Uudised

Viru Jalaväepataljoni parameedikud harjutasid Ida-Viru keskhaiglas kätt (3)

Toimetas Silja Paavle, 9. märts 2015 12:11
Foto: Ülo Veldre/Ida-Viru Keskhaigla
Täna said said Viru Jalaväepataljoni rühma parameedikud kätte koolitustunnistused Ida-Viru Keskhaigla (IVKH) Erakorralise meditsiini osakonnas (EMO) läbitud praktika kohta.

Kokku üheksa rühma parameedikut käisid paarikaupa enam kui kuu aja loksul EMOs abiks, et saada lisa praktilisele väljaõppele. Tegemist on korraliste kutsealustega, kes on läbinud nooremohvitseri kursuse ja lõpetanud Toetuse Väejuhatuse kaitseväe tervisekeskuse väljaõppekeskuses rühma parameediku kursused ning saanud esmase praktika Tallinnas kiirabis. EMOs teostasid parameedikud kõiki ettetulevaid toiminguid, mida nende väljaõpe teostada võimaldas.

„Poisid olid väga tublid ja motiveeritud!" kiitis EMO õendusjuht Maie Türkson parameedikuid. „Kui neil paluti midagi teha, nad raporteerisid „just nii!" ja asusid kiirel sammul palutut ellu viima. Alguses tekitas see elevust nii personalis kui patsientides, kuid nüüd hakkame nendest puudust tundma."

Unistusest suunata parameedikud IVKH EMO-sse praktikale saab nüüdne koolitusjuht rääkida mõlema osapoole, ka eruohvitseri vaatevinklist. Kui umbes kümme aastat tagasi tekkis Viru jalaväepataljoni meedikutel mõte kasutada parameedikute praktikabaasina IVKHd, tundus selle teostamine enam kui utoopilise unelmana.

„Tegelikkuses tulid kokkulepped ootamatult lihtsalt, sest nii Kaitsevägi kui ka haigla leidsid praktikaküsimuses kiiresti ühise keele ja parameedikud alustasid oma praktikat EMO personali valvsa pilgu all. Parameediku praktiline koolitus kestis kokku 30 tundi ja loodetavasti ei jää see ühekordseks projektiks, " kinnitas IVKH koolitusjuht parameedikutele praktikatunnistuste kätteandmisel.

„Ma loodan, et kellelgi ei lähe siinõpitut lahingolukorras tarvis, vaid see saaks määravaks elukutse valikul" lisas Prits.