Foto: LIIS TREIMANN
Silja Paavle 16. oktoober 2014 10:34
Lisaks odavale alkoholile saab Eestist ka soodsalt retseptiravimeid, mida Tallinna arstid väikese lisatasu eest kõigile soovijatele välja kirjutavad, vahendab portaal med24.ee Soome ajalehe Länsiväylä.

Kinnitamaks, et Tallinnast saab väga lihtsalt osta retseptiravimeid, korraldas Eesti suhtes kriitiliste artiklitega tuntuks saanud Sami Lotila testi kolmes Tallinna arstikeskuses.

Esimeses pakuti talle võimalust, et ta ei pea retsepti saamiseks kohale minema, kuna arst saab väljastada digiretsepti. Lotila läks siiki kohale, kus arst kirjutas paberretsepti diasepaamile ja alprasolaamile ning võttis nende väljakirjutamise eest tasu 10 eurot.

Teises arstikeskuses lubati ajakirjanikule kirjutada välja ükspuha mis retsept. Selle eest küsiti tasuna 9 eurot. Ajakirjanik sai retsepti diasepaamile.

Kolmandas arstikeskuses kurtis ajakirjanik unetust, sealt sai Lotila unerohuretsepti 10 eurose lisatasu eest.

Artikli autori pakub, et sellise olukorra on tinginud Eesti tervishoiu krooniline alarahastus esmatasandi osas, kus perearstid on iga euro eest võitlevad väikeettevõtjad.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

Tüüp. 17. oktoober 2014 08:37
Tegelikult ongi perearstid ettevõtjad neid ei huvitagi oled sa haige või, mis viga on peaasi, et raha tilgub tahad retsepti saad selle, kuid diagnoosi võid endale ise määrata pole nende mure kuidas ennast ravid see ju sinu tervis.
DD 16. oktoober 2014 21:57
kui inimene kurdab suurt unetust ja muid psüühilisi häireid, siis on vist iga arsti kohus inimesega (patsiendiga pikemalt rääkida, jõuda veendumusele, et lugu on tõesti selline ja mis muud kui retsept välja kirjutada. visiiditasu on igale eriarstile, vähemalt m inu teada. kuna Lotila võib jätta vägagi depressiivse mulje endast, osav jutustaja ja näitleja nagu ta on, siis pole imestada, et sai soovitud retseptid. nii et milles õldse probleem? tegelikult probleem on olemas küll, kui keegi loll võtab selliseid etendusi korraldada. läheb nüüd tõesti ra imeid vajav inimene arsti juurde, ja võib jääda pika ninaga, sest näitlejaandest jääb puudu, ei oska lihtsakoeline inimene oma muret mõjusalt doktorile ära rääkida. kas seda see lottila nüüd soovibki??
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS