Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 27. oktoober 2014 11:20
Igal tunnil satub maailmas üks teismeline liiklusohtlikku olukorda, üks viiest lapsest on tänaval tegevuses kõrvaliste asjadega. Enamasti oma nutitelefoniga.

Värske Safe Kidsi uuringu andmeil on liikluses suurimas ohus jala liikuvad teismelised, kes on ametis oma telefonis surfamisega.

CBS New York-ile rääkis oma loo kaks aastat tagasi tütre kaotanud mees. Tema 15-aastasele tütrele Christinale sai kooliteel tänava ületamine. Tüdrukul olid kõrvaklapid peas ja pilk nutitelefoni ekraanil. Usutavasti ei näinud ta viimse sekundini talle otsa sõitnud autot. Isa tunnistab, et sellises eas oma laps kaotada on asi, millega on väga raske toime tulla ja leppida.

Safe Kidsi uuringu andmeil satub maailmas igal tunnil üks teismeline auto ette. Christina oli üks 284 teismelisest, kes 2012. aastal suri, ülejäänud ligi 10 000 said kergemalt või raskemalt viga.

Uuringu läbiviijaid ehmatas asjaolu, et üks viiest koolilapsest on tänavat ületades kõrvalise tegevusega ametis. Ehk teisisõnu - teismelised on kõige suurem riskigrupp jalakäijatena liiklusohtlikku olukorda sattuma. Peamiselt oma nutitelefonides Facebookis, Twitteris või teistes sõnumite vahetamiseks mõeldud rakendustes surfamise tõttu.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

id say 27. oktoober 2014 22:20
Tõepoolest! 27. oktoober 2014 14:10
Hiljuti ootasin bussi sisenemise järjekorda. 23.bussis sõidab kooliajal väga palju õppureid, kes sisenevad - väljuvad Marsi peatuses. Ja kõik noored, kes väljusid, olid ninapidi telefonis! Eranditult kõik!!! See tundus esimesel hetkel naljakas... Aga kui edasi mõtlema hakata, siis enam mitte - ilmselt ongi tegu sõltuvusega.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS