Uudised

Tänavu saavad presidendilt teenetemärgi teiste seas ka kolm arsti (1)

Silja Paavle, 4. veebruar 2015 13:25
Pirita Perearstikeskuse juht ja keskuse ülesehitaja, perearst Kaja Arbeiter.Foto: MIHKEL MARIPUU
President Toomas Hendrik Ilves annab Eesti Vabariigi 97. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele riiklikud autasud, teiste seas saavad teenetemärgi ka kolm arsti.

"Eesti tänab ja tunnustab teenetemärkidega erinevate elualade inimesi nii kodumaal kui ka kaugemal, kelle igapäevane pühendumus oma tööle, oma kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele väärib meie riigi kõrgeimat tänu," kirjutab president Ilves teenetemärkide andmise otsuses.

Punase Risti teenetemärgi saavad teiste seas kirurgia arendaja, Tartu Ülikooli pikaaegne dotsent, paljude noorte kolleegide õpetaja ja mentor Urmas Lepner; Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardiotorakaalkirurgia osakonna ülemarst, kopsuvähikirurg Tõnu Vanakesa, kes on opereerinud ligi 700 kopsuvähi haiget; Pirita Perearstikeskuse juht ja keskuse ülesehitaja, perearst Kaja Arbeiter.

Samal teemal

23.02.2015
GALERII | Ilves andis üle teenetemärgid: autasude saajaid vaadates näeme Eestit, kelle inimesed hindavad oma riigi iseseisvust
05.02.2015
Narva maketi meister Fjodor Šantsõn: lõpuks on minugi panust märgatud
04.02.2015
Maido Saar: ma olen sõnatu, olen ju tavaline inimene
04.02.2015
Karikaturist Hillar Mets presidendi teenetemärgi saamisest: äkki vanaema kuskilt pilvepiirilt näeb, et siiski hinnatakse seda tööd ka!