Keha

Tähelepanu! Leetripuhang läheneb Eestile, Rootsis diagnoositi esimene haigestunu (7)

Õhtuleht.ee, 2. märts 2015, 13:21
Parim viis leetritest hoiduda on end selle tõve vastu õigeaegselt vaktsineerida.Foto: LIIS TREIMANN
Aasta alguses Euroopas alanud leetrite puhang on jõudnud Eestile hirmuäratavalt lähedale – Rootsis diagnoositi tõbi vaktsineerimata patsiendil, kes nakatus leetritesse reisil Saksamaale.

"See oli üsna tõenäoline, et leetrid jõuavad siia. Kui olete vaktsineerimata, viibite Euroopas või USA-s rahvamassis või veedate aega lennujaamades, on teil oht nakatuda," vahendab The Local Västra Götalandi nakkushaigla arsti Leif Dotevalli sõnu.

Samal teemal

Dotevalli hinnangul on epideemia puhkemise tõenäosus Rootsis suhteliselt väike, sest vaktsineerituid on palju. Siiski soovitavad rootsi arstid mõelda, kas olete selle väga nakkava haiguse suhtes vaktsineeritud. Vähimagi kahtluse korral tuleks nõu pidada arstiga. Viimane leetrite puhang oli Rootsis 1919 aastal, mil haigestus 43 000 inimest.

Et leetrite esimene sümptom on kõrge palavik, tugev köha ja punased silmad, on gripihooajal leetrite diagnoosimine raskendatud - lööve ilmub alles kaks kuni neli päeva pärast haigestumist.

Leetripuhang on seni diagnoositud kaheksas riigis, lisaks seitsmele Euroopa riigile möllab see ka USA-s. Berliinis suri sellesse vaktsiinvälditavasse haigusesse 18. veebruaril 18-kuune põnn. Kokku on Euroopas diagnoositud 22 000 leetrite haigusjuhtu.

Parim viis leetritest hoiduda on end selle tõve vastu õigeaegselt vaktsineerida.

7 KOMMENTAARI

M
... 8. märts 2015, 09:13
Mina olin vaktsineeritud leetrite vastu, aga ikka põdesin neid. Lugesin, et vaktsiini mõju kestab u 28-30 aastat. Mine vaktsineeriti (ilmselt venemaa vaktsiiniga) üheaastaselt ja põdesin 11 aastaselt. Ni rt ei toiminud. Nüüd väidetavalt eluaegne immuunsus leetrite suhtes.
n
no niii.... 6. märts 2015, 20:14
kui ebola õnge rahvas enam ei lähe siis nüüd jaurame edasi leertitega.....mis järgmiseks. Ei väsita ikka ära sellest rahva hirmutamisest.
Loe kõiki (7)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee