Terviseuudised

Lastefond aitab ratastoolis tüdruku kodust välja (3)

Toimetas Silja Paavle, 10. oktoober 2014, 12:03
Helyna saab liikuda vaid ratastooli abil. Erakogu
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond aitab soetada 17-aastasele liikumispuudega tüdrukule platvormtõstuki, mis võimaldab tal ilma raskusteta toast välja pääseda.

Helynal on diagnoositud Downi sündroom, millega kaasnevad vaimse arengu peetus ning sidekoe nõrkuse tõttu puusaliigeste ja parema kederluu nihestus. Viimase tõttu on talle määratud raske liikumispuue ning ta saab liikuda vaid ratastooli abil.

Samal teemal

Helyna kodus pääseb majast välja aga üksnes mööda kõrget treppi, mis on tüdrukule liikumisraskuse tõttu keeruline ja valulik teekond. Seetõttu üritab laps seda vältida ning viibib pigem toas. Vähene õues liikumine on nõrgestanud Helyna immuunsust ning muutnud ta vastuvõtlikuks erinevatele haigustele. Kuna trepi juurde ei ole ruumipuuduse tõttu võimalik rajada nõuetekohast kaldteed, on ainsaks lahenduseks vertikaalne platvormtõstuk.

Tõstuk on väga kulukas ning perel endal puuduvad selleks rahalised võimalused. Kuna Helyna isa on surnud, kasvatab ema teda üksinda ning pere majanduslik olukord on raske. Seetõttu pöördutigi Lastefondi poole, kes otsustas tütarlast ja tema ema aidata ning soetada neile 3500 eurot maksva platvormtõstuki.

Helyna ema sõnul tagab seadeldis lapsele suurema iseseisvuse ning võimaldab tal rohkem õues viibida, mis mõjub soodsalt ka tema tervislikule seisundile. „Me oleme rõõmsad ja siiralt tänulikud, kuna saame nüüd veel rohkem koos olles aega veeta ning koos õues toimetada," ütleb ta.

3 KOMMENTAARI

k
kärss 10. oktoober 2014, 19:00
ja nüüd sellest siis kohe sihuke palagan korraldada,selleks ju need igasugu liidud ongi,et kedagi aidata.issand kui armsad kontorirotid,pisut raha jäi palgafondist üle ja näe kohe aitasime.
t
to Oleks kasulikum 10. oktoober 2014, 17:59
Kui see nüüd nali ei olnud siis kole kehv nali ... ikka õue, maailma, välja, muidu mandud. Omad kogemused.
Ise ka liikumispuudega, aga rahaliselt...
(loe edasi)
Loe kõiki (3)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee