Terviseuudised

Perearst saab suunata patsiendi otse psühholoogi ja logopeedi vastuvõtule (2)

Toimetas Kristin Aasma, 28. oktoober 2014 14:43
Logopeedi juures.Foto: Kristjan Teedema / Postimees
2015. aastast laienevad perearsti võimalused patsientide vajalikele uuringutele suunamisel. Lisaks luuakse perearstidele eraldi teraapiafond, millega tekib perearstil võimalus suunata patsiendid ka mittekliiniliste spetsialistide teenustele.

Haigekassa juhi Tanel Rossi sõnul on üldarstiabi arendamise eesmärk järjepidevalt tagada kindlustatutele kiiremad lahendused tervisemuredele ning võimaldada perearstidel tõsta oma töö kvaliteeti, andes neile rohkem võimalusi paremate ravitulemuste saavutamiseks, edastas Eesti Haigekassa.

"Uuendusi on oodata ka e-konsultatsiooni kasutamise võimalustes. Senini said perearstid suunata patsiendi e-konsultatsioonile uroloogi, endokrinoloogi, kopsuarsti, reumatoloogi ja kõrva-nina-kurguarsti juurde. 2015. aastast alates lisanduvad hematoloogi, neuroloogi ja pediaatri e-konsultatsioonid."

Eesti Perearstide Seltsi juht Diana Ingerainen märkis: "Mul on tõesti hea meel, et e-konsultatsioon laieneb veel kolmele erialale."

Ta kinnitas ka, et teretulnud on teraapiafondi lisandumine. "Uuest aastast ei pea perearst saatma patsienti kõigepealt psühhiaatri juurde, kes saaks patsiendi edasi suunata psühholoogi juurde, vaid saab seda otse teha. Mida rohkem on perearsti ümber spetsialiste, seda kiiremini saab inimene abi ja mida rohkem meeskondlikus võtmes inimesega tegeletakse, seda parem see on. "

Samal teemal

12.10.2014
Teraapia: ühele Mozart, teisele heavy metal