Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetus Elis Kusma 13. aprill 2022 11:12

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul lisandus eelmisel nädalal pea 5200 nakatunut ning võrreldes üle-eelmise nädalaga on registreeritud nakatunute arv 24% võrra langenud, teatas terviseamet pressiteates. „Riskimaatriksil oleme liikunud kollasest kaugemale kui nädal tagasi olime. Nakatamiskordaja R on langenud tagasi 0,8 lähedale,“ sõnas Sepp. Spetsialisti sõnul üldine langustempo kahaneb, aga R peaks jääma siiski alla 0,9.

Sepa sõnul on viimase 14 päeva haigestumus langustrendis kõikides maakondades, suurimat langust täheldati Saaremaal. „Haigestumine vähenes kõikides vanusrühmades. Suuremat vähenemist täheldati koolilaste hulgas,“ selgitas Sepp ja lisas, 60+ vanuses inimeste nakatumise languse tempo on aeglustunud.

Eelmisel nädalal hospitaliseeriti pea 250 inimest, hospitaliseerimiste arv märgatavalt ei muutunud. Haiglaravi vajab 266 inimest. Patsientide vanuselises struktuuris on suurenenud vanemealiste osakaal. Eriti märgatavalt on suurenenud haiglaravi vajanud patsientide osakaal 70–79aastaste hulgas. Üldine Covid-patsientidega voodihõive on 62%.

Üle-eelmisel nädal otsustas valitsus kaotada üleriigilise maskikohustuse. „Terviseamet soovitab jätkuvalt kanda maski rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis, eriti riskirühmadel,“ sõnas Sepp. Covidi kõrval on liikvel teised nakkushaigused, mistõttu tuleb kinni pidada hügieenireeglitest ja pesta pärast väljas käimist korralikult käsi. „Haigena tuleb püsida kodus ja vältida kontakte,“ lisas Sepp.