Uudised

Haruldase haigusega Cassandra saadetakse tänu annetajatele Saksamaale uuringutele (30)

Toimetas Liina Metsküla, 31. juuli 2013, 11:41
 SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond (Facebook)
Selle aasta maikuus toimus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ja telesaate "Ringvaade" ühiskampaania, kus kutsuti üles toetama üliharuldase nahahaigusega Cassandrat. Kokku annetati 4500 eurot, mille eest finantseeritakse lapse uuringuid Saksamaal.

Kogutud 4500 eurost ligikaudu 3000 eurot läheb lapse ja tema saatjate Saksamaale uuringutele sõidu ja seal elamise kuludele ning 1500 eurot katab ravikulud kuni 2013. aasta lõpuni.

Samal teemal

Cassandral on kaasasündinud bulloosne epidermolüüs. Selle haigusega lapsi on Eestis juba kaks, kuigi haigust esineb maailmas vaid ühel inimesel miljonist. Haiguse tõttu on tüdruku nahk väga tundlik ja võib kahjustuda iga tugevama kontakti või hõõrdumise tagajärjel. Cassandra nahal avalduvad villid, mille purunemisel tekkivad haavandid on valulikud ning paranevad väga aeglaselt.

Pideva hooldusega saab bulloosse epidermolüüsiga kaasnevaid vaevusi leevendada ning tüsistusi vältida. Suvekuudel on haigus eriti aktiivne ning seetõttu on põhjalik hooldus väga vajalik. Cassandra naha eest hoolitsemine maksab perele ühes kuus ligikaudu 350 eurot. Sellele lisanduvad sügisel Saksamaal tehtavate uuringute kulud. Lastefondi igakuine toetus ning Saksamaale sõidu ja seal elamise kulude katmine annab perele hea võimaluse tagada lapsele parim ravi.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee