Uudised

Tartu Tervishoiu Kõrgkool toetab abivajajaid lapsi (1)

Toimetas Silja Paavle, 16. veebruar 2015 12:06
Foto: Hannes Karsna
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli 13 tudengit ja 9 töötajat kudusid Tartu Ülikooli kliiniku sünnitusosakonna vastsündinutele sõbrapäevakingituseks 135 paari sooje papusid, lisaks toetati asenduskodude lastele terapeutilise toe pakkumist 346.8 euroga.

Rahaline annetus anti Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondile üle möödunud reedel.

Samal teemal

Raha koguti eelmise aasta novembri lõpust kuni jõuludeni õppehoone arendusosakonda üles seatud annetuskasti abil. Kampaania tulemusena kogunes 346,89 eurot, mis suunatakse fondi tänavuaastase põhikampaania - asenduskodu lastele terapeutilise toe pakkumise - rahastamisse.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli kommunikatsioonijuht Jaanika Niinepuu sõnul ollakse kampaania tulemusega rahul. „Kuigi see on vaid piisake sellest, mis Lastefondil tegelikult vaja läheks, on see siiski piisake. Kui selliseid asutusi ja ka eraisikuid leiduks rohkem, kes aegajalt heategevuslikke korjandusi teeksid, siis saaksime üheskoos paremini abivajajaid aidata," kutsub ta teisigi üles seesuguseid algatusi ellu viima.

Paralleelselt Lastefondile annetuste kogumisega oli kõrgkoolis samaaegselt käimas ka teine heategevuslik projekt: ühisel jõul kooti SA TÜK sünnitusosakonna vastsündinutele sõbrapäevakingituseks 135 paari soojasid papusid.

„Nagu näha, puudutasid meie seekordsed heategevusprojektid lapsi. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli töötajad on mõlemasse kampaaniasse panustanud eriti sooja südame ja parimate soovidega. Hea meel on, et annetuskampaania käigus kogutud raha läheb asenduskodude lastele, et nad saaksid vajadusel täiendavat terapeutilist tuge erialaspetsialistidelt," sõnas Niinepuu.