Meeled

Neljandik töötajatest on pidevas stressis (2)

Silja Paavle, 20. oktoober 2014 14:38
Foto: PantherMedia / Scanpix
Neljandik Euroopa töötajatest väidab, et nad tunnevad tööl kogu aeg või suurema osa ajast stressi, tööstress on luu- ja lihaskonna haiguste järel esinemissageduselt teine tööga seotud terviseprobleem Euroopas.

Lisaks sellele, et neljandik Euroopa töötajatest tunneb tööl stressi, väidab sama palju inimesi, et töö kahjustab nende tervist. Tööstressi suurendavad psühhosotsiaalsed riskid – näiteks monotoonsed ülesanded, suur töökoormus, lühikesed tähtajad, tööelu ja eraelu tasakaalu puudumine, avalikkuse- või kolleegidepoolne vägivald ja ahistamine, selgub üleeuroopalise kampaania „Tervislikud töökohad – vähem stressi" raames avaldatud uuest aruandest.

Eurofoundi direktori Juan Menéndez-Valdési sõnul on psühhosotsiaalsete riskide vähendamine ja töötajate kaitsmine riskide eest ülioluline, et tagada pikem tööelu ja vältida varast tööturult lahkumist.

20.–24. oktoobril toimub kõikjal Euroopas sadu üritusi Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu nädala tähistamiseks. Tallinnas peetakse sel puhul homme Eesti rahvusraamatukukogus töötervishoipäeva, kus kõneldakse tööstressi põhjustavatest psühhosotsiaalsetest ohuteguritest töökohal, tööstressi olemusest, tekkepõhjustest, ennetusest ja tagajärgedest.

Samal teemal

05.11.2016
Jubedad kolleegid: lakkamatult peeretav kontorikaaslane ja psühhopaadist ülemus
15.09.2015
Kui töömured löövad jalust maha...
11.09.2015
Tempojooks puhkusele
30.03.2015
Pimedad kontoriruumid on paljude tervisehädade põhjustajaks