Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 12. november 2014 11:51
Ilmselt on väga raske leida naist, kellele ei meeldi kõrged kontsad. Kuid paraku peavad nad arvestama, et kontsakingadega käimine toob kaasa valu ja ebamugavustunnet. Mida teha, et kingad oleksid võimalikult jalasõbralikud?

Portaal Bollywoodshaadis tuletab meelde, et alati ei pea valima ilu või mugavustunde vahel – kui kontsaga kingi valida ja kanda targalt, on võimalik ühtaegu tunda end hästi ja mugavalt, ilma igasuguste lisapiinadeta.

Osta õiges suuruses kingad. Loogika on lihtne: kui jalgadel on kingi kandes valus, ei ole asi õige. Suurimaid vigu, mida naised tegema kipuvad on see, et nad ostavad vale suurusega kingad. Liiga väiksed kingad pigistavad jalanärve ja lihaseid, tekitades nii ülemäärast valu. Liiga suured kingad ei paku jalale piisavalt toetust ja tekitavad samuti valu.

Tasub meeles pidada, et jalanumber muutub aja jooksul – eriti pärast sünnitamist.

Ning kindlasti ei maksa uskuda kinga talla alla kirjutatud numbrit, õiged kingad on need, mis on jalas mugavad.

Tunne oma jalatüüpi. Jalad on erinevad – lamedad või kõrge jalavõlviga – ja seepärast ei sobi kõik kingad kõigile. Vali kingad valu ennetamiseks oma jalatüübi järgi, need peavad jalas olema mugavad.

Vali kvaliteetsed materjalid. Kingade kvaliteet on otseselt seotud mugavusega ehk disaini ja kuju kõrval tuleb kindlasti vaadata ka kingamaterjali. Parimad kingad on kindlasti valmistatud naturaalsetest materjalidest.

Tee pause. Eriti siis, kui on vaja kontsi kanda terve päev, vajavad jalad aeg-ajalt leevendust. Selleks võta päeva jooksul kingi võimalikult palju jalast ära ning siruta oma jalgu ja varbaid. Eriti hea oleks, kui saad neid vahepeal ka pisut mudida.

Ära kanna kontsakingi liiga kaua. Kõrged kontsad muudavad keha loomulikku asendit ehk siis pidevalt kontsadel kõndides või seistes koormad oma põlvi ja reisi. Iga ülekoormus toob kaasa aga valu. Ehk siis on mõistlik leida tasakaal kõrgete ja madalate kontsade kandmise vahel oma keha säästmiseks.

Väldi õhukese tallaga kingi. Kõrge kontsaga kingad, millel on õhuke tald, ei taga jalale piisavalt polsterdust ja toetust ning tekitavad peaaegu alati probleeme ning jalad valutavad nii rohkem. Püüa eelistada paksemat talda või lausa platvormtalda, need säästavad jalga rohkem.