Treenimine

GALERII | Terviseprogramm "Mehed vormi" utsitab kõiki end aktiivsemalt liigutama (1)

Toimetas Silja Paavle, 15. jaanuar 2015 17:38
Avaüritusel osales teiste seas näitleja ja laulja Lauri Liiv, kelle kehalised katsed võtsid päris võhmale. Foto: Rait Tuulas
"Vähene aktiivne liikumine on Eesti meeste terviseprobleemide üks põhjustajatest ning meie terviseprogrammi mõte on liikumisaktiivsuse suurendamine. Tervisetesti tegemine ei võta palju aega, kuid on väga hea moodus parema vormi saavutamiseks," ütles programmi "Mehed vormi" ellukutsuja, Eesti Tervise Fondi juhatuse esimees Eero Merilind.

Täna anti nimelt avalöök Eesti Tervise Fondi ja Eesti Kaitseväe ühisprojektile „Mehed vormi". Audentese spordihallis toimunud sündmusel olid võistlustules tuntud Eesti inimesed, kes tegid meeste tervisele tähelepanu juhtimiseks kehalisi katseid.

Samal teemal

Terviseprogrammi „Mehed vormi" eesmärgiks on edendada Eesti meeste tervist ning juhtida tähelepanu liikumisaktiivsuse olulisusele. Jaanuarist mai lõpuni kestvast kampaaniast on oodatud osa võtma kõik vähemalt 15-aastased mehed ja naised, kes soovivad enda füüsilist vormi testida ja parandada.

Programmis osalemiseks tuleb sooritada kehaliste võimete test, mis koosneb kahe minuti jooksul tehtavatest kätekõverdustest, kahe minuti jooksul tehtavatest istesse tõusudest ja 3200 m jooksust. 3200 m jooksmise võib asendada 500 meetri ujumisega vabalt või rinnuli stiilis, 20 km maanteeratta sõiduga või 10 km murdmaasuusatamisega klassikalises stiilis.

Enda tulemused on võimalik kirja panna programmi kodulehel www.mehedvormi.ee, kus kalkulaator arvutab vastavalt osaleja soole ja vanusele saadud tulemuste punktisumma. Enda tulemust on võimalik parandada 31. maini 2015. Spordiväljakutset on võimalik esitada sotsiaalmeedias oma tulemust jagades. Iga kuu viimasel reedel loositakse välja auhindu.

Täpsem info kampaania reeglite kohta on leitav kampaania kodulehelt www.mehedvormi.ee .

„Kutsun üles ka kõiki naisi meie kampaaniast osa võtma ja sellega Eesti meestele eeskuju näitama. Mitte keegi ei ole kunagi liiga vana või liiga halvas vormis, et enda kehalist aktiivsust parandama asuda," lisas Merilind.

Vaata galeriist, kes Eesti kuulsustest osalesid kampaania avaüritusel.