Foto: Joosep Martinson
Silja Paavle 11. märts 2014 07:00
Eestis alla 18aastastele keelatud huuletubakas tekitab kiiret sõltuvust, noored närivad seda isegi tundide ajal.

"Snuus on aidanud mul koolitundides erksana püsida. Aga vaatasin hiljaaegu suus seda kohta, kuhu ma tavaliselt padja panen ja sellel kohal oli nahk peaaegu olematu. Hambaarst sai kohe aru, millest see on tekkinud ja soovitas heaga järele jätta," räägib 17aastane noormees, kes on snuusi tarvitanud juba paar aastat.

17aastane pealinna poiss Taavi (nimi muudetud) oli nõus rääkima Õhtulehele oma kogemusest huuletubaka ehk snuusi tarvitamisel anonüümselt. Snuusi tarvitamine on nimelt sarnaselt kõigi teiste tubakatoodetega alla 18aastastele Eestis keelatud.

"Pärast oksendamist hakkas kergem."

Esimest korda proovis Taavi huuletubakat kaks ja pool aastat tagasi. Esimese padja toppis ta klassikaaslase soovitusel suhu, kui jalg pärast mitmetunnist jõusaalitrenni krampi kiskus. "See tüüp oli lapsest saati trenni teinud ja kinnitas, et kõik tema trennikaaslased kasutavad snuusi, kui on vaja lihaseid lõõgastada," meenutab Taavi.

Kui ta ei tahtnud tundmatut patja suhu panna, nimetasid teised teda argpüksiks. Et Taavi ei olnud argpüks, pani ta padjakese endale suhu.

Jalakrambist lahtisaamise asemel muutus tema enesetunne tol korral aga palju halvemaks. "Pea hakkas nii hullusti ringi käima, et püsti tõusta üldse ei saanud. Alles pärast oksendamist hakkas kergem," meenutab ta.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad