Uudised

Diabeedipäev: mõõda täna tasuta oma veresuhkrut 

Martin Šmutov, 14. november 2013, 12:53
Foto: TEET MALSROOS
14. novembril tähistatakse üle maailma Diabeedipäeva, mille fookuses on sel aastal diabeediga kaasnevad tüsistused. Selleks, et diabeedile tähelepanu pöörata, saab täna Selverites üle Eesti mõõta veresuhkrut.

Juhtimaks inimeste tähelepanu diabeedile, korraldavad Eesti Diabeediliit, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts, TÜ Kliinikumi Lastefond, OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti, OneMed OÜ ja Selver juba neljandat aastat järjest veresuhkru mõõtmise kampaania.

Täna kell 17-19 mõõdavad arstitudengid Selverites üle Eesti tasuta veresuhkrut.

Kõige enam tasub oma veresuhkru näitajate vastu huvi tunda ülekaalulistel üle 40-aastastel inimestel ning nendel, kelle suguvõsas on varem esinenud diabeeti.

"Diabeeti haigestunute arv kasvab kogu maailmas ja nii ka Eestis. Umbes pooled diabeetikutest ei teagi, et neil see haigus on, sest spetsiifilisi sümptomeid ei pruugi olla," ütles Eesti Diabeediliidu president Ulvi Tammer-Jäätes.

Veresuhkru kontrollimisega on võimalik diabeet varasemalt avastada ning sellega vähendada võimalikke terviseriske.

Püsivalt kõrge veresuhkru tase võib viia haigusteni, mis mõjutavad südant ja veresooni, silmi, neerusid, närve, hambaid, samuti on diabeetikutel kõrgem risk infektsioonide tekkeks.