Uudised

MITTE AINULT TOIDULAUALE! Basiilikul on varjatud tervist turgutavaid võimeid! 

Eha Kruus, 16. november 2021 22:00

Foto: istockphoto

Kõige tavalisematel toiduainetel võib olla üllatavaid omadusi. Nii on see ka basiilikuga, mis sisaldab Alzheimeri tõbe parandavat ühendit, kirjutab futura-sciences.com. 

Soolestikku on hakatud pidama meie teiseks ajuks. Teadlased on üha enam huvitatud rollist, mida täidavad soolestik ja selle mikrofloora ajuga seotud haigustes, nagu Alzheimeri tõbi või depressioon.

USA teadlased sõelusid läbi 114 000 looduslikku ühendit, otsides sellist, mis aktiveeriks soolestiku ja aju vahel ühendust pidavaid lühikese ahelaga rasvhappeid FFAR2. Alzheimeri põdejatel need sageli puuduvad. Võitjaks osutus fenhool, mida leidub rohkesti basiilikus, aga ka näiteks viinamarjades ja sinepis.

Astronoomilises koguses basiiliku või viinamarjade söömine vaimu taandarengut siiski ei ravi. Uuring, mis avaldati ajakirjas Frontiers in Aging Science, toob ennekõike esile selle, kuidas mikroflooras toimuv võib avaldada positiivset mõju Alzheimeri tõvest vaevatud ajule.Samal teemal

31.12.2021
LUGEJATE LEMMIK 2021 | Koroona piinab pikalt: need häirivad tervisemured võivad püsida kaua ka neil, kes põdesid kergelt
07.11.2021
ÄREVUS JA DEPRESSIOON: koroonast tervenenuid ähvardavad ka sellised hilistagajärjed
05.11.2021
SÜGELEV NAHK POLE TÜHIASI! 5 vaimset ja kehalist põhjust, mis võib selle taga peituda
27.08.2021
ANDESTA JA VALI HOOLIKALT SÕPRU! Siin on 16 saladust, kuidas elada kauem