Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Silja Paavle 11. november 2014 09:37
Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts korraldab sel nädalal 196 arstitudengi vaktsineerimise gripi vastu tõstmaks ühiskonna teadlikkust gripivaktsiini olulisusest..

Otsus korraldada suuremahuline vaktsineerimiskampaania sündis soovist kaitsta patsiente ning tõsta vaktsiini nähtavust Eestis. Tasuta vaktsineerimisvõimalusest teavitati tudengeid meilitsi, kõik väljareklaamitud kohad täitusid vähem kui 24 tunniga.

"Nagu arstidki liiguvad ka arstitudengid palju ringi haiglates. Seega pole gripivastane vaktsineerimine oluline mitte ainult enda vaid ka nende patsientide kaitseks, kellega kokku puutume," selgitas ürituse korraldusmeeskonna liige Teesi Sepp. Ent lisaks patsiendi kaitsele rõhutas Sepp ka soovi tõsta ühiskonna teadlikkust gripivaktsiinist ja selle olulisusest.

"Eestis haigestub iga aasta kümneid tuhandeid inimesi grippi. Sellises olukorras valmistab muret, et meil on selle haiguse vastu vaktsineerimine üks Euroopa madalamaid. Soovime oma tegevusega näidata, et selline vaktsiin on olemas ning temast on tõepoolest kasu." Sepp lisas, et loodab kampaania järel näha tõusu gripivastases vaktsineerimises nii meditsiiniringkondades kui ka ülejäänud ühiskonnas.

Kampaania koostööpartneri Tartu Ülikooli Kliinikumi nakkushaiguste osakonna juhataja Matti Maimetsa sõnul on tulevaste arstide vaktsineerimine mõistlik. "Tark arst vaktsineerib ennast selleks, et mitte nakatada oma patsiente. Tudengitest saavad targad arstid," kommenteeris ettevõtmist Maimets.