Foto: PantherMedia / Scanpix
Tervis Pluss 22. oktoober 2014 14:21
Mul on lõual sünnimärk, mis on küll üsna hele ja mitte väga suur, kuid sealt turritab välja tugev karv. Tänaval ringi vaadates näeb karvaste sünnimärkidega inimesi palju. Miks sellised sünnimärgid tekivad? Mida oleks nendega kõige mõistlikum ette võtta? Helen (36)

Vastab Marge Uibu, dermatoloog

Tõenäoliselt on tegemist healoomulise nahasisese sünnimärgiga, mis on tavaliselt ohutu, kuid millel on soodumus aja jooksul kasvada. Healoomulisi nahamuutusi saab tänapäeval ilma armi tekkimiseta eemaldada laseriga.

Soovi korral on võimalik püsivalt eemaldada ka ainult karv. Enne protseduuri tehakse tuimestussüst ja protseduuri käigus eemaldatakse nii nahamuutus kui ka karvanääps.

Protseduuri järel jääb nahale väike koorik, mis paraneb kahe nädala jooksul. Meigikreemi võib kasutada mõni päev pärast protseduuri. Ravi järel kasutatakse kahe kuu vältel päikesekaitsekreemi.

Enne sünnimärkide eemaldamist laseriga peab diagnoos olema 100% kindel. Vajadusel võetakse nahamuutusest enne protseduuri koeuuringuks proovitükk.

Nahamuutust diagnoosib ja eemaldab nahaarst.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

oh aeg... 22. oktoober 2014 14:51
No mis probleem - mida teha karvaga! Lihtsalt, ära lase oma punnikarvu 3cm pikkuseks kasvada kuni teised viltu vaatama hakkavad. Mehed peavad iga päeva-paari tagant regulaarselt habet ajama... Nagunii käid hommikuti vannitoas/peegli ees - lõika ära.

SISUTURUNDUS