Kõrge palavik on gripiviiruse üks sümptomeid.Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 31. detsember 2014 09:42
Ameerikat on tabanud epideemiaks kasvanud gripilaine, mistõttu on kopsupõletikku ja viiruslikku külmetushaigusesse surnud juba üle 122 inimese, neist 15 on lapsed.

USA haiguste ennetus- ja ravikeskuse teatel möllab Ameerikas muteerunud tüvega gripilaine juba 22 osariigis, kirjutab news.com.au. Kopsupõletikku ja viiruslikku külmetushaigusesse on surnud üle 122 inimese ning see on oluliselt rohkem, kui tavalisel gripihooajal grippi või selle tagajärjel surnud inimeste arv.

Epideemia on põhjustatud sellest, et tänavu leviv viirus H3N2 on muteerunud, mistõttu gripivaktsiin sellele ei toimi. Kui mullu toimis vaktsiin 55% juhtudest, on tänavu viiruse muteerumise tõttu vaktsiini toime drastiliselt langenud.

Teiste seas on viirusnakkusesse surnud ka 17-aastane Sgannon Zwanziger, kes suri detsembri alguses. Ta haigestus detsembri alguses palavikku ja kurguvalusse, noore inimese süda seiskus pärast nädal haige olemist.

Vanemad ravisid tüdrukut nagu ikka - köhasiirupi ja iiveldusvastaste ravimitega. Isa pakub, et tüdruk võinuks jääda ellu, kui arstid oleksid vereprooviga kindlaks teinud, et tema vereringes oli surmav kogus kaaliumi ja teda kimbutas veepuudus. Need märgiti ühtlasi ka tüdruku surma põhjuseks.