Uudised

VAKTSIIN KUI PILET HAIGLASSE? Kes pääsevad kõige mustemas stsenaariumis arstide hoole alla? (48)

Marvel Riik, 4. november 2021 08:21

RESSURSSI NAPIB! Haigestumine Covid-19 haigusesse ei näita Eestis mingit langust. Haiglatele tähendab tõenäoliselt koormuse tõusu ning toob lähemale hetke, mil tuleb hakata valima, keda ravitakse. Pilt on illustratiivne.

Foto: Rauno Volmar / Ekspress Meedia

Eesti arstide liit tegi kolmapäeval valitsusele ettepaneku seada Covid-19 voodikohtadele ülempiir, et säiliks mingigi võimekus aidata ka teiste tervisemuredega patsiente. „Peame kusagile tõmbama piiri. Ei saa olla nii, et haiglas ongi ainult Covid-haiged,“ ütleb Tartu Ülikooli kliinikumi anestesioloog ja arstide liidu eetikakomitee esimees dr Katrin Elmet.

Arstide kirjas valitsusele tuuakse välja, et haiglates ei saa lõputult avada koroonaosakondi, kuna selleks pole vajalikke töökäsi. Seetõttu soovivad arstid poliitilist otsust, millega määratakse ära Covid-19 voodikohtade ülempiir. Alates piiri täitumisest hakatakse patsiente vastu võtma seisundi ja prognooside järgi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.11.2021
Karmen Joller: oleme kriisiajast jõudmas katastroofiaega
25.10.2021
Ida-Viru Keskhaigla: valus on kuulda, kuidas tõsise kopsude kahjustusega koroonapatsiendid üritavad vaktsiini küsida. Sellel hetkel ei ole vaktsiin enam vajalik, sealt algab võidujooks ajaga.
30.03.2020
Eesti haiglajuhid: isikukaitsevahendite varud küll vähenevad, kuid praegu saame kõigile ravi pakkuda