Uudised

Hingamisteede haigustega inimeste, sealhulgas koroonapatsientide seisund võib muutuda väga kiiresti.

LÕPUTU VÕITLUS TUULEVESKITEGA | Kopsukliiniku õde: „Praegune olukord teeb kurvaks ja tekitab jõuetusetunde.“ (51)

Sirje Maasikamäe, 16. november 2021 01:00

„Tervishoiutöötajatena teeme kõik, et keegi ei lahkuks siitilmast seetõttu, et haiglas ei jätku töötegijaid, voodikohti või vabu hingamisaparaate,“ ütleb kopsukliiniku õde Siiri Puru, kes on ka Eesti Õdede liidu Lõuna regiooni juht.

Foto: Kollaaž (2 × erakogu, Aldo Luud)

„Vahel on tekkinud jõuetusetunne, sest me võitleme justkui tuuleveskitega,“ iseloomustab praegust koroonaolukorda kopsukliiniku õde Siiri Puru. „Muidugi tunneme pettumust, et inimesed ei vaktsineeri ja ka valitsusel paistab puuduvat strateegiline kriisijuhtimise plaan.“ Õed ootavad väga, et iga inimene panustaks pandeemia lõppemisse – see tähendab ka vaktsineerimist.

Tartu Ülikooli Kliinikumi kopsukliiniku õde Siiri Puru on näinud ka selliseid inimesi, kes ei uskunud, et koroona võiks neid üldse tabada ja et haigus kulgeb nii raskelt.  Aga praegu tegeleb ta just nendega, kelle ravi kestab pikemalt ehk üle kümne päeva. See ei ole kerge teekond. „Enamasti on sellised patsiendid isolatsioonist vabad, kuid nad pole veel terveks saanud ning vajavad jätkuvat haiglaravi,“ kirjeldab õde. Patsiendid võivad olla läbinud ka kolmanda astme intensiivravi – aga nad vajavad ikka veel lisahapnikku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.12.2021
LUGEJATE LEMMIK 2021 | Koroona piinab pikalt: need häirivad tervisemured võivad püsida kaua ka neil, kes põdesid kergelt
16.11.2021
KOROONA, GRIPP VÕI KÜLMETUS? Mis vahe neil on ja kuidas ennast ravida?
15.11.2021
Kõik tervisemured pole seotud vaktsiiniga! Aga mida teha, kui kahtlustad mõnda tõsist kõrvaltoimet?
14.11.2021
MÕNI EI TEAGI, ET ON HAIGE! Töötervishoiuõde: „On juhuseid, kus oleme inimese pidanud saatma kohe edasi EMOsse.“