Uudised

Uurimus: Ida-Euroopas on kõige rohkem suitsiide  (7)

BNS, 16. aprill 2014 10:32
Foto: PantherMedia / Scanpix
Tallinna Ülikoolis (TLÜ) kaitseb täna oma doktoritööd TLÜ sotsiaaltöö instituudi doktorant Jing Wu, kelle tööst selgub, et kõige rohkem on suitsiide Ida-Euroopas.

Doktoritöö "Euroopa vanemaealiste heaolu ja suitsiidi fenomen ühiskonna ja perekonna kontekstis" jagas 22 Euroopa riiki seitsmeks grupiks: Balti, Slaavi, Kesk-Ida, Kontinentaalseks, Põhja, Lõuna ja saare maakondlikeks gruppideks, teatas TLÜ BNS-ile. Tulemused näitasid, et aastatel 2008-2010 esines vanemate inimeste hulgas suitsiide 100 000 inimese kohta Balti riikides, Slaavi ja Kesk-Ida grupis keskmiselt 25 korral, sealhulgas Balti riikides keskmiselt 29,1 ja Eestis 23.4 korral.

Samal teemal

Kõrgeim oli suitsiidide hulk Ungaris (41.2 korral 100 000 elaniku kohta) ja kõige madalam Kreekas (4.2). "Need järeldused kinnitavad veelkord ka varasemaid tulemusi, mille kohaselt erineb suitsiidide hulk vanemate inimeste hulgas suuresti geograafiliselt – kõige rohkem on suitsiide Ida-Euroopas ja kõige vähem Lõuna-Euroopas," märkis Jing Wu.

Samuti selgus, et suitsiidide arv vanemate inimeste hulgas (65+) ja teiste vanusegruppide vahel (0-64) varieerub nende gruppide vahel 1.2 kuni 2.5 korrani (Balti grupis oli vastav arv 1.4 ja Eestis 1.5). „Need tulemused tõestavad järeldust, et enamikes maailma riikides teevad vanemad inimesed sagedamini enesetapu kui nooremad inimesed," ütles Wu.