna vabadust nõudma ise olemiseks/ 2. november 2021 17:43
Madal enesehinnang siis!
p
Pahane/ 2. november 2021 17:11
Kui teadusnõukoda tegi valitsusele piirangute osas ettepanekud ja see oli nende üksmeelne otsus, siis on see valitsus küll kangekaelne. Loomulikult võiks teatud meelelahutusasutused sulgeda, kus maski kandmine võimatu ja piduses olekus pidurid maas. Kõike, eriti inimelusid, ei saa rahasse ümber arvestada. Vaevalt, et öösiti käidi vaktsineerimistõendite olemasolu küsimist kontrollimas. Seda tehti ikka maakohtades, kus kohvikus istus üks külastaja. Ega see vaktsineerimistõend nakatatamisest ja nakatumisest ei päästa.
a
Ann/ 2. november 2021 17:07
Jah,õiged mõtted,aga viige need kohe ellu.Jälle käib üks arutamine ja plaanimine kuniks olukord väljub kontrolli alt.See toimub kohe kui midagi ette ei võeta.
n
nn tõhustusdoosidest - / 2. november 2021 17:01
forte.delfi.ee/artikkel/94671371/teadlased-ei-soovita-kolmandat-vaktsiinidoosi-sellel-pole-motet-ja-see-on-risk-tervisele
n
nii saab / 2. november 2021 17:05
kiiremini likvideerida rahvast
t
to: nn tõhustusdoosidest/ 2. november 2021 17:29
Leidsite mingi jama üles. Sain hiljuti kolmanda vaktsiinidoosi ja ei mingit kõrvalmõju. Liigun ringi sama ettevaatlikult nagu oleks vaktsineerimata.

t
Tartlased .../ 2. november 2021 17:01
LENNUJAAMAD, tulijad välismaalt: sealt tuleb nakkust juurde. Meie tuttavate juhtumid: külaline Saksamaalt, kes EI OLNUD vaktsineeritud, ei pidanud tegema testi ega midagi, SEST TA OLI EESTIS 72 TUNDI. Nakatas teisi, nakatus ise - kõik selgus tagasiteel, kui lennukis hakkas halb. Teine: tuli Hispaaniast, oli vaktsineeritu ja oli pass, aga EI TESTITUD - ja tulemus: ta oli saanud nakkuse, nakatas kogu oma pere, lapsed ja vanavanemad jne. % neist on haiglas. Veel üks: tulid perega välismaalt, ei testitud, lapsed läksid kooli ja siis selgus, et on nakatunud. MIKS LENNUJAAMA EI KONTROLLITA??????
i
if/ 2. november 2021 16:55
Taolised piirangud oleks pidanud tegema kaks kuud tagasi, ehk oleks sutike päästnud.
p
piirangud/ 2. november 2021 16:55
Kõrtsid kinni,kontserdid ja teatrid kinni,komandanditund. Läti on nende piirangutega õigel teel, täna nakatumine juba kõvasti alla tuhande.
l
Liisa/ 2. november 2021 17:09
Meie oleme ikka nii leebed ja sõbralikud,kuhu sellega jõudnud oleme,see on näha.
j
just, just/ 2. november 2021 16:54
Tuleks, peaks , saaks. Küll siis alles oleks. Keskerakond moodustas selle valitsuse ja nüüd ei peaks pidevalt pilduma kaikaid teele. Kui valisite selle seltskonna , siis lubage ka valitseda.
I
🙊🙊🙊/ 2. november 2021 18:38
Ikka jätkuvalt süüdistaks KE?....... Kaua võib??? Ära ei väsi juba? Istu vahepeal ja puhka!!!!!
a
2. november 2021 16:53
s
siin ei aita midagi/ 2. november 2021 16:49
Universumi otsus vähendada rahva arvu poole võrra sellel keral toimib täie võimsusega ja ei peatu enne , võtke elult veel nüüd
o
on ka lihtsam lahendus/ 2. november 2021 16:56
Kesk ei peaks oma valitsuspartnerile pidevalt takistusi looma. Kui otsustati liituda , siis ärgu segagu.
n
No ravimitöösturid pole veel universum ./ 2. november 2021 18:20
Sellist jama ei maksa ka ikka ajada. Gripp on igal kevadel ja sügisel olnud. Ja inimestel on kaldsuvus kõigil surra . Varem või hiljem .
E
/ 2. november 2021 16:45
Et ikka asjale piir panna, tuleks rahvas GETOSSE paigutada?
k
kas nii tohib teha/ 2. november 2021 16:50
Ka üks variantidest, aga küsime parlamendilt seadusejõudu kui viitsivad tegelda?
m
mitte rahvas, / 2. november 2021 18:19
vaid vaktsiinivastased tuleks getosse panna. Jääks iga päev 70% nakatunuid haiglates olemata,
x
x/ 2. november 2021 16:44
Tõendusmaterjal on olemas. Valitsejad, ajakirjanikud, teadlased, ülikoolide juhid, haiglajuhid ja ärijuhid võivad jääda järgima dr Anthony Faucit või avada oma silmad. Pärast enam kui 700 000 surma ja katastroofilist sulgemiste mõju, on aeg naasta rahvatervise põhitõdede juurde. https://eestinen.fi/2021/11/usa-teadlased-kuidas-fauci-lollitas-ameerikat-ja-tervet-maailma/

a
Anti./ 2. november 2021 16:41
No siis oli sellel möödunud vaktsineerimisel ja on ka ilmselgelt eelseisval torkimisel rahvajaoks ,,suur mõte,,?
m
Maali/ 2. november 2021 16:41
miks tehakse 3. ja 4. ja 5. doos vaksiga, mis töötati välja eelmise põlvkonna viirusele ja on praeguse delta vastu hambutu? kas sellise vaksi süstimisel lastele ületab peaaegu olematu kasu kahjut, mida vaks võib lastele teha? miks pole eestikeelses vaksi infolehes ikka hoiatust, et see tekitab noortel südamepõletikku? ingliskeelses infolehes on see ohtlik kõrvalmõju kirjas.
k
Kedagi / 2. november 2021 17:05
see ei huvita, protsendi tõus ja raha huvitab küll .
k
Kai/ 2. november 2021 16:37
Asi läks siis hulluks, kui vaksitud arvasid, et neile on nüüd kõik lubatud ja lõpetasid vahepeal maskikandmise, ega muidu poleks riigikogus ka pooled haiged. Oma avaistungil ei kandnud nad maske.
u
Ull-allaa/ 2. november 2021 16:41
ja kõik mittevaktsineeritud kandsid maske või ?
o
ootan kolmandat kella vaktsiinile/ 2. november 2021 16:53
See on vale arvamus, mina kannan ja vaktsin ja istun kodus hirmuga, miks ma peaksin ringi traavima nagu peru hobune?
v
2. november 2021 17:06
Valimispeol samuti ilma maskideta.
m
Mina ise/ 2. november 2021 17:06
Vaksitutele sisendati,et saate eelised,olete kaitstud,vabanete piirangutest,jagati lubadusi,teadmata,mida tulevik toob,haatati kinni ainsast õlekõrrest,et ehk on abi.Paremat varianti ei ole reaalselt olemas.Aeg näitab,kuidas asjad kulgevad.
m
@Kai/ 2. november 2021 23:48
meil töö juures just vaktsineerimata inimesed ei kandnud maski. aga nemad ei ole vaktsiini vastased, vaid nemad eitavad koroona olemasolu. praeguseks kolm neist koroona läbi põdenud, kusjuures kõik kolm tulid tööle selgete haigustunnustega. üks praalis veel, et mingi väike palavik teda küll maha ei murra.
e
eit/ 2. november 2021 16:37
no mis mõttega üldse ennast süstida kui oled sama jobu kui süstimata
t
taat habemega/ 2. november 2021 16:56
Tuu ei ole enda teha kui ullilisus kallale tuleb
n
N38 / 2. november 2021 16:32
Ja tegelikult ka perekesksed juubelid ja koosviibiised ära keelata ,sest seal liigub haigust väga palju.Näiteks pidustused ,kus viibib juba üle 10 ne inimese peaks keelatud olema.
i
irf/ 2. november 2021 17:03
sa ihaled elada nagu austraalias või?
j
Jah/ 2. november 2021 17:12
Loomulikult tuleb mõneks ajaks lõbustused rangelt keelata.Kas need on eluks vajalikud asjad,aga no ei saa jy ilma,ikka olgu pidu katku ajal.
j
Jah/ 2. november 2021 17:12
Loomulikult tuleb mõneks ajaks lõbustused rangelt keelata.Kas need on eluks vajalikud asjad,aga no ei saa jy ilma,ikka olgu pidu katku ajal.
j
Jah/ 2. november 2021 17:13
Loomulikult tuleb mõneks ajaks lõbustused rangelt keelata.Kas need on eluks vajalikud asjad,aga no ei saa jy ilma,ikka olgu pidu katku ajal.
K
👹👹👹👹/ 2. november 2021 18:48
Ka väiksema hulga piduliste seas võib nakatajaid olla!!
k
Kai/ 2. november 2021 16:30
Vaktsiin ei kaitse järelikult ja kui neid tõhustusdoose niipalju tuleb teha, varsti neljas, viies jne. siis saavad vaksitutest varsti narkarid. Organism nõuab mürki, nagu alkohoolikul vaja alkoholi, muidu väriseb jne.
v
Vaiko/ 2. november 2021 16:35
l
Lugeja/ 2. november 2021 16:40
Vaktsiin ei sisalda mingit mürki. Keemilistest ainetest on seal vist ainult vesi ja natuke soola või suhkrut. Aktiivaine on orgaaniline või bioloogiline, ehk modifitseeritud RNA molekulid.
4
4. doosi saanu on eht vaksimaan/ 2. november 2021 16:42
p
puiega ahjus on sama, mida rohkem puid, seda soojem tuba/ 2. november 2021 17:00
tõenäoliselt on siiski, mida rohke saad seda suurem on võimalus pihta saada, ka suuremas seltskonnas on võimalus koroonaga kohtida palju suurem
x
xxxx/ 2. november 2021 17:06
Neljas doos on juba halastusdoos
N
./ 2. november 2021 17:34
Narkomaanid vajavad aineid igapäevaselt. Korra-kaks aastas ei tekita mingit sõltuvust.
i
irf/ 2. november 2021 18:06
kaugel see igapäevane süstki on, kui praegu räägivad, et nn vakts kaitseb ca 2-3 kuud..
t
to Kai/ 2. november 2021 23:51
eks sa räägid omadest kogemustest
e
Elsa/ 2. november 2021 16:26
Eelmisel kevadel räägiti, et vaktsineerige, et järgmine sügis- talv tuleb siis juba parem, haiglates mõned üksikud vanurid jne. Sootuks on kõik hoopis hullemaks läinud.
n
No/ 2. november 2021 16:32
Kas on kõik ennast vaktsuneerinud või ? Veel hullemaks läheb. Ja lõpuks on nii hull, et need mõned kümned kes covidiga haiglas on kõik 100% vaktsineeritud.
t
Talupojamõistus/ 2. november 2021 17:08
ütleb, et ainus õige tee oli neil, kes ei läinud selle süstlalollusega kaasa )
n
No/ 2. november 2021 17:39
seda talupojamõistust saad sa siis hinnata kui viiruse külge saad. Aga selle sa saad ükskord nii kui nii.
r
Reformise juhtumisel sohu/ 2. november 2021 16:21
Juhitakse riik lihtsalt mülkasse ja sohu. Ning nagu ikka mitte lubatud viie rikkama riigi hulka ei saa, vaid ikka halba asjade poolest hiilgame. Koroona näitajate poolest maailma arvestuses topis. Muudkui vaksineeri ja kasuta koroona paasi siiani kasu null, ikka lükatakse kõik koju. Aitab nendest oskamatutest tegelastest pukis.
v
Võrreldes/ 2. november 2021 16:40
Kaja Kallast ja Edgar Savisaart, oleks Savisaar Kajaga võrreldes päris tavaline, leebe asjapulk. Kunagi ütlesin, et sõimake Savisaart, aga hakkate teda veel tagasi igatsema! Tegi Savisaar, mida tegi, praegune lillevalitsus on valitsus, mida ei saa kuidagi tõlkida valitsuseks!
N
.............................sohu/ 2. november 2021 17:15
Need oskamatud tegelased on ju niikõvad tegijad. Kas sa riigikogus neid esinemisi ei kuula? Kahju, sest sealt tuleb nii tarka juttu, et meie pea ei võta seda korraga kinni. Meie peame veel arutama enne, kui me sinna päris sohu oleme jõudnud.
N
.............................sohu/ 2. november 2021 17:15
Need oskamatud tegelased on ju niikõvad tegijad. Kas sa riigikogus neid esinemisi ei kuula? Kahju, sest sealt tuleb nii tarka juttu, et meie pea ei võta seda korraga kinni. Meie peame veel arutama enne, kui me sinna päris sohu oleme jõudnud.

t
Tk/ 2. november 2021 16:20
Tàiesti mõtetu teadusnõukoda koos valitsusega. Millega te tegelete käpardid.. teie soovitused on meid viinud maailmas esimeseks .
m
Maali/ 2. november 2021 16:44
selle koja põhjendus on kindlasti, et ilma nende soovitusteta oleksime maailmas veel kõrgemal kohal.
h
Hei/ 2. november 2021 17:15
Soovitused on õiged,aga neid ei järgita.Saamatu valitsus ja rumalad inimesed,olemegi esikohal.
h
Hei/ 2. november 2021 17:15
Soovitused on õiged,aga neid ei järgita.Saamatu valitsus ja rumalad inimesed,olemegi esikohal.
t
to hei/ 2. november 2021 17:54
Isegi maaliinibussis ei nõuta maskikandmist. Juht ütleb, et tal pole õigust seda nõuda. Kas siis ülemused on kasumijahil selle ära keelanud? Inimene bussis ilma maskita ja veel sealjuures köhib!
A
😏😏😏/ 2. november 2021 18:52
Alles nüüd said sellest a ru?????? On sul ikka pikad juhtmed!!!!!
t
to Maali/ 2. november 2021 18:53
kas esimene koht polegi juba kyllalt kõrge -kuldmedal ikkagi - järgmised on juba kaotajad.
g
GIGAVAXXED/ 2. november 2021 16:18
n
Noa/ 2. november 2021 16:03
Järgmisena hakkavad refid oma saamatuses koeri ja kasse süüdistama.
n
nahkhiir ikka/ 2. november 2021 16:16
2020 alguses süüdistati ju Wuhani nahkhiiri et vaat kus türblid, nakatasid kellegi ausa kodaniku ära, kes loomaturul käis ja tahtis neist pahaarimamatult suppi keeta. No ja siis põrutas paar sama linna elanikku Itaaliasse ja oligi pandeemia lahti:) Nii et mis järgmiseks välja mõeldakse, ei tea.
x
xxxxx/ 2. november 2021 17:07
m
Milleks see vaktsineerimine või süstimine?/ 2. november 2021 16:02
Selle jutu peale peaks küsima, kas vaktsiin ei kaitsegi?
j
JoppenPuhh/ 2. november 2021 16:06
Kas alles nüüd näed valitsuse valed läbi ? Mulle juba ammu selge, et valetamine ja vassimine ja andmete salastamine käib päevast-päeva.
t
Tuleb välja, et ei/ 2. november 2021 16:23
Iirimaal on vaktsineeritud 90% vaktsineerimisealisest elanikkonnast, ometi on seal nakatunud ja ka haiglasse sattunuid kaks korda rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. See peaks olema piisavaks tõestuseks, et vaktsineeritud inimesed nakatuvad ja paraku satuvad ka haiglasse.
l
Lugeja/ 2. november 2021 16:24
Vaktsiin aitab just nii palju kui üks ratas auto all. Kolme oleks veel juurde vaja, kuid ilma selle üheta samuti läbi ei saa.
t
to:Milleks see.../ 2. november 2021 16:57
Vaktsiin kaitseb raskelt haigestumise eest ja jätab inimese ellu. Seda ei olegi nii vähe.
t
tõeline vaksinaator/ 2. november 2021 17:47
kaitseb, kaitseb, aga mitte need 2 esimest, vaid alates nii 6nda.st
O
👁️👁️👁️/ 2. november 2021 18:56
Ol'ed taipamisega hiljaks jäänud!!!!! Oled eile sündinud v?????
g
GIGAWAXXED/ 2. november 2021 21:07
To: Tuleb välja, et ei. "Iirimaal on vaktsineeritud 90% vaktsineerimisealisest elanikkonnast" Põnev statistika. Nüüd pole enam raske näha kes tegelikult lamedamaalased on.
m
Mis võluvits see/ 2. november 2021 16:01
koroona tõend küll on, et teda igal pool ülistatakse? Ükskõik, mis piirang, osaleda saavad ainult covid tõendite ettenäitajad. Tegelikult on see võluvits koroona edasikandmise hõlbustamiseks. Teine asi, mask. Tõepoolest ei ole olemas maski, millest küll saad läbi hingata, aga viiruse peab kinni! Viirus levib õhu kaudu! Õhku saab hingata, viirust peab. Kus on inimeste loogika?
n
No/ 2. november 2021 16:22
Ega viirus kirp ei ole, et hüppab ühelt teisele. Viirusele on õhus liikumiseks taksot vaja. Ja selleks taksoks võivad olla õhus levivad aerosoolid ja tatipiisad mida sa suust välja ajad. Õnneks takistab mask selliste viirust täistuubitud taksode liikumist väga suurel määral.
t
to No!/ 2. november 2021 16:34
See ongi vale arusaam, justkui takso on suur nagu Ameerika limusiin. Ja sinna mahub miljard reisijat. Kui sa nei piisku ei näe, ei näeju? Siis veel väiksemad on viiruse osakesed. Aga hästi vaadates, kasvõi luubiga, näed sa maski materjali tihedust. Viiruseosakesi ai näe tavalise, elektroonilise mikroskoobigagi! Õhk ongi aerosoolne, kuigi me seda ei näe. Ehk oli selgitusest veidi abi?
t
to to No/ 2. november 2021 17:05
Viirusel püsib elus ja liigub vaid veeosakeste sees. Maskidel on erimaterjalist filter, mis on elektrostaatiliselt niiskusttõrjuv ja ei lase ka aerosooli mõõtkavas veepiisku läbi, isegi kui need füüsiliselt mahuksid.
M
./ 2. november 2021 17:41
Mul on koroona tõend olemas ,aga kasutanud seda pole. Ei ole vaja selles olukorras kuskil käia.
t
to 17:05!/ 2. november 2021 17:54
Kuidas küll sulle seletada? Kas sa maskiga lõhna tunned, kasvõi seda, mis lõhnastatud inimeselt tuleb? Tunned, ära vaidle! Mis moodi siis lõhn liigub, kui mitte õhu osakeste kaudu? Või on sinu leiutatud viiruse osakesed vaid suurte vedeliku hulkade sees? Miks küll inimene ei taha kaugemale ninaotsast näha?
n
Noa/ 2. november 2021 16:00
Ämber ämbri otsa ja mitte ükski ref ei vastuta. Kaua võib sellist valitsust kannatada?
h
Hi-hi/ 2. november 2021 16:03
kes kannatab see kaua elab
a
Aga / 2. november 2021 16:14
Ott võttis vastutuse, kuigi tema neid piiranguid ei kehtestanud. Nüüd saab muidugi kultuurirahastu veelgi suurema sahmaka kaela ja süüdistada polegi enam kedagi. Eks tarkus tuleb ikka siis kui hilja on. Ilmselt tuleb Otti veel taga nutma hakata uute ja rangemate piirangute valguses.
o
On.../ 2. november 2021 16:24
...reformikad kunagi millegi eest vastutanud ja oma rahvast hoolinud ja nende arvamust kuulanud? Nende iseenese tarkust nähtud ja nüüd oleme 1.kohal nn.koroona näitajatega.
l
Lamemaalane/ 2. november 2021 15:57
Vaadake statistikat:Peale coroonapasside välja jagamist,hakkas nakatumine kiiresti tõsma.Põhjuseks oli see,et passi omanikud hakkasid süüdimatult ilma maskita jne.ringi uitama.
i
Ivar/ 2. november 2021 16:22
Kuule, maskita käivad ikka lamemaalased, kelle jaoks ei ole koroonat olemas ja kes turgutavad immuunsust ussirohuga!
e
edasi seltsimehed/ 2. november 2021 15:56
Ja miilits ja terviseamet hullavad ikka edasi mööda kohvikuid-restorane? Kas teadusnõukoda ükskord aru ei saa sellise meetme mõttetusest? Kelle väljamõeldis see on? Kontrollime covidpasse ja maske...markeerime tegevust. Covidpass tõendab ainult seda et antud isik on saanud litaka vaktsiinidega (milledel on tingimuslik müügiluba!)...ja kõik. Et ta potentsiaalselt nakkusohtlik pole, ei väida isegi meie staarteadlased. Millal tuleb vaktsiinikahjustuste kompenseerimise fond? Sest kaugtagajärgi ei tea keegi!
t
to:edasi seltsimehed/ 3. november 2021 00:14
Vaktsiinidel on juba mitu kuud täisväärtuslik müügiluba. Vaktsiinikahjustuste fondi tahate vaid selleks ,et sealt raha saada (pea valutab ,paha olla - makske!)

S
👎/ 2. november 2021 15:54
Suur osa rahvast on refide ja liberite hüpnoosist transis!🤡
j
Juss/ 2. november 2021 15:53
Kas keegi oskab öelda, kuidas olematu inimeste arvu ja superhõreda hajaasustusega riigis on nakatumisnäitaja maailma tipus? Suurlinnad, arengumaad jne. Kõik Eestist tagapool. See on ikka üks ütlemata suur saamatus valitsejate ning ükskõiksus inimeste endi poolt. Soss-seppade riik Suure Tähega!
s
see on eelkõige / 2. november 2021 15:56
V
./ 2. november 2021 17:44
Vabaduse väljakul oli tuhandeid inimesi maskita. Seal levi ja sealt nakkuse saanud omakorda levitasid jne.
I
🙄🙄🙄/ 2. november 2021 19:04
Inimesed on ise süüdi????!!!!
t
to Juss/ 3. november 2021 00:03
ei saa need valitsejad midagi teha kui rahvas ise ei hoia ennast.
j
John./ 2. november 2021 15:49
Mul on hea meel, et refid saavad sama labidaga, millega rahvale anti!
p
2. november 2021 15:38
Pistke see mitte toimiv vaktsiin omale kannikate vahele.
V
./ 2. november 2021 17:46
Vaktsiin toimib ainult siis ,kui te selle süstida lasete.
1
17.46/ 2. november 2021 19:12
Kust sa , li'lleke, siia said????? Sa nagu kuu pealt kukkunud!!!!???
m
Mina/ 2. november 2021 15:35
Muudkui valetate. Muudkui korrutasid matematik, covidipass avab kõik uksed. Jooma, sauna, linnu. Ja nüüd tahad järsku piirata. Miks ma siis süstisin vää. Haiguse eest ju ei kaitse.
e
Eksole/ 2. november 2021 15:38
sina õpi lugema ja siis tule tuututama, looduse häbiplekk.
m
Mina/ 2. november 2021 16:41
võin loodusehäbiplekk olla, aga sina oled loodusele üks nuhtlus.
x
xxxx/ 2. november 2021 15:35
Milline teadusnõukoda,paras kolhoosnike ühistu
j
jep/ 2. november 2021 16:07
posijatest ja selgeltnägijatest kalhoznikud ;)
k
Karu/ 2. november 2021 15:28
Senikaua kuni me kommentaarides passime ja vingume aga reaalset protesti pole korraldanud ei muutu midagi, ei kao piirangud kuhugi ja elu läheb hullemaks meil kõigil ja ühel hetkel pole meil enam mitte mingeid õigusi enam. Eestis on reaalset protesti vaja mitte nagu see Varro Vooglaidu korraldatud mäng kus ta küsis luba protestimiseks, õige protesti ei küsi luba nendelt ära pööranud eliitidelt kes meie õigusi piiravad
k
kelle/ 2. november 2021 15:40
meie? Ja mis õigused sul ära kaovad? Õigus räusata?
n
No/ 2. november 2021 15:43
Neli luba anti juurde, tule aga ja pista oma nina välja :)
n
No/ 2. november 2021 16:01
v
@Karu/ 3. november 2021 00:07
vaata , et sa siis ka protestid kui sind voolikute külge ühendatakse. just sinusuguste pärast ongi haiglad umbes.
k
Karu/ 3. november 2021 01:20
@vaata, et sa. Mis voolikud? Eestis on vähem kui 5 covid surma olnud alla 30 aastastel 2 aasta jooksul. Mul parem võimalus, et välk lööb taevast ja suren selle tõttu kui covidisse surra.
e
Elu liberite valedes/ 2. november 2021 15:28
Sellel teadusnõukogul polnud enne valimisi mitte mingeid ettepanekuid, samas jõudsime nakatumisega peale valimisi pooleteist nädalaga maailma tippu.
o
Oli vast ikka/ 2. november 2021 16:19

m
Mihui/ 2. november 2021 15:16
Matemaatik hakkab riiki juhtima ilmselt ka kodanike kütte ja elektriarveid tasuma. Küüniline inimene parem ole vait. Maskid ongi kurja juur selleks on tõestus olemas Keskkonnauuringute Keskuses tehtud mitte uhhutoas. Seda ei taheta üldse mitte mainida.
m
mis viga/ 2. november 2021 15:44
m
mis viga/ 2. november 2021 15:45
Vabandust näpuka pärast - günekoloog.
e
Eksole/ 2. november 2021 16:06
vaata, et sa nüüd suhu seda näppu ei pista
k
Köster. Palamuselt/ 2. november 2021 19:40
GÜNEKOLOOG!!!!!!TULE MÕISTUSELE JA ÕI ÕIGEKIRJA!!!
b
Bono/ 2. november 2021 15:16
See absoluutselt mõttetu niinimetatud "teadusnõukogu" on ju ennast kahe aasta jooksul tõestanud. Vist mitte tulemuslikult. Teadlased on siiski laias maailmas, meie konnatiigi "spetsilistid" tegelevad äriga. SUURE ÄRIGA!