Keha

Ainult naistele: viis põhjust, miks peaksid regulaarselt masturbeerima (11)

Õhtuleht.ee, 9. veebruar 2015 17:37
Foto: PantherMedia / Scanpix
Eneserahuldamine on tervisele vägagi kasulik, sestap oleks lisaks meestele ka naistel mõistlik sellega regulaarselt tegeleda.

YourTango toob välja viis punkti, kuidas mastrubeerimine tervisele kasulik on.

1. Uni on parem. Masturbeerimine on looduslik unerohi: see ergutab keha endorfiine tootma, mis on olulised kemikaalid stressi ja valu leevendamiseks ning lõõgastumiseks.

2. Lihased on tugevamad. Eneserahuldamine hoiab vaagna- ja pärakulihaseid toonuses. Tugevam vaagnapõhi tagab naisele parema seksi ja vähendab ka pidamatuse tekke riski.

3. Menstruatsioonivalu on leebem. Mastrubatsioon vähendab oluliselt päevadega kaasnevat valu. Lisaks vähendab see kõhukrampe ja seljavalusid, sest paneb keha alaosas vere ringi käima.

4. Väheneb kuseteede põletike sagedus. Kui põed sageli põiepõletikku, aitab masturbeerimine leevendada sellest tingitud ebamugavustunnet ja välja pesta valesse kohta sattunud bakterid.

5. Väheneb teise tuubi diabeedi risk. Uuringute järgi on naistel, kes kogevad sagedamini orgasmi, suurem vastupanuvõime teise tüübi diabeedile. Ja kõige kindlam viis rohkem orgasme saada on ise end rahuldada.

Samal teemal

19.06.2016
Viis toitu, mis muudavad menstruatsioonivaevused hullemaks
17.05.2016
Naistele: mis aitab menstruatsioonivaevuste vastu tegelikult?
22.01.2016
Viis terviseprobleemi, millele pakub leevendust seks iseendaga
04.12.2015
Miks menstruatsiooni ajal kõht valutab?