Uudised

Soome ajaleht: Tallinna arstidelt saab retseptiravimeid väga lihtsalt (14)

LISA KOMMENTAAR

Tüüp. 17. oktoober 2014 08:37
Tegelikult ongi perearstid ettevõtjad neid ei huvitagi oled sa haige või, mis viga on peaasi, et raha tilgub tahad retsepti saad selle, kuid diagnoosi võid endale ise määrata pole nende mure kuidas ennast ravid see ju sinu tervis.
DD 16. oktoober 2014 21:57
kui inimene kurdab suurt unetust ja muid psüühilisi häireid, siis on vist iga arsti kohus inimesega (patsiendiga pikemalt rääkida, jõuda veendumusele, et lugu on tõesti selline ja mis muud kui retsept välja kirjutada. visiiditasu on igale eriarstile, vähemalt m inu teada. kuna Lotila võib jätta vägagi depressiivse mulje endast, osav jutustaja ja näitleja nagu ta on, siis pole imestada, et sai soovitud retseptid. nii et milles õldse probleem? tegelikult probleem on olemas küll, kui keegi loll võtab selliseid etendusi korraldada. läheb nüüd tõesti ra imeid vajav inimene arsti juurde, ja võib jääda pika ninaga, sest näitlejaandest jääb puudu, ei oska lihtsakoeline inimene oma muret mõjusalt doktorile ära rääkida. kas seda see lottila nüüd soovibki??
peet 16. oktoober 2014 18:17
palgad võiksed vahet pole kas lastakse lahti või mitte kaotada pole midagi
sivago 16. oktoober 2014 16:37
nüüdse aja tabletid on köik väga head, kui Lotilale ei aita,vötku topelt annus
panda 16. oktoober 2014 13:11
"Ensimmäiseksi soitan pieneen lääkärikeskukseen, joka sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä hotelli Virusta". Kas jutt käib perearstikeskusest Sinu Arst? Ei imestaks :)
pole võimalik 16. oktoober 2014 13:08
Kõik retseptid regitreeritakse arsti poolt, nii siis ka eelpoolmainitud Soome kodanike omad . Mis raha maksti? - ilmselt visiiditasu. Aga ju on oravad jälle arste mustavaid käkerdisi tellinud - riiklik lepitaja lubas lähiajal arstide uue tunnitasu ( 9 EUR - i miinus maksud ) välja pakkuda, ag ju tundub , et seda on arstidele palju ( ? ) . Kui suur võiks olla Jürgen Ligi tunnitasu?
murueit 16. oktoober 2014 12:53
Meditsiinis on kõik nässus. Koduvisiidile tulnud arst ei malda kuulata: rääkige rutem,mu aeg on limiteeritud. Telefonist retsepti tellides: rääkige rutem,meil siin on väga kiire. eed näited on minu vana emaga juhtunud. Aga noor töökaaslane, Tallinnas töötav ja Ida-Virus registreeritud---kui ei taha tööle tulla,kõllab perearstile Virusse ja haigusleht probleemideta käes. Praktiseerib mitmendat korda.edukalt. Ei ole enam kuskil inimlikkust. Eesti tundus veel viimane kants! Ameerika on täielik õudusunenägu!
Artiklid Soome meedias 16. oktoober 2014 12:38
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/240546-huumelaakereseptin-saa-kympilla
http://tinyurl.com/nnfnwcq
Lotila kirjutab, et maksis RETSEPTI eest 9, 10 eurot. Arvan, et tegemist on siiski visiiditasuga. Retseptidest on ta koopiad teinud apteekides.
Aga me ei tea ju, mida ta arsti juures rääkis. Ehk tegi oma olukorra väga hulluks - suur närvipinge ja unehäired.
Igatahes võiksid arstid temaga ettevaatlikumad olla edaspidi.
Tõepoolest oma artiklialuses kommentaaris rääkis ta Eesti üeleüldises vaesuses selles kontekstis, et arstid nagu oleksid väga huvitatud oma majandusliku olukorra parandamiseks rahustiretseptide kirjutamisest.
Ka kirjutab ta, et Eestis pole tervisekeskusi ja arstid toimetaksid nagu nurga taga kusagil.
*
Ühesõnaga - Lotila jälle oma sõiduvees, seekord siis Eesti meditsiin hammaste vahel.
.

ihhhh 16. oktoober 2014 12:26
Sama soomes,soomes saab veel lihtsamalt,magad kodus ja paberid jooksevad ilma,et sul vaja midagi teha. Soomes teed tööd kui tahad ja kui ei taha siis arstile köne ja paberid jooksevad. Seda räägivad juba aastaid,et soomes on väga lihtne,ise paned endale diagnoosi ja arst kirjutab siis ka retseptipaberi ja see läheb otse apteeki ja sealt ostad selle välja,kui vajad
Sirli 16. oktoober 2014 15:42
...ja HÖPÖ HÖPÖ!!!
loll on see kes esitab fakte põhjendusega:...räägivad 16. oktoober 2014 23:38
eks proovi järele ja mine soomes selle jutuga arstile :))).
Soome arstide tegevust mõjutab muuseas ka üks faktor mida eestis ei ole - soomlastel on sageli eratervisekindlustus .Ja kindlustusfirmad pole sugugi nii lahked väljamõeldud tõbede eest inimestele kompensatsioone maksma.Kõigepealt saadavad nad simulanti ravinud arsti(de)le kirjad kus nõuavad kirjalikku põhjendust ja vastutuse võtmist oma diagnoosi eest.
Soome arstid teavad , et kõrge palga juurde kuulub ka vastutus oma allkirja eest.
Eesti naine 16. oktoober 2014 11:58
Mitte ei usu seda , mida siin kirjutatakse. Miks üldse nii umbmääraselt, on ju väga tublisid ja häid arste. Võts-i kommentaar on õigem.
Võts 16. oktoober 2014 11:15
Mida kur.... Vot tahaks teade nende arstide nimesid nin võtta täiega vastutsuele.
Mina pean perearstile haigena ootama järjekorras ning siis ka ei tõsta see nn. arst silmi oma arvutuist kõrgemale ja soovitab jua kummeli teed......
Rattale sellised arstid või pensionile .
Vabandan tõsiste ja töökate arstide ees, sest on ka neid ja see kokkupuude on ikka väga trastiline.
Sama Lotila Soomes 16. oktoober 2014 12:43
Järjekorrad OMAARSTILE veelgi pikemad, suhtumine ükskõikne.
Tule sian ka Soome eraarstile, maksa visiiditasu - saad asjad korda ☺