Keha

Ühe kirgliku suudlusega annad kallimale 80 000 000 bakterit (7)

Õhtuleht.ee, 17. november 2014, 10:32
Foto: PantherMedia / Scanpix
Võimalus oma suus elutsevatele mikroobidele sõpru saada on teist inimest suudelda – uue uuringu andmeil kandub kümnesekundilise prantsuse suudluse kestel ühest suust teise 80 000 000 bakterit.

Ajakirjas Microbiome avaldatud uuringus osales 21 hollandi paari. Neilt koguti suust ja keelelt limaproovid nii enne kui pärast prantsuse suudlust, vahendab Time.

Samal teemal

Teadlased avastasid, et võõraste inimeste bakterid olid erinevamad kui juba koos elanud paaride omal. Kuid ühe kümnesekundilise prantsuse suudluse kestel kolis ühest suust teise 80 000 000 inimese jaoks uut bakterit. Ning mida sagedamini paar suudleb, seda rohkem baktereid omavahel jagatakse.

Teadlaste hinnangul kinnitavad mitmed uuringud, et bakterite mitmekesisuse suurendamine on hea asi, sest see mõjub kui immuniseerimine ehk tekib vastupanu rohkematele mikroorganismidele. Sellest vaatepunktist lähtuvalt on suudlemine ju suisa tervislik. Kuid mõnikord ei pruugi bakterid olla nii sõbralikud ning nad võivad edasi kanda viiruseid.

Kasulik on teada ka seda, et nii-öelda kuiva, kaalutletud suudlusega kandub partnerile vähem baktereid, nii tuhande ringis. Just kuum ja kirglik suudlus on see, mis annab edasi miljoneid mikroobe.