Keha

Lugu ilmus esmakordselt 2013. aasta Tervis Plussis.

Väike seksiabi - mida teha, kui on vaegused? (12)

Catri Valner, proviisor, 24. veebruar 2015 16:11
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui seks on valulik limaskestade kuivuse tõttu, võib ühe lahendusena võtta vahekorra ajal appi libestid või vaginaalsed geelid.

Tupekuivuse põhjusi on mitmesuguseid. Muutusi tupe mikro-flooras võivad tekitada stress ja ärevus. Kuivus võib kujuneda ka ravimite tarvitamise tagajärjel ja seda võivad põhjustada suukaudsed rasestumisvastased preparaadid, lokaalsed ravimid tupepõletike korral jm. Sagedaseks põhjuseks on ka menopaus, samuti tugevatoimeliste ja lõhnastatud pesuvahendite kasutamine.

Kui limaskestade kuivus segab seksuaalsuhet ja halvendab elukvaliteeti, võib appi võtta apteegis müüdavad vaginaalsed geelid ja libestid, mis tupekuivuse sümptomeid leevendavad ja parandavad.

Tupekuivuse vastu toimivad geelid on mitmesuguse koostisega, sisaldades limaskesti kaitsvat A-vitamiini, bakterite arengut takistavaid ja tupe normaalset pH-taset säilitavaid laktobatsille ning libestavat efekti lisavaid aineid, mis hoiavad ära ärrituse ja tagavad valutu seksuaalvahekorra.

Libestid on mõeldud nii naistele kui meestele suguühte kuivusest põhjustatud ebamugavuse leevendamiseks, vähendades vaginaalsest kuivusest tingitud hädasid intiimsetes kohtades.

Õige valik

Samal teemal

• Libestusvahendit valides uuri, kas see on toodetud rasva või vee baasil, sest rasvasisaldusega geelid võivad kahjustada latekskondoomide töökindlust.

• Libestusgeelid võivad mõjutada spermatosoidide liikuvust, seda tuleks tähele panna, kui soovid rasestuda.

• Enne libestusainete kasutamist tutvu pakendil oleva infoga. Vahenditele võib olla lisatud näiteks seksuaalerutust suurendavaid ja stimuleerivaid aineid, peenise tundlikkust vähendavaid ja mõnutunnet pikendada võimaldavaid komponente, aroom-aineid romantilise tunde tekitamiseks, samuti antibakteriaalseid koostisosi, mis pakuvad lisakaitset haigustesse nakatumise eest, ning aineid, mis pärsivad spermatosoidide liikumist ja vähendavad seega rasestumisohtu kondoomi purunemisel.

• Leidub ka geel-lubrikante, mis sobivad kogu keha massaažiks.

1. FLORAGYNI VAGINAALNE GEEL. Geel tupe limaskesta füsioloogiliste omaduste taastamiseks laktobatsillide lüsaatide ja A-vitamiiniga.

2. CONTEX PLUS GREENI GEEL-LIBESTAJA. Antibakteriaalne, seenhaigustevastane geel-libestaja. 

3. CONTEX PLUS LONG-LOVE’I GEEL-LIBESTAJA. Limaskestade kuivuse probleemide korral ja mõnutunde pikendamiseks. 

5. DUREX PLAY MASSAGE 2IN1 INTIMATE. Libesti ja massaažigeel rahustava aaloeekstraktiga. 

6. DUREX PLAY MASSAGE 2IN1 STIMULATING. Libesti ja massaažigeel guaraanaekstraktiga. Meeldiva aroomiga geel kogu keha massaažiks või intiimkohtade libestamiseks. 

7. CONTEX PLUS WAVE’I GEEL-LIBESTAJA PANTENOOLIGA. B5-provitamiini sisaldav geel-libestaja limaskestade niisutamiseks. 

8. MÜLLERI LUBRIKANT-GEEL. Teepuuõliga geel limaskestade kuivusest tingitud ärritusnähtude vähendamiseks suguühte ajal. 

9. GLEITGELEN LIPOGEL. Libestusvahend tupekuivusest põhjustatud ebamugavuse korral suguühte ajal. 

10. LADEE INTIMI NIISUTAV VAGINAALGEEL. Niisutav vaginaalgeel tupekuivuse vastu intiimhügieeniks ja libestamiseks.