Uudised

KAS JOODITABLETT KAITSEB TERVIST? Spetsialist: neid on vaja vaid siis, kui on toimunud tuumaõnnetus ja inimene on selle lähedal (5)

LISA KOMMENTAAR

Sh 5. märts 2022 13:48
Kõik apteegid on jooditablettidest tühjaks ostetud.
Kats 2. märts 2022 13:59
Soome TV just täna ütles et igal perel peaks olema kodus jooditabletid kui juhtub õnnetus või pommitatakse puruks Ukrainas olevad tegutsevad tuumajaamad. Joodi on vaja sellel hetkel kui see juhtub. Siis ei ole seda aga ilmselgelt kusagilt saada.
VALE JUTT! 3. märts 2022 03:46
Sellist asja ei ole öeldud. Vastupidi - sama paanika on ka Soomes, osas apteekides on Iodixi tabletid otsas, ainult soomlased pole sellised tohmanid, kes profülaktikaks hakkaksid juba enne endale joodi sisse ahmima. Tablett on vahetuks kasutamiseks ohu korral, millest annab teada STUK, on Säteilyturvakeskus.
Kahjuks 3. märts 2022 07:05
Jood polegi Eestis müügil, seda saab eriloaga. Nii et meie ei saa seda mitte kuidagi omada
@"Jood polegi Eestis müügil" 5. märts 2022 09:27
Puhast joodi pole kusagil, on joodiühend, näiteks kaaliumjodiid või joodi tinktuur 5%. Joodi on ka mönigates teistes desinfitseerivates segudes, need, kellel mingil põhjusel on joodipuudus (näiteks veganid) võtavad seda mingi joodirikka toidu või toidulisandina. Aga Iodixi tablett sisaldab tuhat korda enam joodi, kui soovituslik päevannus 150µg neis kapslites.