Nakatumiste arv kasvab Euroopas: enamik koroonapiiranguist on kadunud, samuti levivad uued omikroni alatüübid kiiremini.

Foto: Pexels
Sirje Maasikamäe 28. juuni 2022 18:31

Koroonarindel tundub praegu justkui rahulik, kuid pandeemia ei ole läbi. Keegi ei oska täpselt ennustada, mis meid ootab ees sügisel, kuid üks on kindel – koroonaviirus ei kao ära ja me peame õppima sellega elama. Viimastel nädalatel on mitmes Euroopa riigis nakatumine taas tõusuteel. Ka Eestis on kasvutrendis nii nakatumiste arv kui ka hospitaliseerimised.

Hiljuti peeti Tartus koroonakonverentsi, kus heideti pilk pandeemia-aastate õppetundidele ja arutleti, mis võib meid ees oodata. Prof Irja Lutsar, kes juhtis teadusnõukoda aastail 2020–2021, meenutas hiljutist Balti lastearstide konverentsi, kus kõneldi pandeemia rängast mõjust lastele. Teismeliste enesetappude või nende katsete arv on suurenenud. „Teismelised kardavad elada. Lisaks kliimasoojenemisele kardavad nad ka uusi viiruseid ja baktereid. Ma ei mäleta, et seda oleks kunagi varem olnud,“ kõneles Lutsar Tartu ülikooli ja terviseameti konverentsil „Elu Covidiga – mida oleme õppinud ja milleks peame valmistuma.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon