Uudised

Lastefond toetab sügava puudega poisi peret hoiuteenuse eest tasumisega (1)

Toimetas Silja Paavle, 9. märts 2015 09:08
Lapsehoidja võimaldab puudega laste vanemail teha igapäevaselt tavalisi asju. (Pilt on illustreeriv)Foto: ALDO LUUD
"Nüüd, kui meil on fondi abiga olnud võimalus palgata lapsele hoidja-hooldaja, saan ma rahulikult teha kõiki neid asju, mida teevad kõik teised tavalised inimesed sellele mõtlematagi," kirjeldab lihashaigusega 5-aastase Jegori ema kõrvalise abi eeliseid.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab kaasasündinud lihashaigusega 5-aastase Jegori kodust hoiuteenust juba teist perioodi järjest kuni 400 euroga ühes kuus.

Samal teemal

Haigusest tulenevalt on poisil raske liikumishäire, mille tõttu vajab ta ööpaevaringset kõrvalabi. Lisaks on tal probleeme hingamisteedega: ta hingab aparaadi abil ning vajab pidevat aspireerimist ehk hingamisteede puhastamist eritistest. Lapse ema sõnul on ta sellest hoolimata väga lõbus ja tark poiss, kuid tema suure hooldusvajaduse tõttu on perel äärmiselt keeruline ilma kõrvalise abita toime tulla.

Ta selgitab, et raske puudega lapse kõrvalt pole lihtne isegi söögitegemine või nõude pesemine, sest iga hetk võib poeg vajada aspireerimist, mille jaoks aga peavad käed olema alati puhtad ja steriilsed. „Jegor sõltub täielikult meist, sest kui ei ole võimalik teda kohe vajadusel aspireerida, ei saa ta edasi hingata ning võib lämbuda," räägib ta.

Lastefond on perekonda toetanud alates 2014. aasta aprillist ning jätkab seda ka käesoleval aastal, tasudes lapse koduse hoiuteenuse eest kuni 400 eurot kuus. See on perekonna jaoks hindamatu abi.

„Nüüd, kui meil on fondi abiga olnud võimalus palgata lapsele hoidja-hooldaja, saan ma rahulikult minna kööki toimetama, kauplusesse, arsti juurde, kodust välja ja teha kõiki neid asju, mida teevad kõik teised tavalised inimesed sellele mõtlematagi," kirjeldab Jegori ema kõrvalise abi eeliseid.

Lisaks sellele on lapse isa saanud tänu Lastefondi annetajate abile korralikult tööl käia – kui Jegoriga on vaja näiteks arstile minna, saab tema asemel emale abiks olla hoidja. Lapse transportimiseks on alati vaja vaja kahte inimest, kellest üks tegeleb lapsega, teine aga hoiab hingamisaparaati ja aspiraatorit.

„Oleme väga õnnelikud, et Lastefond on meid nii kaua toetanud ja teeb seda ka edaspidi. Tänu sellele läheb meie elu paremini ja me saame rohkem tehtud," on laste ema kõikidele fondi headele annetajatele väga tänulik.

Samal teemal

04.05.2015
LAPSEPÕLV ÕNNELIKUKS: kuueaastane poiss sai tänu abistajatele elektrilise tehiskäe
23.04.2015
Lastefond aitas asenduskodusse sattunud lastel koju naasta
10.04.2015
Lastefond toetab soolehaigust põdeva 10-aastase Arturi ravi
07.03.2015
Kurdi lapse ema: "Ärge öelge lapsele: tasa! Kui ta kuuleb ja räägib, see on tohutu õnn!"