Lapsed

Ravimiamet: Eesti ei plaani keelata tromboosiriski tekitavaid antibeebipille (13)

Mattias Tammet, 18. november 2013 07:00
VALIKUVABADUS: Eestis tarbivad naised iga päev antibeebipille, mis võivad ohtlikuks osutuda. Pildil kujutatud populaarsete beebipillide korral on risk mõni protsent suurem. Foto: TAIRO LUTTER
Šveitsis lööb laineid debatt ühe kõige populaarsema rasestumisvastase tableti üle. Vastased väidavad, et tabletid on põhjendamatult ohtlikud ja tuleks keelata. Šveitsi kohus otsustas, et ravimid on nõuetekohased, samale järeldusele on jõutud ka Eestis.

Ehkki kõige enam tõstetakse debatis esile tuntud kaubamarke – Yazi ja Yasmini –, puudutab asi laiemalt antibeebipille, mille üks põhilisi koostisosi on drospirenoon, teise nimega KHK. Eesti turul on mitukümmend sellist ravimit ja antibeebipille tarbib üle 40 000 naise. Teema on Euroopa ravimiametites arutusel olnud pikemat aega, kinnitab Eesti ravimiamet. Euroopa ravimiameti riskihindamise komitee, kelle töös osaleb ka Eesti ravimiamet, on kahe viimase aasta jooksul põhjalikult antibeebipillide riske hinnanud. «Täna teadaolevate andmete alusel saab öelda, et kõigi KHKde kasutamisest saadav kasu soovimatu raseduse ärahoidmisel ületab võimalikud riskid, mis ravimi võtmisega kaasneda võivad. KHKd kasutavatel naistel, kellel kontratseptiiviga seoses puuduvad probleemid, ei ole mingit põhjust katkestada ravimi võtmist,» rahustab ravimiameti ohutusjärelevalve büroo juhataja Maia Uusküla.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.06.2015
Uuemate antibeebipillidega kaasneb suurem trombide tekke risk
21.05.2015
Kuidas beebipillid su tervisele halvasti mõjuvad?
08.04.2015
Hormoonid ja seksiisu - mida teha?
27.01.2015
Beebipillide kasutamine võib suurendada ajukasvaja riski