Lapsed

SÜNNI IME: lootekotis ilmale tulnud poisi sünd pani ka arstid õhku ahmima (35)

Õhtuleht.ee, 26. veebruar 2015 11:24
Foto: Cedars-Sinai Medical Center
Iga sünd on imeline, kuid 6. detsembril sündinud Silas Johnsoni sünd pani õhku ahmima ka kõige kogenenumad arstid.

Silas Johnson sündis Los Angeleses Cedars-Sinai meditsiinikeskuses tugevalt enneaegsena – 26. nädalal. Selle fakti teeb erilisemaks tõik, et pisike mees sündis lootekotis. Veel sünnituslaual hingas ta hapnikku läbi lootekesta ja andis arstidele võimaluse looduse kätetööd imetleda, vahendavad ajalehed Time ja Huffington Post.

Samal teemal

Silas Johnsoni arst oli sellest olukorrast nii üllatunud, et tegi haruldasest sünnist oma telefoniga pilti. Samal ajal oli tema meeskonnal käed tööd täis, et tagada lapsele normaalne hingamine ja südame töö. Kuid arstid on tagantjärgi tunnistanud, et kuigi see kõlab klišeena - sel hetkel tundsid nad lapse sünni osas tõelist aukartust ning et see hetk jääb neid saatma veel pikaks ajaks.

Cedars-Sinai meditsiinikeskus jagas seda lugu eelmisel nädalal ka oma Facebooki lehel mainides seejuures, et selline sünd on äärmiselt haruldane: üks igast 80 000 lapsest sünnib lootekotis. Nad kinnitasid samas, et nüüdseks peaaegu kolm kuud vanal poisil läheb hästi ning ta saab peagi haiglast koju.

Samal teemal

16.02.2015
Tartu Tervishoiu Kõrgkool toetab abivajajaid lapsi
11.02.2015
Karjäärinaised on sünnitusjärgsest depressioonist enim ohustatud
03.02.2015
Doonoripiim annab enneaegsetele lastele kosumiseks ja kasvamiseks jõudu
21.01.2015
Rase? Jah või ei – selles on küsimus